Nikon Nikon

Nikon je leaderem na trhu s fototechnikou, která s konkurenčním Canonem udává tempo vývoje. Ucelená řada objektivů a příslušenství dává fotografům jistotu, že jediné o co se je potřeba starat je dobré světlo a dobrá kompozice.

Japonská společnost Nikon patří k největším a k nejvíce ceněným výrobcům opto-elektroniky na světě. Za tuto pozici na trhu vděčí především své filozofii, která zní: „Jenom nejlepší produkt je dostatečně dobrý.". Vysokou kvalitu výrobků Nikon, jejich odolnost a spolehlivost vyhledávají už léta profesionálové a také čím dál větší skupina amatérských fotografů z celého světa.

Nikon patří k nejstarším a nejzkušenějším výrobcům fotografické techniky na světě. Počátek vzniku společnosti se datuje roku 1917, kdy se spojily tři malé optické firmy z Tokia a vytvořily novou společnost "Nippon Kogaku Kogyo". Přeloženo do češtiny to znamená „Japonský výrobce optických skel z Tokia", což dobře vystihovalo podnikatelské aktivity firmy v prvním období její existence, kdy vyráběla teleskopy, dalekohledy, mikroskopy a jiné drobné optické vybavení. O něco později se objevují i první fotografické objektivy značky Nikkor, jejichž výroba překročila v roce 2007 40 mil.kusů.

V roce 1946 padlo rozhodnutí o zahájení vývoje prototypu fotoaparátu Nikon. O dva roky později se dostává na japonský trh „Nikon I" spolu se sestavou základních objektivů. Ukazuje se, že produkty Nikon se nejenom vyrovnají kvalitě evropských výrobků, ale často je i převyšují. Další modely fotoaparátů, označení Nikon M a Nikon S posilují pozici značky Nikon na trhu fotoaparátů nejvyšší kvality. V 50.letech se dostává fototechnika Nikon poprvé za hranice Japonska. V roce 1957 byl představen velmi důležitý model Nikon SP - byl to první fotoaparát určený pro profesionální fotografy. Jeho konstrukce obsahovala velký počet novátorských řešení jako třeba duální hledáček, titanovou závěrku či možnost motorového pohonu posunu filmu. V době svého debutu to byl nejmodernější fotoaparát na světě a ještě nyní je Nikon SP považován za jeden z nejlepších fotoaparátů všech dob.

Už za dva roky na veletrhu IPEX v Chicagu představuje Nikon s pýchou svůj první model jednooké zrcadlovky, nyní již legendární Nikon F. I když v tu samou dobu i dvě konkurenční firmy začaly prodávat své zrcadlovky, byl Nikon F uznán za lepší, všestrannější a s lépe provedenou konstrukcí. Nikon F byl vyroben v rekordním počtu miliónu exemplářů a jeho spolehlivost ocenila i NASA, když jej v 60. a 70. letech zařadila do vybavení amerických kosmických lodí. Spolupráce s touto agenturou trvá díky vysoké kvalitě, technologiím a odolnosti produktů Nikon do dnes.

Nikon přišel za dobu své existence s celou řadou nových technologií a patentů, které posouvají techniku zpracování světla k dokonalosti a přináší uživatelům vysoký standard kvality a užitné hodnoty, spolu s jistotou zachycení těch nejemotivnějších situací v jejich životě.

Digitální věk

Tak jak fotografie postoupila do digitálního věku, vyvinuly se různé nové způsoby, jak používat obrázků - prezentace fotografií v digitálních fotorámečkách, fotogalerie na webových stránkách, sdílení fotografií na stránkách sociálních sítí, a tak dále.

Spolu s tím, jak se digitální fotoaparáty diverzifikovaly, zrcadlovky a kompaktní modely se staly mnohem dostupnější pro každého. Současně, mobilní telefony, smartphony a tablety začlenily funkci fotoaparátu a fotografování nebo natáčení videa se stalo velmi běžným jevem kdykoliv a kdekoliv.

Dnes, stejně jako se styly digitální fotografie diverzifikovaly a stávají se čím dál běžnějšími prvky našeho každodenního života, byly vyvinuty pokročilé fotoaparáty s výměnnými objektivy Nikon 1 J1 / V1, aby přinášely i skvělý prožitek a nový způsob, jak dosáhnout tvůrčí fotografické vyjádření a zároveň podpořit požitek.

