V období od 18.1. do 11.2.2019 při zakoupení vybraných objektivů Tamron G2 obdržíte společně s objektive konzoli Tap-in pro přesné seříze AF v hodnotě 1.700 Kč.
Akce se vztahuje na objektivy od světelného širokáče až po teleobjektiv, zkrátka na objektivy jenž pokryjí veškeré fotografické ohnisko.

pro Canon pro Nikon
SP 15-30mm F2,8 Di VC USD G2 SP 15-30mm F2,8 Di VC USD G2
SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD G2 SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD G2
SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2
SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2

A víte k čemu všemu je konzole Tap-in dobrá a co vše vám může nabídnout?

S USB dockem Tamron TAP-in Console mohou fotografové aktualizovat firmware u vybraných objektivů Tamron a přizpůsobit různé funkce objektivu k optimalizaci dle potřeb pouhým připojením Tamron TAP-in konzole a spuštění Tamron TAP-in Utility software na PC nebo Mac. Dříve šlo aktualizovat firmware pouze v servisu Tamron. Díky tomuto novému příslušenství a připojení k internetu si tak každý uživatel může aktualizovat firmware sám kdykoliv a kdekoliv. Kromě toho mohou vybrané vybrané objektivy přizpůsobit dle níže uvedených nastavení tak, aby odpovídal preferencí fotografa, což činí z objektivu ještě více univerzální a uživatelsky příjemnější zařízení.

1. Uživatelská nastavení

S Tamron TAP-in Console mohou zákazníci dělat následující věci

 • Aktualizace firmwaru
 • Aktualizovat firmware kompatibilních objektivů
 • Aktualizace firmwaru vlastní TAP-in Console
 • Přizpůsobení funkcí vybraných objektivů
 • Nastavení ostření
 • Nastavení rozsahu limiteru ostření (pouze u objektivů, které mají funkci Limiter)
 • Nastavení objektivů s funkcí manuálního doostření (pouze u objektivů, které mají funkci Full-time Manual)
 • Nastavení optické stabilizace VC (pouze pro všechny objektivy s VC)
 • Uložení vlastních datových souborů s nastavením

2. Tamron TAP-in Utility Software

Tamron UtilityZákazníci si zdarma stáhnout Tamron TAP-in Utility a nainstalují jej na svém PC nebo Mac. Aktualizace firmwaru a přizpůsobení různých funkcí objektivů je stejně tak snadné jako propojení TAP-in Console pomocí USB kabelu rovněž jako provádění nastavení. Pro aktualizaci firmwaru je vyžadováno připojení k internetu.

3. Aktualizace firmwaru

Zákazníci si mohou aktualizovat firmware vybraných objektivů Tamron pomocí této utility. Navíc je možné aktualizovat firmware v samotném přístroji TAP-in Console. S připojením k internetu a obslužnému software mohou uživatelé přistupovat k vyhrazeným webovým stránkám a snadno potvrdit, že objektiv připojený k TAP-in Console a i konzole samotné může být aktualizován firmware, pokud je k dispozici novější verze. Aktualizace je rychlá a bezpečná.

4. Uživatelsky přízpůsobitelné vybrané objektivy Tamron
Nejrůznější funkce objektivu lze upravit v závislosti na modelu objektivu a jeho vestavěných funkcí.

(1) Nastavení ostření
Ostření lze nastavit ve třech oblastech: blízko, střední a vzdálených rozsazích. U objektivů s proměnlivou ohniskovou vzdáleností lze úpravy ostření provést až v osmi ohniscích, což znamená, že ostření lze přesně dokalibrovat až v 24 různých polohách. U pevné ohniskové vzdálenosti lze využít samozřejmě pouze v jednom ohnisku ve střech vzdálenostech.Podmínky a rozsah možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(2) Nastavení limiteru
Pro objektivy které jsou vybaveny přepínačem zaostření - Limiterem, je možné nastavit rozsah autofokusu blízkého i vzdálenějšího rozsahu dle preferencí uživatele. V případě, že přepínač zaostření omezovač má tři polohy, nastavení střední polohy, je nastavení také možné. Podmínky a rozsah možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(3) Úprava VC (pouze pro objektivy s funkcí VC)
Uživatelé si mohou zvolit režim VC (Vibration Compensation - kompenzace vibrací), kterému dávají přednost z níže uvedeného výběru s objektiv Tamron vybaveného systémem VC a kompatibilní s Tamron TAP-in Console.

 • Priorita stabilizace obrazu v hledáčku: prioritní nastavení stabilního obrazu v hledáčku
 • Standard (tovární nastavení): Tento režim je stejný jako výchozího továrního nastavení a vytváří rovnováhu mezi stabilitou účinků kompenzace obrazu v hledáčku a vibrací
 • Nastavení priority stabilizace exponovaných snímků: Tento režim zajišťuje důraz na účinek kompenzace otřesů na výsledný snímek

Tyto možnosti se vztahují pouze na modely objektivů vybaven systémem VC. Podmínky a rozsah možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(4) Nastavení chování manuálního doostření
Pro jakékoliv objektiv s full-time manuálním ostřením je možné tento režim zapnout nebo vypnout. Kromě toho můžete optimalizovat citlivost zaostřovacího kroužku podle svého vkusu vzhledem k jeho pootočení kdekoli mezi vysokou a nízkou citlivosí, pokud je manuální režim doostření aktivován.