Nikon představil tři nové objektivy, z nichž dva jsou určeny pro fotoaparáty s FX snímačem, jde o širokoúhlý 28mm f/1,4 a rybí oko 8-15mm f/3,5-4,5. Třetí z objektivů je určen pro majitele fotoaparátů s  DX snímači, nově se tak mohou těšit na extrémně širokoúhlý objektiv 10-20mm f/4,5-5,6.
Poslední novinkou je outdoorový fotoaparát Coolpix AW300 s 5x optickým zoomem, světelností f/2,8, stabilizací obrazu a možností natáčení videosekvencí ve 4K rozlišení.

Tisková zpráva Nikonu k nově uvedeným objektivům

Širokoúhlý. Extrémně širokoúhlý. Rybí oko.
Tři nové objektivy NIKKOR otevírající nové možnosti.

Amsterdam, Nizozemsko, 31. května 2017: Nikon rozšiřuje své portfolio objektivů o první objektiv NIKKOR formátu FX typu rybí oko se zoomem, vysoce světelný objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností 28 mm a extrémně širokoúhlý objektiv formátu DX se zoomem. Tyto tři objektivy otevírají fascinující možnosti fotografům, který chtějí rozšířit prostor a zdůraznit perspektivu.

Fotografové událostí, svatební fotografové, portrétní fotografové a fotografové se zaměřením na cestovatelskou fotografii a krajinu získají s novým objektivem AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED větší míru svobody pro vyprávění svých příběhů. Tento objektiv jako nejnovější přírůstek osvědčené řady objektivů Nikon NIKKOR se světelností f/1,4 nabízí výjimečnou kontrolu nad estetikou obrazu v libovolném světle. Fotografové, kteří chtějí zachytit extrémní obrazové úhly, mohou s prvním objektivem Nikon typu rybí oko se zoomem přecházet z pravé kruhové perspektivy na obraz zaplňující celé obrazového pole. Pokročilá optická konstrukce objektivu AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm zaručuje, že jeho všestrannost není vykoupena kompromisy v kvalitě. A fotografové využívající formát DX, kteří jsou připraveni zkoumat dramatické perspektivy, ocení nový objektiv AF-P DX NIKKOR 10–20 mm VR se zoomem. Tento snadno použitelný a lehký širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl zkonstruován pro cestování, nabízí vynikající kvalitu obrazu a skvělý poměr ceny a výkonu. Je perfektním doplňkem hbitých digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu DX s vysokým rozlišením.

Dirk Jasper, Product Marketing Manager u společnosti Nikon BV, říká: „Fotografie je neodolatelnou formou vyprávění příběhů a širokoúhlá perspektiva je výkonným prostředkem pro zachycení jedinečných pohledů na svět. Jsme skutečně hrdi na přidání tří nových širokoúhlých objektivů do řady objektivů NIKKOR. Každý z těchto objektivů představuje nové možnosti: neotřelé způsoby vyprávění příběhů s výjimečnou kvalitou obrazu, která proslavila objektivy NIKKOR.“

AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED

Dva objektivy typu rybí oko v jediném objektivu. Přecházejte snadno z 8mm ohniskové vzdálenosti s kruhovým obrazem s perspektivou rybího oka na 15mm ohniskovou vzdálenost s vykreslením celého obrazového pole při zachování perspektivy rybího oka. Můžete očekávat špičkové snímky s vysokým rozlišením a vynikající ostrostí až do krajů obrazového pole i při nastavení clony na plnou světelnost f/3,5. Využijte výhod nejkratší zaostřitelné vzdálenosti 0,16 m. Objektiv nabízí robustní konstrukci odolnou proti prachu a kapající vodě a kombinovanou sluneční clonu a krytku.

 

 

AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED

Přizpůsobí se vaší vizi. Zachytí každý příběh. Zobrazte každý detail ještě detailněji. Využijte výhody výjimečné kontroly nad estetikou obrazu v libovolném světle a výjimečné rozlišovací schopnosti i při fotografování při plně otevřené cloně. Všestrannost objektivu rozšiřuje nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,28 m. Objektiv je vybaven tělem odolným proti prachu a kapající vodě pro spolehlivé fotografování v náročných klimatických podmínkách.

 

 

AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR

Cesta k dramatickým perspektivám. S tímto objektivem s ohniskovými vzdálenostmi 10–20 mm a nejkratší zaostřitelnou vzdáleností 0,22 m snadno zachytíte rozsáhlé části oblohy, zaplníte celé obrazové pole blízkými objekty a pořídíte neodolatelné snímky. Redukce vibrací Nikon (VR) pomáhá dosáhnout nerozmazaných a ostřejších snímků za nízké hladiny osvětlení. Krokový motor AF-P poskytuje plynulé, rychlé a prakticky tiché automatické zaostřování, což je výhodou při záznamu videosekvencí.

 

 

 

 

 

Tisková zpráva Nikonu k nově uvedenému Coolpixu AW300

Prožívejte svá dobrodružství s novým fotoaparátem COOLPIX W300 odolávajícím klimatickým vlivům

Amsterdam, Nizozemsko, 31. května 2017: Nikon uvádí nový COOLPIX W300 – kompakt odolávající klimatickým vlivům a umožňující použití hluboko pod vodou. Tento snadno použitelný fotoaparát je perfektní pro dobrodružné povahy a je připraven účastnit se všech vašich venkovních aktivit od přírody až po město.

