Nikon D7200 + 18-105VR

Doprava zdarma

Nikon D7200 s objektivem

 • Nikon D7200 s objektivem
 • Nikon D7200 + 18-140VR , pohled zhora
 • Nikon D7200 + 18-140VR
 • Nikon D7200 + 18-300VR
 • Nikon D7200 s objektivem 18-140VR
 • Nikon D7200

Poloprofesionální zrcadlovka se základním stabilizovaným objektivem 18-105mm
Poukázka na čištění čipu v hodnotě 2.000,-Kč

Výrobce: Nikon

Kategorie: Digitální zrcadlovky Nikon

Oehling kód: 780005

Zobrazit celou anotaci

Prodej tohoto produktu byl již ukončen

Tento produkt nahrazuje

Popis produktu Nikon D7200 + 18-105VR

Vykročte k dokonalosti svých snímků pomocí úžasného fotoaparátu Nikon D7200. Tato velmi rychlá jednooká digitální zrcadlovka formátu obrazového snímače APS-C poskytny vynikající fotografie i špičkové video s plnou bezdrátovou podporou. Nikon D7200 je rychlý, obdivuhodně všestranný a připravený vyhovět vašim i nejnáročnějším požadavkům.

Fotoaparát Nikon D7200 je vytvořen ve znamení dokonalosti. Špičkový systém automatického zaostřování, který je odvozen od legendárních profesionálních fotoaparátů Nikon, zaručuje přesné zachycení objektů již od hodnoty osvětlení −3 EV. Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa a pokročilé možnosti ovládání zvuku nabízejí tvůrcům videa více všestrannosti. Tvůrčí možnosti přístroje rozšiřují funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí (časosběrné snímání), stejně jako řada objektivů NIKKOR DX a FX zaručující bohaté detaily. Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC umožňuje snadný přenos snímků.

Splnění všech vašich ambicí
Splnění všech vašich ambicíPosuňte svou fotografii na novou úroveň a pořizujte snímky a videosekvence s bohatými detaily. Získejte snímky libovolného objektu v tiskové kvalitě s 24,2 milionu pixelů a brilantní stopáž videosekvencí i u nočních záběrů.

 

Automatické zaostřování profesionální úrovně
Automatické zaostřování profesionální úrovněAutomatické zaostřování nejvyšší úrovně fotoaparátu D7200 zaostřuje s vysokou přesností každý objekt. Pracuje již od hodnoty osvětlení −3 EV a zaručuje kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení.

 

Excelentní výsledky za nízké hladiny osvětlení
Excelentní výsledky za nízké hladiny osvětleníPři použití vysokých citlivostí ISO pořídíte ostřejší a brilantnější snímky s vyšším rozlišením. Fotoaparát nabízí základní rozsah citlivostí v rozmezí ISO 100-25 600 a poskytuje tak jistotu při práci za daného osvětlení.

 

Videosekvence v kinematografické kvalitě
Videosekvence v kinematografické kvalitěZaznamenejte snadno působivou stopáž. Fotoaparát D7200 je díky lehkému tělu a funkcím pro video, které byly převzaty z profesionálních fotoaparátů Nikon, snem každého tvůrce videa.

 

Sdílení tvůrčích vizí
Sdílení tvůrčích vizíVestavěné připojení Wi-Fi¹ a podpora NFC (Near Field Communication) umožňují snadno přenášet působivé snímky prostřednictvím chytrých zařízení.

 

 

Rychlé sériové snímání
Rychlé sériové snímáníMůžete fotografovat snímací frekvenci až 6 sn./s při použití formátu DX a až 7 sn./s při použití výřezu 1,3×. Velká vyrovnávací paměť fotoaparátu znamená, že můžete v jedné sérii pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG.²

 

 

Neomezené sériové snímání
Neomezené sériové snímáníSériové snímání umožňuje produkovat vynikající snímky světelných stop. Při použití sériového snímání můžete fotografovat i časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie.