Například, Motion režim momentky je nová funkce těchto kamer, které umožňuje sloučení statického obrazu s vysokým rozlišením a spojit je do filmu. Ovládání je stejné jako u pořízení statického snímku, ale kamera zaznamenává statické snímky i video obsahy. Přehrání dramatických výsledků se provádí v slow-motion video, se statickým obrazem zobrazeným na v pořadí, v doprovodu zvolené hudby na pozadí. Se Smart Photo Selector režimu před a po stisknutí tlačítka spouště, jsou pořízené záběry zachycené ve vyrovnávací paměti, která vám později umožní vybrat "nejlepší snímek". Tyto nové kamery umožňují komukoliv účinně zachytit nejfotogeničtější momenty.
Naše technologie vysokorychlostní autofokusu, mimo jiné byla implementována do těchto inovativních nových funkcí.

Autofokus

Existují dvě metody pro automatické zaostřování požívaných u současných digitálních fotoaparátů - s fázovou detekcí nebo detekcí kontrastu.
Autofokus s fázovou detekcí se používá v digitálních jednookých zrcadlovkách. V tomto provedení, je světlo, které vstupuje do fotoaparátu přes objektiv rozděleno na vytvoření dvou obrázků. To je v podstatě analogický s tím, jak vidí lidské oči. Mozek překonfiguruje scénu a levé a pravé oko produkuje trojrozměrný obraz. Fotoaparát měří vzdálenost mezi dvěma obrazy a upravuje rozdíl posunem objektivu, aby bylo zajištěno správné zaostření. Tento proces řídí dva obrazy tak, jak určuje správné zaostření a přesunuje polohu objektivu odpovídajícím způsobem. Objektiv nikjak dramaticky nepřeostřuje a tím šetří čas a zvyšuje se tak rychlost ostření.

Na druhé straně, kontrastní detekce autofokusu je využívána v kompaktních digitálních fotoaparátech bez zrcadla, kompaktních fotoaparátů a mobilních telefonů. Jeho mechanismus je navržen na základě principu, že snímek je zaostřen, když kontrast je nejvyšší. Kontrast se vypočítává dle odrazu, který vypočítává snímač. Objektiv je uzamčen v poloze, pokud je hodnota kontrastu nejvyšší a obraz ostrý. Mechanismus vyhledá kontrastní vrchol metodicky postupným pohybem objektivu aniž by byl schopen předem určit, kdy kontrast dosáhne svého vrcholu. V souladu s tím je tato metoda pomalejší v porovnání s fázovou detekcí. Díky tomu, ale autofokus může být lehčí a kompaktnější.

Nikon 1 J1 a V1 přijít naloženo s nově vyvinutým superrychlých AF snímač CMOS.

Obrazový snímač používá autofokus s fázovou detekcí, aby se zabránilo potřebě zabudování speciálního senzoru. Tomu odpovídá, kompaktní, lehké tělo a umožňuje tak výkon obou fází a kontrast pro detekci autofokusu bylo dosaženo pokročilého hybridní autofokusu. Nikon 1 - fotoaparáty řady J1 a V1 modely - využívají tento hybridní konstrukci a automaticky zvolí buď autofokus s fázovou detekcí, která je efektivní pro zachycení pohybujících se objektů nebo kontrast detekce autofokus, který je ideální pro fotografování s nízkým jasem předmětů, v závislosti na scéně.

Nikon dosáhl tento neuvěřitelně vysokorychlostní autofokus tím, že kombinuje technologie štěrbinového autofokusu s fázovou detekcí v kombinaci vysokorychlostní AF snímačem CMOS a nově vyvinuté vysokorychlostní zpracování obrazu EXPEED 3 engine, který zvyšuje rychlost zpracování na vyšší úroveň. NIKKOR, která provádí vysokorychlostní řízení pohonu.

Nové fotoaparáty také používají stejný algoritmus prediktivního zaostřování v systému používaného ve vlajkové lodi Nikon digitální zrcadlovce D3s, aby zajistila dostatečnou kapacitu, při sledování rychle se pohybujícího objektu. Tyto kamery jsou schopny zachytit bez nejmenších problémů rozhodující okamžiky během vzrušujících hry při sportovních akcích či aktivních pohybů dětí na hřišti.

Nikon vyvinula různé technologie, které dosahují rychlé a přesné zaostření v širokém rozsahu světelných podmínek. Jakmile držíte fotoaparát Nikon 1 můžete se zcela spolehnout na automatické ostření fotoaparátu, který si uvědomuje rychlost a zajišťuje vaše bezstarostné potěšení z velké fotografie.

