ZvířataZvířata ve volné přírodě, v ZOO, na chalupě, na procházce i v domácnosti. Zvířata v akci a „v tom pravém zlomku sekundy", lovící, bojující, při hře, ale také odpočívající. Zvířata v detailu i zachycená výrazně výtvarně. Ale také mnoho vtipných a humorných snímků, plno příběhů a sdělení. A přirozeně - nejen „zvířata jako taková", ale v širokém smyslu. Tedy tak, jak to bylo v zadání myšleno. Vlastně „živočichové", neboli fauna. Ovšem jako soutěžní téma tato slova znějí mnohem hůře než nakonec vybraná Zvířata.

A tak jste se pochlubili mnoha obojživelníky a plazy, nechyběli krabi ani komáři. Nebo axolotl mexický, česky „vodní dráček" nebo také mlok tygří. Až nás překvapilo, že pavouci byli ve výrazné „defenzivě", i když přirozeně nechyběli, ale možná si je a jejich rosou okrášlené pavučiny necháváte na páté kolo, kdy je tématem Makro. Ale samozřejmě převládala zvířata milá většině a podle očekávání řada roztomilých domácích mazlíčků. Soutěžní album je velmi pestré, zábavné, je na co se dívat. Máme z toho velkou radost a děkujeme všem, kteří své fotografie zaslali.

Že měla soutěžní porota opět velmi těžkou práci, to už snad ani není třeba příliš zdůrazňovat. Sestavení finálního výběru deseti „NEJ" včetně pořadí byl ale tentokrát opravdu velmi tvrdý ořech. Jak ho nakonec odborná jury rozlouskla, to zde vidíte. V prvním letošním kole zvítězil „vzácný úlovek z jižní Moravy", jak uvedl v podtitulku sám autor: Vlha (č. 402, resp. 408*!?!?!?). Autorem je Tibor Popela a my mu srdečně gratulujeme. Na stříbrné pozici je snímek žabky rosničky Jaké bude počasí? (č. 323*), jehož autorkou je Gabriela Matulová, a pomyslnou bronzovou medaili získává Relax (č. 98*) Rendy Bauera. I těmto dvěma úspěšným účastníkům prvního kola letošního ročníku soutěže upřímně gratulujeme. Gratulujeme i všem autorům a autorkám, jejichž snímky jsou zařazeny ve výběru deseti nejlepších, ještě jednou děkujeme všem za vložené fotografie a těšíme se na druhé kolo s tématem SPORT.