15. září 2017, Saitama, Japonsko - Tamron Co., Ltd. (předseda představenstva a generální ředitel: Shiro Ajisaka), přední výrobce optiky pro různé aplikace, vyvinul nový ultra-teleobjektiv Tamron 100-400mm F/4,5-6,3 Di VC USD (model A035) pro digitální full-frame zrcadlovky.

Pokročilý optický design modelu A035 obsahuje 3 LD členy s nízkým rozptylem světla pro snížení aberace a originální eBAND povrchovou úpravu pro vynikající antireflexní výkon. S hmotností pouhých 1, 115 g je nový objektiv nejlehčí ve své třídě*. Objektiv obsahuje magneziový materiál v klíčových oblastech, čímž je snížena hmotnost a objektiv je pevnější a snadno přenositelný.

Model A035 poskytuje rychlý a přesný výkon autofokusu a důsledně silnou kompenzaci vibrací, díky vysokorychlostní duální mikroprocesorové jednotce, kterou naleznete v nejnovějších modelech objektivů Tamron.

Model A035 je plně kompatibilní s telekonvertorem Tamron 1.4X, který násobí ohniskovou vzdálenost objektivu a Tamron TAP-in konzolí, která umožňuje přizpůsobení objektivu pro úpravy zaostření, úpravy mechanismu kompenzace vibrací a dalších. K dispozici je jako volitelné příslušenství také stativ Arca Swiss.

Tato kombinace funkcí a volitelného příslušenství představuje objektiv, který ocení každý fotograf při fotografování v různých situacích. Objektiv je vhodný nejen pro fotografování v nepříznivých světelných podmínkách, které vyžadují ruční ovládání, ale také tam, kde je preferováno pohodlné připevnění na stativ.

Vlastnosti objektivu Tamron 100-400mm F/4,5-6,3 Di VC USD

  1. 3 LD členy s nízkým rozptylem světla účinně kompenzují axiální chromatické aberace, které jsou potenciálním problémem ultra-teleobjektivů, další různé odchylky
  2. eBAND povrchová úprava s vynikajícím antireflexním účinkem eliminuje tvorbu nežádoucích záblesků a stínů a poskytuje bezchybný, křišťálově čistý obraz
  3. Vysokorychlostní duální MPU (mikroprocesorová jednotka) poskytuje rychlý a vysoce citlivý výkon autofokusu a vynikající kompenzaci vibrací
  4. Nejlehčí objektiv v kategorii zoomových ultra-teleobjektivů (hmotnost 1,115 g)
  5. Volitelné příslušenství pro upevnění na stativ je kompatibilní s Arca Swiss
  6. Minimální zaostřovací vzdálenost 1,5 m a maximální poměr zvětšení 1: 3,6
  7. Konstrukce odolná proti vlhkosti a fluorová povrchová úprava zlepšuje ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy
  8. Plně kompatibilní s telekonvertory a konzolí TAP-in Console

Objektiv Tamron 100-400mm F/4,5-6,3 Di VC USD odstartuje výrobu s bajonety pro Nikon a Canon a první kusy by mohly být dostupné koncem roku 2017.