Samyang: kompaktní full frame objektivy s bajonetem Sony E

Samyang 85 mm f1,4 AS UMC IFSpolečnost Samyang představila novou řadu kompaktních výměnných objektivů s bajonetovým uzávěrem pro Sony E. Výrobce uvádí, že mají být v prodeji do dvou měsíců a ocení je hlavně nároční fotografové, neboť použil vysoce kvalitní optiku a koncipoval je jako plnoformátové.

Díky tomu jsou použitelné jak s nejnovějšími fotoaparáty Sony Alpha 7 a 7R, což jsou první kompaktní DSLM přístroje s full frame snímači, ale samozřejmě také poslouží všem majitelům systémových kompaktů Sony Alpha NEX, kteří chtějí používat vysoce kvalitní optiku bez přídavných adaptérů, neboť i když jsou připraveny pro formát snímače, který velikostí odpovídá políčku 35mm kinofilmu, budou perfektně spolupracovat i s fotoaparáty se snímači formátu APS-C, jako jsou Alpha NEX-7 a NEX-6.

Série nových kompaktní full frame objektivů Samyang s bajonetem Sony E bude v těchto provedeních:

  • Samyang 14 mm f/2,8 ED AS UMC IF
  • Samyang 24 mm f/1,4 ED AS UMC IF
  • Samyang Tilt-Shift 24 mm f/3,5 ED AS UMC
  • Samyang 35 mm f/1,4 AS UMC
  • Samyang 85 mm f/1,4 AS UMC IF

Všechny objektivy mají velmi dobrou až výbornou světelnost a výrobce zaručuje vysoce kvalitní obraz i při plném odclonění. Optické konstrukce objektivů používají prvky ze speciálního optického skla a využívají asférické členy pro účinnou eliminaci optické vady, některé mají i prvky ze skla s mimořádně nízkým rozptylem. Vše je řešeno s ohledem na nejvyšší výkon.

Za připomenutí stojí, že Samyang již ve svém portfoliu má sérii objektivů pro VDSLR a systémové kompakty Sony NEX s bajonetem „E", které byly navrženy speciálně pro natáčení videozáznamů:

  • Samyang 14 mm T3,1 ED AS IF UMC
  • Samyang 24 mm T1,5 ED AS IF UMC
  • Samyang 35 mm T1,5 AS IF UMC
  • Samyang 85 mm T1,5 AS IF UMC

Všechny modely patří do nejvyšší třídy optiky, poskytují nejlepší kvalitu obrazu a mají podle požadavků filmařů také řešeno provedení tubusů a mechaniky. Mohou být snadno použity s videokamerami Sony NEX-VG900, NEX-VG30, NEX FS100E nebo staršími typy bez přídavných adaptérů, ale samozřejmě také se systémovými kompaktními fotoaparáty Sony Alpha NEX s bajonetovým přípojným systémem E a s využitím s adaptérů i s digitálními Alpha SLT nebo SLR přístroji.