Nová éra, v níž každý může mít krásné fotografie

Mnoho krásných fotografií lze vidět na rozličnách fotoblozích a osobních webových stránkách. Jak se říká "jeden obrázek vydá za tisíc slov", naznačuje, klademe velký důraz na expresivní a komunikativní sílu vizuálního obrazu.

Fotografie je nyní v kurzu, a to je pravděpodobně proto, že způsob, jakým jsou fotografie přebírány se výrazně změnil a to vše v důsledku šíření digitálních fotoaparátů. Můžeme fotografovat bez obav z chyb, protože jsme schopni zkontrolovat, jak vypadá fotografie, jakmile ji uděláme. Můžeme také retušovat fotografie pomocí software na zpracování obrazu, který běží na našich počítačích. Zvýšená kapacita paměťové karty a použití bezdrátové sítě LAN pro přenos obrazových dat nám umožní "pálit" jednu fotografii za druhou, aniž bychom se museli starat o počet snímků, které pořídíme.

Funkce fotoaparátu se také vyvinuly . V této nové éře kdokoliv může fotografovat bezchybně díky novým a přesným funkcím, jako je automatické ostření (AF), Automatická expozice (AE) a automatické vyvážení bílé barvy (AWB).

Kamera, která zvyšuje fotografické zkušenosti

Žijeme v době, kdy každý může pořídit rozumné fotografie pouhým stisknutím tlačítka spouště. To může být důvod, proč lidé mají nyní rostoucí chuť k fotografování a snaží se soupeřit s profesionály.

Záleží na posouzení fotografa, kdy je stisknutí tlačítka spouště se nejvhodnější a to se projeví v každém aspektu obrazu, jako je pohybu předmětu, rovnováha mezi objektem a pozadím. Na tomto místě profesionální fotograf okamžitě vyhodnocuje situaci, jak ji vnímá v hledáčku, na základě svých rozsáhlých fotografických zkušeností a odborných znalostí, a stiskne tlačítko spouště pro dosažení vhodné kombinace všech výše uvedených specifik.

Nicméně, ne každý má stejně bohatou fotografickou zkušenost jako profesionální fotograf. Bylo by možné navrhnout fotoaparát, který, pokud je to možné, umožňuje amatérskému fotografu, aby dosáhl stejného okamžitého vyhodnocení situace jako ostřílený profesionál?

To je to, co Nikon systém detekce scény dosáhl.

Scene Recognition System Nikon - mozek profesionál, instalovaný ve fotoaparátu

Systém detekce motivu, s nímž jsou vybaveny D3 a D300, rozpozná předmět, který má být zaostřen prostřednictvím optického systému, který se skládá z 1005-pixel RGB snímače a difrakční optický člen a které provádí pokročilé zpracování. Pomocí tohoto systému je kamera řízena automaticky a ostří tak, aby zdůraznil lidi, pak následuje předmět, který se pohybuje v rámci obrazového rámce, počítá expozici na základě oblasti a distribuci světlých a tmavých částí obrazu a korekci vyvážení barev na základě rozsáhlých fotografických dat.
Systém detekce motivu rozpozná a integruje různé typy dat zachycených snímači a identifikuje situaci objektu (úloha je tradičně prováděna fotografem) pomocí kombinace AF, AE, a AWB. V podstatě fotoaparát funguje podobně jako lidský mozek.

Je to, jako kdyby byl fotoaparát vybaven natáčení techniky profesionálního fotografa. To poskytuje mnohem pohodlnější systém, snižuje potřebu nápravných zpracování obrazu na počítači po fotografováním samém a usnadňujeit tisk přímo z fotoaparátu nebo přenos fotografií pro použití v mailu a blogů. Tento systém umožňuje fotografovi pořizovat krásné fotografie za různých světelných podmínek a soustředit se na své umělecké cíle, jako je způsob, jakým chce vyfotit scénu, kterou vidí.

Použití snímků je nejefektivnější metoda pro vyjádření svých pocitů a podělit se o ni s ostatními lidmi, protože lidé se spoléhají na vizuální percepci alespoň 80% jejich vnímání okolního světa. Usnadnění sebevyjádření, systém detekce scény Zdá se, že oživení používání fotografií a dělat komunikace ještě snadnější.

 

 

 

Produkty výrobce

1 2 3 42 Další

Košík: (0)

Váš košík je prázdný

Přihlásit seZaslat zapomenuté heslo

Pokud nemáte účet,
zaregistrujte se zde

Registrovat