Kompaktní objektiv typu „pancake" má nový pohon autofokusu, krokový elektromotorek se speciálním převodem, který umožňuje jemnější a plynulejší ostření u střední třídy výměnných objektivů a také kvalitní souvislé automatické zaostřování v režimu natáčení videa.

*Canon EF 40 mm 1:2,8 STM umožňuje tiché, rychlé a přesné automatické ostření při natáčení videa i při fotografování, ale také lze využít plně manuální ostření. A pro začínající filmaře nabízí možnost přesného ostření během natáčení videa. Je vybaven novou technologií krokového elektromotorku (STM - stepper motor),která umožňuje ostření při natáčení objektů v pohybu a videozáběry jsou plynulejší a čistší.

Vylepšený výkon automatického ostření umožňuje zachytit spontánní záběry, což lze využít hlavně při vytváření akčních, reportážních a dokumentárních snímků a fotografií z cest. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 30 cm, fotograf se tedy může velmi přiblížit ke snímanému objektu a udržet dobré zaostření.

*Canon EF 40 mm f/2,8 STM je první tenký EF objektiv Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností. Má velmi dobrou světelnost a i díky ní se velmi dobře hodí pro fotografy, kteří chtějí všestranný, kompaktní a lehký objektiv pro zachycení portrétů, reportážních snímků nebo pro fotografování krajiny, ale výhodný je pro fotografování na dovolené nebo na výletu, neboť díky tenkému designu a nízké váze jej lze snadno mít všude s sebou. Clona má 7 lamel a optimalizovaný kruhový otvor (EMD - Electro Magnetic Diaphragm), který vytváří krásný efekt rozostření. Asférické prvky s povrchovou úpravou Super Spectra jednak umožňily dosáhnout kompaktních parametrů objektivu, ale také se podílejí na optimalizaci kvality obrazu od středu až po okraje.

Canon EF 40 mm 1:2,8 STM - hlavní technické údaje:


Ohnisková vzdálenost po přepočtu na 35mm formát při použití snímače APS-C: 64 mm
Optická konstrukce: 6 členů, 4 skupiny
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 49 º, 34 º, 57 º
Počet lamel clony: 7
Maximální clonové číslo: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,3 m
Maximální zvětšení obrazu: 0,18×
Pohon autofokusu: STM - stepper motor
Průměr filtru: 52 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 68,2 × 22,8 mm
Hmotnost: 130 g
K objektivu je připraveno toto příslušenství: kryt objektivu E-52, sluneční clona ES-52, pouzdro LP811 a dva mezikroužky, EF12 II (0,50-0,32) a EF25 II (0,88-0,70).