Společnost Nikon dnes ohlásila další přírůstek do rodiny fotoaparátů systému Nikon 1 - Nikon 1 S2. Pro fotoaparáty této řady je typickým znakem vysoká rychlost snímání a ostření a vynikající obrazová kvalita, na které se podílejí velký obrazový snímač CMOS se 14,2 MPX bez optického antiliasingového filtru a systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Na trhu by se měl objevit v průběhu června a předpokládaná cena je 11 690 Kč/429 € (s objektivem 11-27,5mm).

Tisková zpráva:

JSEM RYCHLÝ A STYLOVÝ

S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte

Amsterdam, Nizozemsko, 14. května 2014 Společnost Nikon rozšiřuje svou řadu rychlých a snadno přenosných fotoaparátů systému Nikon 1 o skvěle vypadající model Nikon 1 S2. Tento brilantní nový přístroj je plně model Nikon 1 Svybaven k zachycení jedinečnosti každého okamžiku, vyznačuje se snadným ovládáním a vynikajícím vzhledem.

Bleskurychlé pokročilé hybridní automatické zaostřování Nikon snadno zaostří i ty nejrychlejší objekty a nejrychlejší sériové snímání na světě1 zachytí každý zlomek sekundy probíhající akce rychleji, než můžete pozorovat její průběh. Proslulý systém zpracování obrazu Nikon EXPEED a obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů a širokým rozsahem citlivostí ISO 200-12 800 zaručí zachycení každého motivu s působivou úrovní detailů, zatímco nová funkce Nikon Kreativní paleta nabídne okamžité vylepšení libovolného snímku pomocí množství filtrů studiové kvality.

Nikon 1 S2 vždy potěší kvalitou jím pořízených snímků a stejně oslnivé výsledky poskytne i v oblasti videosekvencí. Fotoaparát je chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž: nové, snadno použitelné režimy videosekvencí usnadňují získání kinematografického vzhledu záznamů a nová funkce Automatické pořizování snímků automaticky pořizuje perfektní statické snímky ve vysokém rozlišení během filmování. Nikon 1 S2 je plně kompatibilní s rozrůstající se řadou objektivů 1 NIKKOR pro snadné svobodné vyjádření tvůrčích záměrů pomocí různých perspektiv. Nový objektiv se zoomem 1 NIKKOR VR 11-27,5 mm
f/3,5-5,6 zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktních systémových fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „Nový Nikon 1 S2 je vynikající volbou pro zachycování světa doposud nedostižným způsobem: bez námahy a bez neuspokojivých snímků. Tento nový přístroj systému Nikon 1 je brilantní volbou pro dosažení vyšší kvality obrazu a svými výsledky daleko překonává chytré telefony. A co se týká snímacích frekvencí sériového snímání, je dokonce lepší než digitální jednooké zrcadlovky. Rychlé automatické zaostřování s fázovou detekcí je mistrem při záznamu videosekvencí, řada kompaktních objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon umožňuje snadno experimentovat s novými perspektivami. Ovládání fotoaparátu Nikon 1 S2 je naprosto snadné a minimalistický design přístroje znamená, že budete dobře vypadat při všech příležitostech k fotografování."

Výrazný, krásný a za všech okolností působivý
Pro fotoaparát Nikon 1 S2 je obraz vším. Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů umožňuje pořizovat vynikající snímky a HD videosekvence v libovolném okamžiku a na libovolném místě - od brilantních snímků naplněných září slunečního světla až po snímky nočních krajin. Tento rychlý a vysoce citlivý obrazový snímač formátu CX je konstruován bez optického antialiasingového filtru, nabízí široký rozsah citlivostí ISO 200-12 800 a maximálně využívá každý pixel pro získání snímků s bohatými detaily i za nízké hladiny osvětlení. Z pořízených snímků lze snadno zhotovovat výřezy beze ztráty detailů a videosekvence mají vyšší ostrost a brilanci obrazu. Nikon 1 S2 nabízí velkou rezervu výkonu a jeho systém zpracování obrazu EXPEED 4A s dvěma výkonnými obvody zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí. Jeden z obvodů se stará o působivou kvalitu a brilanci obrazu, zatímco druhý zaručuje rychlé zpracování dat a spolehlivý výkon při použití sériového snímání.
Působivá rychlost, skvělé akce
Fotografujte rychleji než doposud a rozlučte se s neostrými snímky: Nikon 1 S2 je konstruován tak, aby vmžiku zachytil každý okamžik, a zaměří s neuvěřitelnou rychlostí a přesností každou akci. Fotoaparát je rychlejší než digitální jednooké zrcadlovky a nabízí bleskurychlé sériové snímání pořizující deset snímků ve formátu RAW snímací frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. snímací frekvencí až 60 sn./s za předpokladu pevného zaostření před expozicí prvního snímku. Každý ze zlomky sekund trvajících divů je zachycen s naprostou přesností díky hybridnímu automatickému zaostřování systému Nikon 1, které využívá 135 zaostřovacích polí pro rychlé zachycení každého objektu. 73 zaostřovacích polí podporuje fázovou detekci - což je stejný systém automatického zaostřování jako u digitálních jednookých zrcadlovek - a tato pole jsou rovnoměrně rozmístěna v obrazovém poli pro perfektní automatické zaostření všech rychlých akcí a získání ostrých videosekvencí. Zaostřovací pole s detekcí kontrastu sahají až do krajů obrazového pole a umožňují získat perfektně ostré detaily i v obtížných světelných podmínkách. Fotoaparát fotografuje bez zpoždění a objektiv 1 NIKKOR 11-27,5 mm f/3,5-5,6 se zoomem zaručuje, že budete vždy připraveni zachytit všechny neočekávané okamžiky: pro zapnutí fotoaparátu stačí jen otočit a vysunout objektiv, pro vypnutí fotoaparátu stačí objektiv zasunout.