 

Časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání)
Časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání)Přístroj umožňuje pořizovat časosběrné videosekvence s plynulými expozičními přechody. Funkce časosběrného snímání ukládá snímky jako soubory videosekvencí a umožňuje zrychlené přehrávání pomalu probíhajících dějů.

24,2 milionu pixelů pro bohaté detaily: zaručuje novou úroveň kvality obrazu. Obrazový snímač fotoaparátu Nikon D7200 formátu DX se speciální konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF) maximálně využívá vysoké rozlišení 24,2 milionu pixelů pro ostré snímky s širokým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací.

Systém EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků. Dosahuje vynikající reprodukce obrazu a vysokých citlivostí ISO a nabízí vysoké snímací frekvence při záznamu videosekvencí.

51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II: fotoaparát Nikon D7200 nabízí díky systému automatického zaostřování, který byl převzat z profesionálních fotoaparátů Nikon, fenomenální přesnost. Systém pracuje již od hodnoty osvětlení -3 EV (ISO 100, 20 °C), takže získáte ostré snímky i za velmi nízké hladiny osvětlení. Patnáct křížových snímačů uprostřed obrazového pole zaručuje vynikající zachycení objektu. Jeden snímač uprostřed obrazového pole je kompatibilní se světelností f/8 a dovoluje tak používat více kombinací objektiv/telekonvertor.

Výřez 1,3×: nabízí prodloužený dosah, vyšší rychlost práce a širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli. Režim výřezu prodlužuje 1,3× dosah objektivů FX a DX a umožňuje využívat snímací frekvenci až 7 sn./s. V tomto režimu pokrývá 51 zaostřovacích polí automatického zaostřování celé obrazové pole.

Předvolby Picture Control 2.0: nabízejí snadnou kompletní kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, barevným odstínem a sytostí barev při pořizování statických snímků a videosekvencí. Systém obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu; parametr Zřetelnost umožňuje dosažení brilantních detailů. Nastavení lze vizuálně kontrolovat během fotografování a fotografický proces lze zjednodušit a urychlit uložením různých možností pro videosekvence a statické snímky v samostatných menu.

Funkce D-Movie s více formáty obrazu: nabízí záznam videosekvencí ve více formátech obrazu se studiovou kvalitou a výrazně potlačeným šumem. Fotoaparát umožňuje záznam Full HD videosekvencí (1 080p) ve formátu DX frekvencí až 25p/30p. Při použití režimu výřezu 1,3× pro dosažení účinku použití delšího teleobjektivu je možný záznam frekvencí až 50p/60p. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI plus současný záznam stopáže v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení.

Svoboda tvorby videosekvencí: množství nastavení poskytuje plnou kontrolu nad pořizovanou stopáží. Dostupnost automatické regulace citlivosti ISO v režimu M zaručuje plynulé expoziční přechody mezi tmavými a jasnými místy. Režim Zebra (zobrazení nejvyšších jasů) zobrazuje na monitoru fotoaparátu přesnou polohu míst se ztrátou kresby ve světlech. Pro snazší barevné korekce při postprodukci je vhodné aplikovat předvolbu Picture Control Ploché. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.

Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi: díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku dosáhnete u fotoaparátu Nikon D7200 přesně takového zvuku zaznamenávaných videosekvencí, jaký požadujete. K dispozici je volitelný frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu. Pro maximální svobodu záznamu zvuku přímo v místě jeho zdroje je k dispozici bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1 umožňující zaznamenávat vysoce kvalitní zvuk ze vzdálenosti až 50 m.

Jasný hledáček: zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a nabízí vynikající viditelnost v exteriéru i v podmínkách tvrdého protisvětla. Hledáček je vybaven organickým EL zobrazovačem pro jasné a kontrastní zobrazení informací a nízkou spotřebu energie.

Monitor s nastavitelným barevným podáním: umožňuje upravovat vyvážení barev a jas zobrazovače v libovolném směru podle potřeb pracovního postupu fotografa. Antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely nabízí snadný a komfortní provoz za všech podmínek.

