Pentax končí, tedy zatím jen u Sigmy

Sigma, jeden z největších výrobců objektivů na světě, se rozhodl, že během následujících 3 měsíců kompletně ukončí produkci objektivů s bajonetem Pentax. Místo toho se chce ještě více zaměřit na vývoj a podporu bezzrcadlových systémů, ve kterém vidí budoucnost.
Je třeba si říci, že Pentax, jak u nás, tak i ve světě, nepatřil v posledních letech mezi velké hráče na poli fotografie. Nejen čas a výsledky prodejů objektivů Sigma s tímto baojentem, ale také vyjádření Pentaxu o tom, že nevidí budoucnost v bezzrcadlovém systému, bylo pomyslným hřebíčkem do rakve k rozhodnutí ukončení výroby objektivů s bajonetem Pentax.
Protože i u nás rodina Pentax příznivců stále žije, doporučujeme..., pokud máte zájem o Sigma objektivy s bajonetem Pentax, máte nyní poslední šanci je pořídit. Otázkou ovšem je, jak se k tomu ještě postaví zastoupení Sigma pro ČR, respektive, jestli se jim bude chtít brát na sklad ještě poslední dostupné kusy.

Aktualizováno 10. září 2019
Aby toho nebylo málo, osekává se i přímo v Pentaxu. Svoji servisní činnost ukončuje autorizovaný servis VSP Data a servis si bude řešit zastoupení zřejmě přeposíláním do některých servisních středisek Pentax v Německu.