Vynikající jednoduché ovládání
Nikon 1 S2 je skutečným mistrem každého okamžiku a jeho ovládání je tak jednoduché, že již nikdy nezmeškáte žádnou příležitost k pořízení snímku v důsledku manipulací s fotoaparátem. Přístroj je zkonstruován tak, aby vám umožnil soustředit se více na tvorbu, a díky pokročilým automatickým technologiím umožňuje fotografovat bez jakéhokoli úsilí. Bez ohledu na to, jestli budete chtít fotografovat „od boku a za pochodu", nebo strávit více času tvorbou perfektní kompozice portrétního snímku, rozměrný 7,5cm (3") monitor LCD s 460 000 pixely vám vždy umožní snadnou tvorbu kompozice a prohlížení snímků. Tlačítko „F" poskytuje okamžitý přístup k menu funkcí a umožňuje beze ztráty času upravovat nastavení pro fotografování nebo přehrávání. Přehledná a jednoduchá menu se snadno pochopitelnými symboly a optimálně rozmístěná tlačítka umožňují rychlou změnu režimů fotoaparátu, úpravu klíčových nastavení nebo aplikaci nejrůznějších efektů.

Magické videosekvence
Pro zahájení záznamu oslnivých Full HD videosekvencí stačí jen stisknout tlačítko. Nikon 1 S2 je chytrou volbou rovněž pro rychlé a bezproblémové filmování, kde nabízí zaznamenání plynulé akční stopáže a snadné získání výsledků s kinematograficky působícím vzhledem. Stejně jako s ostatními fotoaparáty Nikon 1 můžete i s přístrojem Nikon 1 S2 pořizovat jednoduchým stisknutím tlačítka spouště statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Nová funkce Nikon Automatické pořizování snímků provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku. Nové režimy videosekvencí usnadňují získání strhujících klipů: pomocí funkce Zrychlený záznam dodáte energii pouličním scénám, funkce Trhaný obraz propůjčí záznamům vzhled stop-motion animací a funkce 4s videosekvence zvýší expresivitu záznamů (až osm těchto klipů lze spojit do jediné videosekvence).
Inovace systému Nikon 1
Originální inovace systému Nikon 1 nabízejí rychlý a snadný způsob, jak získat za všech okolností ty nejlepší snímky či jak jednoduše vytvořit z běžných snímků výjimečné. Osvědčený režim Zachycení nejlepšího okamžiku nyní obsahuje novou funkci Nikon Aktivní výběr, která pořídí za méně než jednu sekundu až deset snímků v plném rozlišení, a z těchto snímků umožní vybrat jeden, který se uloží. Zcela nová funkce Kreativní paleta, dostupná v kreativním režimu fotoaparátu, nabízí neuvěřitelně jednoduchý způsob aplikace uměleckých filtrů ve studiové kvalitě ještě před pořízením snímků. Kreativní paleta upravuje jas, sytost barev a vyvážení bílé barvy pro dosažení různých účinků: stačí jen otáčet multifunkčním voličem a obraz na monitoru se odpovídajícím způsobem mění, takže lze pozorovat účinky nastavení na posléze exponovaný snímek.

