Nikon představil svou první bezzrcadlovku s DX snímačem.
Nikon Z50 se tak zařadí, do stále rozšiřující se rodiny, kompaktních fotoaparátů s výměnným objektivem, jenž disponují snímačem velikosti APS-C.
Z50 vychází ze svých větších bratrů Z6, Z7 od kterých přebral bajonet Nikon Z a několik užitečných funkcí.

Pro koho je fotoaparát určen:

Díky své kompaktnosti je ideální pro každodenní použití, cestování a rodinnou fotografii. Schopnost nahrávání videí v rozlišení 4K, jejich snadná úprava přímo ve fotoaparátu a rychlé sdílení obsahu do chytrých telefonů, z něj dělá skvělý fotoaparát pro milovníky sociálních sítí.

Nikon Z50 je vybaven 20,9 Mpx DX CMOS snímačem s procesorem EXPEED 6. Stejně, jako modely Z6 a Z7, disponuje "velkým" bajonetem Nikon Z a umožňuje použití plnoformátových objektivů s tímto bajonetem.

Při vstupu této bezzrcadlovky na trh, Nikon představil i dva objektivy Z DX.
Nikkor Z DX 16-50 mm f/3,5-6,3 VR, základní stabilizovaný objektiv, který svými rozměry jasně dokládá, že u Nikonu Z50 je kladen velký důraz na kompaktnost celé sestavy.

Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR doplňuje základní objektiv. Kombinace těchto dvou objektivů zajišťuje fotografům kompletní pokrytí běžně fotografovaných scén.

Nikon při navrhování fotoaparátu hodně myslel na uživatele sociálních sítí, vloggery, youtubery. Z50 tak vybavil videi s rozlišením 4K při 30 sn./s, Full HD dokonce 120 sn./s, konektorem pro připojení externího mikrofonu a otočným, dotykovým displejem, pro dokonalou kontrolu záběru sama sebe.
Videa je možné upravit přímo ve fotoaparátu, použít kreativní filtry a přes vestavěné WiFi či Bluetooth pomocí aplikace SnapBridge, přenést do chytrého telefonu nebo tabletu.

Co se nám líbí:

  • Odolná konstrukce těla společně s utěsněním proti vlhkosti a prachu, dělá Nikon Z50 dobrým společníkem na cestě k fotografii i za horších podmínek.
  • Ergonomie fotoaparátu je skvělá, oceňujeme zejména grip u spouště, který dává velkou jistotu v držení fotoaparátu.
  • Výborná funkce Eye-AF která zaostřuje vždy na oko je garancí ostrých fotek při pořizování portrétů, nebo skupinových fotek.
  • Další oblíbenou funkcí je režim tichého fotografování. Vždy, pokud je ticho jako v kostele a cvakání závěrky není v dané situaci žádoucí, je tato funkce k nezaplacení.
  • Pochvalu zaslouží EVF hledáček s vysokým rozlišením, obraz je hladký, stabilní a dokonale čitelný.
  • Sériové snímání 11 sn./s a 209 autofokusových bodů jenž pokryjí 90% snímače, jsou jistotou, že vám v dané situaci neunikne opravdu žádná záběr.
  • Slot na SD karty, nejrozšířenější paměťové karty, dostupné všude a vždy.

Dostupnost:

První kusy nového Nikonu Z50 se očekávají 11. listopadu 2019.

Jak se Vám líbí nový Nikon Z50, je dobrý, čekali jste víc... napište nám do komentářů, rádi si přečteme váš názor.