*Nová verze základního zoomu v nabídce vysoce kvalitních objektivů řady L uspokojí potřeby profesionálních i náročných amatérských fotografů. Díky své kvalitě a nabízenému rozsahu plynule nastavitelné ohniskové vzdáleností je ideální například pro reportážní a svatební fotografii. Výrobce jej přirozeně doporučuje pro nejnovější cenově dostupnou digitální zrcadlovku s plnoformátovým obrazovým snímačem EOS 6D. Objektiv EF 24-70 mm f/4L IS USM má tři základní přednosti: vysoký výkon, pružné, široké využití a efektivní hybridní IS - systém optické stabilizace obrazu. Jedná se o inovovaný systém, který při snímání v režimu makro nabízí pokročilý režim stabilizace. Umožňuje čtyřkrokovou korekci a hybridní stabilizátor koriguje pohyb posunu objektivu a úhlový pohyb.

*Nová funkce makro pro pořizování záběrů zblízka optimalizuje umístění čoček v objektivu a umožňuje fotografování při maximálním zvětšení obrazu 0,7×. To v řadě případů umožňuje nahradit speciální makroobjektivy. Kompaktní kruhový ultrazvukový elektromotorek (USM), výkonný procesor a pokročilé algoritmy poskytují rychlé, přesné a tiché automatické ostření. Samozřejmě je možné i jemné plně manuální zaostřování, a to i v režimu automatického ostření.

Optická konstrukce využívá dva asférické prvky a dva ze skla s mimořádně nízkým rozptylem (UD - Ultralow Dispersion). Každá čočka má povrchovou úpravu Super Spectra pro minimalizaci chromatické aberace, barevné neostrosti a reflexů. Neměnná světelnost v celém rozsahu zoomu poskytuje fotografům mimořádnou kreativní kontrolu, základní clonové číslo f/4 umožňuje příjemné rozostření pozadí při všech ohniskových vzdálenostech a svůj podíl na tom má i kruhová clona s devíti lamelami.

*Konstrukce se zvýšenou odolností proti vlhkosti a prachu a možnost uzamčení zabraňují poničení objektivu při přepravě a fluórová povrchová vrstva minimalizuje množství prachu, špíny a otisky prstů, které ulpívají na přední a zadní čočce. Objektiv je konstruován pro snadné používání, na vnější straně je opatřen kvalitním povlakem z kůže, zaostřovací a zoomovací prvky jsou optimalizovány pro maximální efektivitu. A stejně jako nový 35mm objektiv má i tento nový zoom novou krytku Mark II s úchytem ve středu krytu na rozdíl od klasického uchycení po obvodu. Jednoduché stlačení páček umožňuje rychlé, pohotové sejmutí a nasazení.

Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM - základní údaje:

Optická konstrukce: 15 členů, 12 skupin
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 74 ° - 29 °, 53° - 19° 30', 84 ° - 34 °
Počet lamel clony: 9
Základní clonové číslo: 4 v celém rozsahu zoomu
Maximální clonové číslo: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,38 m (makro)
Maximální zvětšení obrazu: 0,7× (makro)
Informace o vzdálenosti: ano, je k dispozici
Systém optické stabilizace obrazu: ano, 4krokový
Pohon autofokusu: kruhový USM
Odolnost vůči prachu a vlhkosti: ano
Průměr snímacích filtrů: 77 mm
Rozměry (maximální průměr × délka): 83,4 × 93 mm
Hmotnost: 600 g
Příslušenství: kryt objektivu E-77 II, sluneční clona EW-83L, měkké pouzdro LP1219