*Tamron SP 24-70 mm 1:2,8 Di VC USD, model A007, je první objektiv Tamron s konstrukcí odolnou vůči vlhkosti. Díky tomu se výborně hodí i pro použití v exteriérech, a to i za nepříznivého počasí a v náročných klimatických podmínkách. Je všestranně použitelný, vhodný pro široký výběr situací a témat, jako jsou portréty, krajinářská fotografie, momentky a živé, dynamické záběry, ale také pro práci ve studiu.
Objektiv má výbornou světelnost, stejnou v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti. Nízké základní clonové číslo v kombinaci s optimalizovanou kruhovou clonou umožňuje docílit působivých záběrů s ostře zachyceným hlavním skladebným prvkem na efektně rozostřeném pozadí. Navíc devítilamelová clona objektivu udrží téměř kruhový tvar otvoru i v případě zaclonění až o 2 stupně od plně otevřeného stavu. Je navržen pro digitální zrcadlovky plnoformátové i se snímačem formátu APS-C, jak je zřejmé z označení Di - Digitally Integrated Design. Je nabízen ve třech verzích, s bajonetem a přípojným systémem pro zrcadlovky Canon, Nikon a Sony. Verze pro fotoaparáty Sony Alfa neobsahuje systém optické stabilizace obrazu VC - Vibration Compensation, neboť těla těchto fotoaparátů mají zabudovaný systém stabilizace obrazu typu Senzor-Shift, Optical SteadyShot.

Systém optické stabilizace obrazu, tedy systém kompenzující chvění při snímání z ruky, VC - Vibration Compensation, umožňuje používat objektiv bez stativu či opěrky i ve špatných světelných podmínkách. Mechanismus kompenzující vibrace umožňuje upravit expozici až o čtyři expoziční stupně, než by bylo nutno použít u objektivu bez tohoto systému. Samozřejmě, efekt kompenzace se bude lišit v závislosti na konkrétních podmínkách, ve kterých jsou snímky pořizovány, a také na samotném fotografovi.

*Systém VC společnosti Tamron je založen na systému tří cívek. Používá tři páry nově odlehčených a zmenšených cívek. Toto odlehčení snižuje zátěž na systém pohonu, hmotnost a velikost celé stabilizační jednotky. Inovace spolu s novou verzí softwaru umožnily ještě klidnější projev stabilizačního mechanizmu objektivu. Řídící cívky elektromagneticky aktivují skupinu čoček, které kompenzují chvění prostřednictvím tří ocelových kuliček. Kompenzační čočky jsou v objektivu upevněny jen těmito kuličkami a toto řešení se podílí na jemném a plynulém pohybu kompenzační části systému. Dva ukázkové snímky z aktuálního katalogu objektivů Tamron.

Automatické zaostřování je rychlé a tiché díky pohonu USD - Ultrasonic Silent Drive. V ultrazvukovém elektromotorku generuje piezoelektrický element uspořádaný do kruhové formace ultrazvukové vibrace v metalickém kruhovém statoru. Vibrační energie je využita na rotaci kovového kroužku rotoru, který je upevněn ke statoru. Rotační energie je následně přenášena z rotoru na ovládání ostřícího členu. Výsledkem je citlivý člen s tichým chodem, vysokým točivým momentem a rychlým ostřením. Systém je u nového objektivu odlehčen.

Uživatel má k dispozici také přímé ruční ostření DMF - Direct Manual Focus. Systém umožňuje i při nastaveném režimu automatického zaostřování realizovat jemné ruční doostření, jemně doladit zaostření za chodu autofokusu. Tuto možnost nabízí právě integrace přímého manuálního ostření: fotograf nemusí použít přepínač režimů ostření, jednoduše přepne z automatického na ruční ostření nastavením otočného zaostřovacího prstence.

*Objektiv patří do série SP - Super Performance a ve své konstrukci plně využívá specializované optické členy, navržené s ohledem na špičkovou kvalitu obrazu. Optickou konstrukci objektivu tvoří 17 prvků uspořádaných do 12 skupin. Čtyři prvky jsou asférické, tři tvarované a jeden je hybridní, tři prvky jsou z LD skla - Low Dispersion, s nízkým rozptylem světla, a dva prvky XR - Extra Refractive Index, s vhodným indexem lomu, ty jsou umístěny zcela vpředu. Díky tomu má objektiv minimalizované všechny typy chromatické aberace a je použitelný nejen ve spojení s fotoaparáty se snímači formátu APS-C, ale také s plnoformátovými.

Tamron SP 24-70 mm 1:2,8 Di VC USD - základní údaje:

Optická konstrukce: 17 prvků, 12 skupin; 3 prvky jsou tvarované asférické a 1 hybridní, 3 prvky LD ze skla s nízkým rozptylem a 2 prvky XR - Extra Refractive Index, s vhodným indexem lomu
Diagonální úhly záběru: 84°04' -- 34°21' pro full frame, 60°20' -- 22°33' pro APS-C
Počet lamel clon: 9 (optimalizovaný kruhový otvor)
Základní clonové číslo: 2,8
Nejvyšší clonové číslo: 22
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,38 m
Maximální poměr zvětšení obrazu: 1:5 (f = 70 mm: MFD 0,38 m)
Průměr závitu pro snímací filtry: 82 mm
Délka mezi paticí objektivu a přední hranou: 108,5 mm *
Celá délka objektivu včetně bajonetu: 116,9 mm *
Průměr objektivu: 88,2 mm *
Hmotnost: 825 g *
Tvarovaná sluneční clona: přibalena
Nabízené verze: pro Nikon, Canon a Sony