COOLPIX W300 snadno pořizuje snímky s 16 miliony pixelů a videosekvence 4K/UHD v hloubce až 30 m bez použití podvodního pouzdra.1 Dobré výsledky zaručuje rovněž na zemi, kde tento prachotěsný kompakt umožňuje fotografovat při teplotě až −10 °C.2 A nárazuvzdorné tělo přístroje odolává pádům z výšky až 2,4 m.3 Světelný širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem poskytuje uživatelům dostatečnou svobodu pro pořizování vynikajících snímků akcí za nízké hladiny osvětlení nebo v temných prostředích pod vodní hladinou. Režim makro zachytí extrémní makrosnímky drobných divů nad i pod vodní hladinou. Podpora navigačních systémů GPS/GLONASS/QZS usnadňuje opatření snímků geografickými značkami a protokolování vašich pohybů. A připojení pomocí funkce SnapBridge umožňuje uživatelům synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování nebo použít chytré zařízení pro dálkově ovládané fotografování.

Ines Bernardes, product manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Pokud máte rádi malá dobrodružství, je toto kompakt pro vás. Když budete mít u sebe fotoaparát COOLPIX W300, můžete zachytit všechnu zábavu v bazénu nebo krásu viděnou při šnorchlování a zaznamenat ponory provedené během získávání certifikátu Advanced Open Water! Můžete fotografovat scenérie ze zadní části jeepu nebo filmovat akce na svazích – vše bez jakýchkoli starostí o fotoaparát. A připojení pomocí funkce SnapBridge vám usnadní ihned sdílet právě prožívaná dobrodružství.“

Souhrn klíčových vlastností

Odolná konstrukce. Robustní výkonnost. Skutečná svoboda. Vodotěsné provedení odolávající hloubkám do 30 m bez podvodního pouzdra.1 Nárazuvzdorné provedení odolávající pádům z výšky až 2,4 m.2 Mrazuvzdorné provedení odolávající teplotám do −10 °C a rovněž prachotěsné provedení.3
Působivé okamžiky. Vyjímečné snímky. Citlivý obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů a objektiv s vysokou světelností f/2,8 a 5× optickým zoomem. Funkce 10× Dynamic Fine Zoom4 zdvojnásobující dosah objektivu pro ještě větší přiblížení akcí.
Podrobnější zobrazení okolního světa. Záznam stopáže videosekvencí 4K/UHD 30p nebo Full HD (1 080p) na zemi i pod vodou. Nová funkce expoziční paměti pomáhající zachytit plynulejší stopáž videa během změn osvětlení, což je praktické zejména při filmování pod vodou.
Ostrý a stabilní obraz. Rychlé automatické zaostřování a působivá hybridní redukce vibrací Nikon v pěti osách poskytují rychlé, stabilní a perfektně přesné snímání – na zemi i pod vodou.
Informace o vašem směřování. Zobrazení navštívených míst. Nové tlačítko nástrojů fotoaparátu okamžitě zobrazí na monitoru GPS, počet provedených kroků a nadmořskou výšku/hloubku nebo tlak vzduchu/tlak vody.
Snadné ovládání pro životy plné dobrodružství. Hluboký grip, velký monitor a snadné ovládání pod vodou nebo při použití rukavic.
Svět čeká. Vydejte se jej objevit. Stativový závit fotoaparátu je stejně užitečný pro upevnění příslušenství, například podvodního blesku Nikon SB-N10, jako pro pořizování časosběrných videosekvencí ze stativu.

1 Vodotěsné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které jsou ekvivalentní ochraně JIS/IEC třídy 8 (IPX8). Fotografování v hloubce až 30 m je možné po dobu přibližně 60 minut.
2 Mrazuvzdorné/prachotěsné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které jsou ekvivalentní ochraně JIS/IEC třídy 6 (IPX6).
3 Nárazuvzdorné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které odpovídají standardu MIL-STD 810F, metoda 516.5-Odolnost proti nárazu (výrobek je vystaven pádu z výšky 240 cm na překližkovou plochu o tloušťce 5 cm).
4 Funkce Dynamic Fine Zoom dále 2× prodlužuje ohniskovou vzdálenost při použití nejdelší optické ohniskové vzdálenosti objektivu za současného zachování maximálního rozlišení obrazu.

Kompatibilita s aplikací SnapBridge
Připojení Bluetooth a Wi-Fi fotoaparátu jsou k dispozici pouze při použití aplikace SnapBridge. Před použitím funkce SnapBridge s tímto fotoaparátem je třeba nainstalovat do kompatibilního chytrého zařízení aplikaci Nikon SnapBridge.
Logotyp a logo Bluetooth jsou registrované ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a jakékoli použití těchto značek společností Nikon a jejími pobočkami probíhá na základě licence.
Název Wi-Fi a logo Wi-Fi Certified jsou registrované ochranné známky sdružení Wi-Fi Alliance.
Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google Inc.