Praktický pomocník za několik málo desítek korun jenž svou jednoduchostí a funkčností předčí jakákoli pouzdra na skladování kruhových filtrů.

Hliníková pouzdra na filtry výrobce forDSLR jsou velmi praktická a účelná, dokáží filtr ochránit proti mechanickému poškození stejně tak i proti prachu a vlhkosti. Prakticky jde o dvě krytky se závity, mezi které můžete našroubovat libovolný počet filtrů se stejným průměrem. Pokud chcete požadovaný filtr vyjmou a používat, vyšroubujete o jeden filtr před a za filtrem a můžete je rychle nasadit na objektiv, zbylé filtry opět k sobě sešroubujete tak aby byly chráněny.
Pouzdra jsou vyrobena z hliníku a odolají běžnému až abnormálně nešetrnému zacházení, jsou černě eloxována a po obvodu mají rýhování pro lepší manipulaci.
Výhodou hliníkových pouzder je jejich skladnost oproti běžným látkovým pouzdrům, které zbytečně zabírají místo. Další výhodou je, že filtry zpravidla bývají popsány na straně obroučky, tento popis v běžném pouzdře není čitelný, v hliníkových pouzdrech vždy vidíte boční stranu filtru, vámi zvolený filtr máte tak rychle po ruce.
Hliníková pouzdra jsou prakticky nezničitelná a nevyžadují žádnou speciální údržbu, jen se doporučuje 1-2x do roka projet závity obyčejnou měkkou tužkou, grafit z tuhy slouží jako dostatečné mazivo pro závity.

Pouzdra forDSLR jsou dostupná pro většinu běžných průměrů viz tabulka níže a jsou za jednotnou cenu 199,-Kč.

forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 49mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 52mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 55mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 58mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 62mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 67mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 72mm
forDSLR hliníkové pouzdro na filtry 77mm