Vysoká pevnost a odolnost: Tělo fotoaparátu Nikon D7200 je konstruováno do náročných podmínek a poskytuje odolnost proti prachu, klimatickým vlivům a nárazům. Horní a zadní kryt z hořčíkové slitiny zvyšuje odolnost a závěrka je testována na 150 000 pracovních cyklů.

Objektivy NIKKOR: fotoaparát Nikon D7200 je kompatibilní s kompletní nabídkou objektivů Nikon formátu DX a širokou nabídkou objektivů FX. Objektivy NIKKOR s výjimečně vysokou rozlišovací schopnosti poskytují vysoce kvalitní výsledky a kompaktní rozměry objektivů formátu DX jsou výhodou v případech, kdy chcete cestovat nalehko nebo využívat teleobjektivy. Při fotografování v režimu výřezu 1,3× například v kombinaci s objektivem, jako je AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-6,3G, se maximální ohnisková vzdálenost objektivu zdánlivě prodlouží na hodnotu 390 mm (ekvivalentní hodnota).

Vestavěný blesk: díky inteligentnímu i-TTL řízení záblesku a funkci řídicí jednotky můžete bezdrátově odpalovat a ovládat až dvě skupiny blesků Nikon pomocí fotoaparátu.
Systém kreativního osvětlení: umožňuje používat fotoaparát Nikon D7200 s množstvím všestranných blesků pro tvůrčí zábleskovou fotografii s blesky na fotoaparátu i mimo fotoaparát. Systém kreativního osvětlení Nikon, který představuje vrchol možností v této oblasti, zahrnuje výkonné blesky jako Nikon SB-700 nebo blesky jako Nikon SB-500 (vybavený vestavěným LED světlem s vysokou intenzitou - ideální pro záznam videosekvencí).

Dálkové ovládání: specializované příslušenství nabízí mnoho možností bezdrátového ovládání a přenosu snímků. Závěrku fotoaparátu lze dálkově spouštět pomocí chytrého zařízení, vestavěného připojení Wi-Fi fotoaparátu a speciální aplikace WMU.¹ Pro získání více možností při bezdrátovém fotografování můžete použít bezdrátový vysílač/přijímač Nikon WR-R10 a bezdrátový vysílač Nikon WR-T10 nebo ovládat nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání Nikon WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, je k dispozici volitelná komunikační jednotka Nikon UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5.

Podpora NFC: umožňuje snadno přenášet snímky na chytrá zařízení kompatibilní s technologií NFC. Stačí se jen dotknout fotoaparátem Nikon D7200 chytrého zařízení a ihned můžete přenést snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu.

Energeticky úsporná konstrukce: umožňuje fotografovat déle na jedno nabití baterie. Fotoaparát pořídí až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí³ na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie Nikon EN-EL15.

Paměťová média: dva sloty pro karty SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.

Dodávaný software: nabízí pokračování tvůrčího procesu po pořízení snímků. Speciální software Nikon poskytuje rozsáhlé možnosti importování, třídění, úprav a sdílení snímků a videoklipů. Mezi jeho výhody patří široké možnosti úprav souborů videosekvencí včetně možnosti úprav parametrů předvoleb Picture Control. Rovněž můžete využívat výhod funkcí umožňujících okamžitý přenos snímků na sociální sítě.

¹ Aby bylo možné používat funkci Wi-Fi, stačí jen stáhnout do chytrého zařízení aplikaci Wireless Mobile Utility. Aplikace je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS™ a Android™ a lze ji zdarma stáhnout ze serverů Google Play™ a Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube a další značky jsou ochranné známky společnosti Google Inc.
² Při fotografování s využitím citlivosti ISO 100 a použití 16GB paměťové karty SDHC SanDisk Extreme PRO UHS-I (95 MB/s). Kapacita vyrovnávací paměti se mění v závislosti na zaznamenávané scéně.

³ Podle standardů CIPA.

Fotoaparát Nikon D7200 obsahuje množství funkcí z osvědčených modelů Nikon formátu FX a nabízí tak náruživým fotografům rozsáhlé možnosti. Jde o fotoaparát připravený splnit ambice každého fotografa, který chce pořizovat výjimečné snímky pomocí lehké digitální jednooké zrcadlovky.

