Objektiv 8-25mm má minimální zaostřovací vzdálenost 23 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a maximální poměr zobrazení 1:2,4 na 25 mm ohnisku. Spojka na tubusu objektivu usnadňuje přepínání mezi automatickým a manuálním ostřením.

Tento objektiv je prvním ze série "PRO" který při zoomování mění svoji konstrukční délku. Hmotnost objektivu je 411 gramů. objektiv je utěsněn proti povětrnostním vlivům podle normy IPX1, je mrazuvzdorný a na předním členu má fluorovou vrstvu, která odpuzuje olej a vodu.

Objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm f/4 Pro bude k dispozici v červenci za cenu do 30 tisíc Kč s DPH.

Tisková zpráva:

Zuiko® Digital ED 8-25mm F4.0 PRO Objektiv M.Zuiko® Digital ED 8-25mm F4.0 PRO

Kompaktní, lehký, ultraširokoúhlý objektiv s vynikajícím optickým výkonem s konstrukcí odolnou proti prachu a stříkající vodě

Bethlehem, Pensylvánie, 9. června 2021 - Společnost OM Digital Solutions Corporation dnes s potěšením představuje objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4,0 PRO (ekvivalent 35 mm: 16-50 mm). Tento objektiv vyhovující standardu Micro Four Thirds® System pokrývá ultraširokoúhlý záběr od ekvivalentu 16 mm1 po standardní ekvivalent1 50 mm a poskytuje vynikající zobrazovací výkon v celém rozsahu zoomu. V Severní Americe bude k dispozici ke koupi od 9. července 2021. Tento kompaktní, lehký objektiv s velkým zvětšením a zoomem poskytuje vysokou kvalitu obrazu, která se očekává od řady M.Zuiko PRO, a podporuje všestranné fotografické příležitosti, včetně dynamických ultraširokoúhlých snímků krajiny, venkovních portrétů a videa.

Vysoké zvětšení
Objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4,0 PRO pokrývá širokou škálu fotografických scénářů, od ultraširokoúhlého ekvivalentu 16 mm až po maximální2 3,1násobné zvětšení, pro zachycení všech možností od dynamických ultraširokoúhlých snímků až po standardní záběry. Jedná se o první objektiv z řady M.Zuiko PRO, který je vybaven zasouvacím mechanismem zajišťujícím jeho kompaktní rozměry. Přestože se jedná o ultraširokoúhlý objektiv s velkým zvětšením, váží tento model méně než 15 uncí (425 g) , takže je velmi dobře přenosný pro agilní fotografování.

Vynikající optický výkon
Naše oddanost optickému výkonu vyústila v konfiguraci objektivů s 16 prvky v 10 skupinách, která zahrnuje speciální čočky, jako jsou čočky Super ED, ED a EDA. Různé typy aberací byly důsledně potlačeny, včetně chromatické aberace, což má za následek ostré zobrazení s vysokým rozlišením v celém rozsahu zoomu. Integrace velké čočky DSA výrazně snižuje sagitální komatickou aberaci. Tato konstrukce zajišťuje vysokou úroveň reprodukce obrazu od středu až po okraje snímku i při nejširším nastavení clony, což je ideální pro noční scény a fotografování hvězd. Optimalizovaná povrchová úprava ZERO Coating a tvar objektivu navíc pomáhají důkladně potlačit duchy a odlesky při fotografování v protisvětle a poskytují ostré snímky s vysokým rozlišením. Vzhledem k tomu, že konstantní světelnost F4,0 je k dispozici při libovolné ohniskové vzdálenosti, je kontrola expozice snadná při práci se zoomem i při záznamu videa.

