*Cenově dostupný širokoúhlý zoom Nikon AF-S Nikkor 18-35 mm f/3,5-4,5 G ED lze využít pro fotografování působivých městských nebo krajinářských panorám, pořizování snímků v interiérech, ale i živých momentek, reportážních a dokumentačních snímků nebo fotografií skupin osob při různých příležitostech. Je řešen jako kompaktní, lehký (váží 385 g), snadno přenosný a zvýšenou odolnost, aby byl vhodnou a praktickou součástí fotografického vybavení na cestách.

Je optimalizován pro použití v kombinaci s digitálními zrcadlovkami s plnoformátovými obrazovými snímači s vysokým rozlišením. Výrobce ho doporučuje hlavně pokročilým amatérským fotografům a fotografkám a všem, kteří se nadchli pro digitální zrcadlovky a chtějí vyzkoušet pružnost využití různých výměnných objektivů.

*Nově navržená optická konstrukce používá 12 členů uspořádaných do osmi skupin. Tři členy jsou asférické a dva z ED skla s mimořádně nízkým rozptylem pro zlepšení rozlišení a korekci nežádoucích aberací a zkreslení. Pro snížení reflexů a závojů jsou použity vícenásobné antireflexní vrstvy Nikon Super Integrated Coating, účinné i při snímání v ostrém protisvětle.

Je kompatibilní se všemi digitálními zrcadlovkami Nikon, včetně amatérských přístrojů bez vestavěného elektromotorku systému automatického zaostřování. Má kvalitní, ergonomicky řešenou konstrukci, kovové upevnění a gumové těsnění proti nepříznivým klimatickým vlivům.

Nikon AF-S Nikkor 18-35 mm 1:3,5-4,5 G ED - základní údaje:

Optická konstrukce: 12 členů/8 skupin; 2 prvky ED, 3 asférické; antireflexní vrstvy Super Integrated Coating
Obrazové úhly: 100-63 ° (76-44 ° pro formát Nikon DX)
Počet lamel clony: 7; optimalizovaný kruhový otvor
Základní clonová čísla: f/3,5 a f/4,5
Nejvyšší clonová čísla: f/22-29
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,28 m
Průměr závitu pro filtry: 77 mm
Rozměry (průměr × délka): cca 83 × 95 mm
Hmotnost: cca 385 g