Přístroj Nikon D7200 umožňuje díky systému automatického zaostřování, který je odvozen od legendárních profesionálních fotoaparátů Nikon, jako první přístroj formátu DX přesně zaostřovat objekty již od hodnoty osvětlení -3 EV. V kombinaci s širokým rozsahem citlivostí ISO a rychlým sériovým snímáním fotoaparátu tak můžete získat ostré snímky za nízké hladiny osvětlení a dosáhnout brilantní stopáže videosekvencí nočních scén. Tvůrčí možnosti přístroje rozšiřují funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí, stejně jako rozsáhlá řada kompatibilních objektivů NIKKOR DX a FX. Fotoaparát Nikon D7200 je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s podporou technologie NFC (Near Field Communication). Nyní si uživatelé mohou zvolit, jestli budou chtít přenášet pořízené snímky do chytrého zařízení pomocí technologie NFC nebo pomocí funkce Wi-Fi1. Pokud jde o videosekvence, kombinace všestranných funkcí pro video a lehkého těla fotoaparátu formátu DX činí z přístroje Nikon D7200 vítaný příspěvek do libovolného produkčního prostředí. Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa, pokročilé možnosti ovládání zvuku a nejnovější generace předvoleb Picture Control nabízejí vynikající úroveň všestrannosti. A fotoaparát je kompatibilní s novým volitelným bezdrátovým mikrofonem Nikon ME-W1, který umožňuje zachycovat kvalitní zvuk ve vzdálenosti až 50 m.
Marina Gurevichová, produktová manažerka pro digitální zrcadlovky společnosti Nikon Europe, říká: „Vrcholný model řady, fotoaparát Nikon D7200, je vytvořen ve znamení dokonalosti. Díky svým sofistikovaným funkcím je vynikajícím přístrojem pro zkušené fotografy i pro uživatele přecházející z digitálních jednookých zrcadlovek pro začátečníky. Špičkové automatické zaostřování, působivá citlivost ISO a rychlý systém zpracování dat umožňují perfektně zachytit libovolný motiv. A legendární ergonomie Nikon nabízí v kombinaci s rozsáhlou nabídkou kompatibilních objektivů formátu DX a FX vynikající míru svobody při fotografování objektů přesně takovým způsobem, jakým si budete přát. Přenos snímků z fotoaparátu je snazší než doposud a pokročilé funkce pro videosekvence činí přístroj Nikon D7200 velmi zajímavým pro uživatele, kteří chtějí natáčet video pomocí snadno přenosného systému."

Splnění všech vašich ambicí

Fotoaparát Nikon D7200 je přístrojem, který vás bude inspirovat a posune vaše fotografické výsledky na novou úroveň. Díky velkému obrazovému snímači formátu DX, systému zpracování obrazu EXPEED 4 a rozsahu citlivostí ISO 100-25 600 budou mít vaše snímky extrémně široký dynamický rozsah, nízkou úroveň šumu a bohatou barevnou gradaci. Snímky libovolného objektu v tiskové kvalitě s 24,2 milionu pixelů a brilantní stopáž videosekvencí získáte i při práci za nízké hladiny osvětlení. Vynikající všestrannost přístroje posiluje automatické zaostřování profesionální úrovně (převzaté z přístrojů Nikon formátu FX) , které umožňuje fotografovat, aniž byste byli omezováni objektem nebo místem. 51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II pracuje již od úrovně osvětlení -3 EV (ISO 100, 20 °C) a zaostřuje s vysokou přesností každý objekt i při práci za velmi nízké hladiny osvětlení. Patnáct křížových snímačů uprostřed obrazového pole zaručuje přesné zachycení objektu. Prostřední zaostřovací pole je kompatibilní se světelností f/8 a umožňuje automaticky zaostřovat s více kombinacemi objektiv/telekonvertor. Fotoaparát nabízí sériové snímání frekvencí až 6 sn./s ve formátu DX a až 7 sn./s ve formátu výřezu 1,3×. Velká vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG v jedné sérii.² Režim výřezu 1,3× umožňuje navíc prodloužit nejdelší ohniskovou vzdálenost objektivů NIKKOR za současného pokrytí celého obrazového pole 51 zaostřovacími poli automatického zaostřování.

