Na stránkách www.dpreview.com jsme narazili na zajímavý článek, ve kterém srovnávají obrazovou kvalitu 3 podobných kompaktních fotoaparátů.
Jedná se poslední model Sony řady RX 100 v provedení Mark VII a dva Canony Powershot, G5 X Mark II a G7 X Mark III. Všechny fotoaparáty mají shodně 1" snímač, rozsah zoomu je sice  rozdílný, ale na základní porovnání bohatě postačí.
V odkazu níže si můžete prohlédnout testovací snímek, ve kterém lze libovolně posouvat kurzorem. Daný výřez se pak objeví na pravé straně a nad každým výřezem jsou informace o fotoaparátu, ohnisku a cloně. Clonu i ohnisko můžete sami měnit a porovnávat tak kvalitu obrazu v závislosti na těchto veličinách.

Z našeho pohledu zde jednoznačně kraluje Sony RX100 Mark VII, můžeme namítat, že je to nejdražší model, ale výsledky se nám zdají jasné.
Jeho ostrost jak středová tak v i rozích snímku, chromatická aberace, kontrast a to ve všech ohniscích, jsou výborné. Navíc je u Sony RX100 MK VII obrovskou výhodou rozsah zoomu od 24 mm do 200 mm, což pokryje 90 % běžně používaného ohniska.

Teď je to na Vás, porovnávejte prohlížejte a my budeme rádi za vaše komentáře.

Odkaz na stránky s porovnáním zde.