Novinky v čtvercových filtrech Benro

Barevně neutrální 100x100 mm filtry za pár korun

Pokud jako krajinář řešíte čtvercové filtry, Cokin P se Vám zdá malý a ne příliš kvalitní, LEE extrémně drahé, přichází Benro s řešením 100x100 mm filtrů Universal plastových filtrů. Filtry potěší zavedenou vysokou kvalitou filtrů a navíc Benro ohromuje také cenou. Srovnatelné filtry od LEE pořídíte za bezmála čtyřnásobek ceny! Benro Universal jsou prozatím v nabídce ve dvou provedeních GND4, GND8, přičemž každý s filtrů lze pořídit s Hard či Soft přechodem.

Benro UNIVERSAL GND4 (0,6) HARD 100x150mm
Benro UNIVERSAL GND4 (0,6) SOFT 100x150mm
Benro UNIVERSAL GND8 (0,9) HARD 100x150mm
Benro UNIVERSAL GND8 (0,9) SOFT 100x150mm

Zcela přepracovaný držák filtrů Benro FH100 Mark II

Benro to vzalo pěkně od podlahy, na základě zpětných vazeb profesionálních fotografrů, vyvinulo nový držák fitrů FH100 Mark II. Pomocí tohoto držáku a jeho novému ovládání je možné přesně a rychle nastavit požadovaný přechod graduálních filtrů. Držák je určený pro 3 filtry šíře 100 mm, tloušťky 2 mm a polarizační filtr. Praktické je, že držák využijete nejen na filtry Benro, ale i na další čtvercové filtry jiných výrobců, které mají rozměry 100 mm šířky a sílu 2 mm.

Že si to nedokážete moc představit? Je to velmi jednoduché!

Benro FH100M2 Mark II je mnohem kompaktnější, než kdy jaký držák čtvercových filtrů byl. Díky důmyslné konstrukci přepracované od speciální nižší verzi polarizačního filtru až po způsob uchycení filtrů. Jejich uchycení umožňují bezpečnější jak manipulaci s filtry a zároveň dovolují i širší uchycení filtrů, což významně eliminuje vinětaci, a tak umožňuje použití i extra širokoúhlých objektivů. Držák byl úspěšně testován na FF (plnoformátových, 35x26 mm) fotoaparátech s objektivy 15 mm a u DSLR s APS-C snímačem s objektivy od 9 mm!

Rámeček - bezpečná manipulace a nové funkčnosti

Přesně do takového rámečku upnete své čtvercové filtry. To přináší výhodu bezpečnější manipulace s filtry, širší uchycení filtrů v držáku eliminuje vinětaci i na extra širokoúhlých objektivech a jednou z nejdůležitější vlastností je ozubený převod, který naleznete po straně rámečku.

Převodovka? Zatočíte a nastavíte kterýkoli z filtrů

Kolečko s ozubeným převodem může ovládat jakýkoliv rámeček s filtrem. Červeným otočným ovladačem na levé zadní straně držáku zvolíte požadovaný slot filtru jenž chcete ovládat a otáčením ovladače nastavíte přechod filtru přesně podle vašich představ. Již se nemusíte přetahovat s držákem, ale hezky jemně a intuitivně můžete nastavení filtrů jednoduše ovládat.

Jednoduché ovládání polarizačního filtru

Aby bylo ovládání polarizačního filtru co nejjednodušší, byl pro účely použití držáku Mark II vyvinut speciální extrémně nízký polarizační filtr, který umožnil konstruktérům zkrátit celou stavbu držáku. Především však držák umožňuje naprosto jednoduché ovládání polarizačního filtru jedním prstem na dosah od místa, kde se dá ovládat nastavení přechodových filtrů.

Rychlé a snadné použití

Držák lze z objektivu jednoduše odebrat odaretováním modrého knoflíku a odjištěním červené pružinové pojistky. Upevnění je také velmi jednoduché, držák má z jedné strany bajonetovou zarážku, za kterou zasunete redukci a pak jen držák docvaknete a modrým ovladačem zaaretujete.

 

Pokud vám to stále není zcela jasné, podívejte se na videa ve kterých je nový držák FH100 Mark II představen.