Fotografování z blízka
Vychutnejte si výkonné makro snímání s maximálním zvětšením 0,42x pro výkon, který se vyrovná polovičnímu makroobjektivu. Nejbližší zaostřovací vzdálenost je 9 palců (23 cm) v celém rozsahu zoomu, což umožňuje ovládat kroužek zoomu po přiblížení k objektu pro snadné nastavení zorného úhlu. Objektiv M.Zuiko Digital 8-25 mm F4,0 PRO podporuje funkci Focus Stacking3, která spojuje snímky do jediné fotografie zaostřené od popředí po pozadí přímo ve fotoaparátu a umožňuje tak všestrannou funkci makro.

Spolehlivá odolnost
Tento objektiv se vyznačuje vynikající odolností proti stříkající vodě a prachu odpovídající stupni krytí IPX1 a mrazuvzdorností do 14 °C, což zaručuje maximální spolehlivost, která je pro řadu M.Zuiko PRO naprosto jedinečná. Ve spojení s fotoaparáty Olympus OM-D E-M1 a E-M5 můžete tento objektiv bez obav používat i v náročných podmínkách, jako je déšť a sníh. Na přední straně objektivu je použita fluoridová vrstva pro snadné čištění v deštivém, zasněženém nebo prašném prostředí.

Podpora filtrů
Navzdory svému ultraširokoúhlému provedení je objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4,0 PRO kompatibilní se 72mm filtry, což umožňuje použití PL nebo ND filtrů. To poskytuje větší všestrannost, potenciálně minimalizuje odlesky a odrazy a zlepšuje výsledný vzhled snímku.

Další funkce
Spojka pro manuální ostření umožňuje okamžité přepínání mezi možnostmi automatického a manuálního ostření. Na boku objektivu je k dispozici funkční tlačítko, takže uživatelé mohou měnit nastavení dotykem palce, zatímco drží fotoaparát.

Specifikace
Podrobné specifikace produktu naleznete na našich webových stránkách: https://www.getolympus.com/us/en/lenses/m-zuiko-digital-ed-8-25mm-f4-0-pro.html.

Ceny, konfigurace, dostupnost a specifikace
Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO je dodáván v balení se sluneční clonou LH-76E, přední krytkou objektivu LC-72C, zadní krytkou objektivu LR-2 a ochranným látkovým obalem. Objektiv je již nyní k dispozici k předobjednání a jeho dodávky budou zahájeny v červenci 2021.

*1 ekvivalent 35 mm
*2 Od 9. června 2021 u objektivů se zoomem s širokoúhlou koncovou ohniskovou vzdáleností 16 mm (ekvivalent 35 mm).
*3 Pro použití této funkce může být nutné aktualizovat firmware fotoaparátu. Informace o podporovaných fotoaparátech a verzích firmwaru naleznete na webových stránkách. 

Specifikace objektivu Olympus M.Zuiko 8-25mm f/4 Pro Micro Four Thirds

Hlavní specifikace
Typ objektivu Objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností
Maximální velikost formátu Four Thirds
Ohnisková vzdálenost 8-25 mm
Stabilizace obrazu Ne
Bajonet objektivu Micro Four Thirds
Clona
Maximální clona F4
Minimální clona F22
Clonový kroužek Ne
Počet lamel clony 7
Optika
Prvků/skupin 16/10
Speciální prvky/povlaky 1 DSA + 1 Super ED + 1 ED + 1 HR + 2 asférické ED prvky, ZERO povrchová úprava
Zaostřování
Minimální vzdálenost zaostření 23 cm
Maximální poměr zobrazení 0,14×
Autofokus Ano
Typ motoru AF Lineární motor
Manuální režim Ano
Metoda ostření Interní
Stupnice vzdálenosti zaostření Ano
Stupnice hloubky ostrosti Ne
Omezovač vzdálenosti zaostření (limitér) Ne
Fyzikální vlastnosti
Hmotnost 411 g
Průměr 77 mm
Délka 89 mm
Materiál těla Slitina hořčíku
Těsnění Ano
Barva Černá
Filtrový závit 72 mm
Motorizovaný zoom Ne
Včetně sluneční clony Ano
Včetně stativové objímky Ne