Venus Optics, čínský výrobce objektivů Laowa, oznámil Laowa Magic Shift konvertor (MSC). Magic Shift je navržen pro použití s objektivy pro Canon nebo Nikon a plnoformátové fotoaparáty Sony s bajonetem E, konvertor umožňuje shiftování super širokoúhlých objektivů.

Podle Laowy pracuje Magic Shift konvertor zvlášť dobře s jejich vlastními širokoúhlými objektivy Laowa 12mm F2.8 Zero-D, který převádí na objektiv 17mm F4 Zero-D s možností posunu +/- 10mm.

Podle tvrzení výrobce Venus Optics, nedochází díky patentovanému vnitřnímu optickému systému k vinětování ani při maximálním posunu a dopad na kvalitu obrazu je minimální. Podle nás se jedná o telekonvertor 1.4x s vestavěnou funcí shiftu, takže lze očekávat alespoň nějaký dopad na kvalitu obrazu a samozřejmě i na snížení světelnosti.
 
Stejně jako běžné shiftovací objektivy je Magic Shift konvertor určen pro fotografy architektury, umožňující kompenzovat zkreslení kácejících se svislic při natáčení a fotografování vysokých budov nebo jiných objektů s objektivem nakloněným vzhůru. Model MSC disponuje možností otáčení o 360°, funkci posunu tak můžete využít při fotografování na výšku i na šířku.

Laowa Magic Shift Converter (MSC) ve verzi pro Canon by měl být dostupný od srpna. Varianta pro Nikon by měla být k dispozici o dva měsíce později.
Laowa Magic Shift Converter 1,4 Canon EF - Sony E
Laowa Magic Shift Converter 1,4 Nikon F - Sony E