Rozšiřitelný systém
Řada špičkových výměnných objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon umožňuje dosáhnout úchvatných nových perspektiv. Všechny objektivy 1 NIKKOR produkují špičkové snímky a všechny jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí. Jejich kompaktní rozměry a nízká hmotnost přispívají k velmi praktické snadné přenosnosti systému Nikon 1, aniž by nějak negativně ovlivňovaly kvalitu obrazu. Objektiv 1 NIKKOR VR 30-110 mm můžete využít pro zachycení vzdálených objektů. Kompaktní a stylový objektiv 1 NIKKOR VR 10-100 mm se zoomem nabízí širokoúhlou počáteční ohniskovou vzdálenost a vynikající všestrannost, a objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm
s pevnou ohniskovou vzdáleností je ideální pro portréty s jemným odstupňováním neostrých míst obrazu (bokeh) a zvýraznění fotografovaného objektu proti pozadí.

Nikon 1 S2 bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 11 690 Kč (v kitu s objektivem 1 Nikkor 11 - 27,5 mm).

Souhrn klíčových vlastností:
Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů:
citlivý obrazový snímač formátu CX s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru. Zachycuje ostře jemné struktury a produkuje ostré a brilantní snímky.

ISO 200-12 800: automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 200-6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 12 800 potlačuje obrazový šum sofistikovaná redukce šumu.

EXPEED 4A: zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí.
Jednoduché ovládání: rychlé, přesné a inteligentní automatické funkce fotoaparátu. Fotoaparát nabízí 7,5cm (3") monitor LCD s 460 000 pixely, intuitivní menu a optimálně rozmístěná tlačítka.

Pokročilý hybridní AF: 135bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 73 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce.

Bleskurychlá snímací frekvence: fotoaparát umožňuje pořídit deset snímků RAW frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. frekvencí až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série.

Magické videosekvence: záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p. Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. K dispozici je také extrémně zpomalený záznam frekvencí 400 sn./s nebo 1 200 sn./s.

Fotografování během záznamu videosekvencí: jednoduchým stisknutím tlačítka spouště lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Rovněž lze použít novou funkci Automatické pořizování snímků, která provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku.

Kinematografické režimy videosekvencí: Zpomalený záznam, Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence.
Živé nastavení: snadné zmrazení pohybu, úprava jasu nebo rozmazání pozadí a následné pořízení snímku v okamžiku požadovaného vzhledu obrazu na monitoru.
Inovace systému Nikon 1: režim Zachycení nejlepšího okamžiku (s novou funkcí Aktivní výběr a funkcí Inteligentní výběr snímku) a Pohyblivé momentky.

Kreativní paleta: umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě pomocí multifunkčního voliče fotoaparátu ještě před pořízením snímků.

Snadno přenosný design Nikon 1: výrazný, krásný a perfektně minimalistický design. Působivě malé a lehké tělo fotoaparátu je dostupné v moderních barevných provedeních ice white, matte black, lipstick red a sunshine yellow.

Objektiv 1 NIKKOR dodávaný s sadách: s extrémně plochým objektivem 1 NIKKOR 11-27,5 mm f/3,5-5,6 se zoomem zachytíte i ty nejméně očekávané okamžiky.

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: volitelný adaptér umožňující snadný přenos vysoce kvalitních snímků z fotoaparátu Nikon 1 do chytrého zařízení pro okamžité sdílení.2

Vybrané volitelné příslušenství:

  • Vodotěsné pouzdro WP-N3: umožňuje fotografovat v hloubce až 45 m. Pouzdro slouží k vložení fotoaparátu Nikon 1 J4 nebo Nikon 1 S2 s nasazeným objektivem 1 NIKKOR VR 10-30 mm PD-ZOOM nebo 1 NIKKOR 11-27,5 mm.
  • Podvodní blesk SB-N10: kompaktní blesk umožňující přidat výkonné doplňkové osvětlení potemnělému podvodnímu prostředí.
  • Pouzdra pro těla fotoaparátů Nikon 1 a sady pouzder: chrání fotoaparát nebo fotoaparát s nasazeným objektivem. Umožňují fotografovat s nasazeným pouzdrem a každé z pouzder pro tělo je vybavené tvarovaným gripem pro pevné držení při fotografování.
  • Adaptér bajonetu FT1: umožňuje nasadit objektivy NIKKOR pro digitální jednooké zrcadlovky na fotoaparáty Nikon 1.

Dodávané příslušenství:

  • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL22
  • Nabíječka baterií MH-29
  • Software pro práci se snímky View NX2

POZNÁMKY:
1. Nejrychlejší snímací frekvence sériového snímání na světě (cca 20 sn./s s automatickým zaostřováním) k 10. dubnu 2014. Podle průzkumu společnosti Nikon.
2. Kompatibilní s chytrými zařízeními využívajícími operační systém Android™ nebo iOS. Před použitím adaptéru je třeba nainstalovat software Wireless Mobile Utility, který je k dispozici zdarma ke stažení na serverech Google Play™ a iTunes®. Android, Google, Google Play a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.