Kinematograficky působící videosekvence ve vaší režii

Přístroj Nikon D7200 je díky funkcím pro video, které byly převzaty z profesionálních fotoaparátů Nikon, také velmi schopným nástrojem pro záznam videa. Fotoaparát nabízí záznam Full HD videosekvencí frekvencí až 25p/30p, resp. při použití režimu výřezu 1,3× frekvencí až 50p/60p. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat veškerá nastavení videa na jednom místě a pořizovanou stopáž lze zaznamenávat na paměťové karty ve dvou slotech pro paměťovou kartu SD, resp. posílat prostřednictvím rozhraní HDMI na externí záznamové zařízení nebo monitor. Při záznamu lze využívat expoziční režim M v kombinaci s automatickou regulací citlivosti ISO, aby se dosáhlo plynulých přechodů mezi tmavými a jasnými oblastmi, a režim Zebra dovoluje přesně posuzovat přeexponovaná místa. Předvolba Picture Control Ploché zajišťuje snazší barevné korekce při postprodukci. A vzhledem k tomu, že kvalita zvuku může mít zásadní vliv na vyznění celé videosekvence, nabízí fotoaparát pokročilé ovládací prvky pro regulaci zvuku, které umožňují zvolit frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí / rozsah pro lidský hlas) nebo potlačit hluk větru při záznamu prostřednictvím vestavěného mikrofonu. V případě záznamu zvuku prostřednictvím externího mikrofonu je k dispozici vynikající nový volitelný bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1, který zvýší působivost stopáže vašich videosekvencí pomocí brilantního zvuku zaznamenaného přímo v místě jeho zdroje. Zvuk je zachycován vysílačem mikrofonu i přijímačem, takže lze zaznamenat zvuk pomocí mikrofonu samotného a/nebo pomocí mikrofonu a přijímače. Tímto způsobem lze snadno zaznamenat pouze váš hlas, pouze hlas objektu nebo obousměrnou konverzaci.

Sdílení nové úrovně

Fotoaparát Nikon D7200 je první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon podporující kromě připojení Wi-Fi rovněž komunikaci pomocí technologie NFC. Chcete-li přenést snímky na chytré zařízení s podporou NFC, stačí se jen dotknout fotoaparátem Nikon D7200 chytrého zařízení, a ihned můžete přenést snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu. Volitelně můžete použít pro přenos působivých snímků prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu nebo tabletu vestavěné připojení Wi-Fi. Stačí jen nejprve stáhnout zdarma dostupnou aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility do chytrého zařízení1. Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje rovněž dálkově ovládat závěrku fotoaparátu pomocí chytrého zařízení pro snadné umístění fotoaparátu do požadované pozice a využití různých zajímavých úhlů pohledu. Pro získání více možností při bezdrátovém fotografování lze použít bezdrátový vysílač/přijímač Nikon WR-R10 a bezdrátový vysílač Nikon WR-T10 nebo ovládat nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání Nikon WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, použijte volitelnou komunikační jednotku Nikon UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5.

Zkoumání, tvorba, experimentování

Množství funkcí pracuje společně s výkonem stěžejních technologií fotoaparátu Nikon D7200 a zaručuje, že máte vždy k dispozici maximální svobodu pro experimentování a můžete být tvořiví zcela dle vlastních představ. Při práci s 8cm (3,2˝) monitorem s 1 229 000 pixely můžete v libovolném směru přizpůsobovat barevné podání a jas zobrazení podle vaši vlastních preferencí. Hledáček je vybaven organickým EL zobrazovačem pro jasné
a kontrastní zobrazení informací a nízkou spotřebu energie. Druhá generace systému Nikon Picture Control poskytuje bez ohledu na to, jestli jde o statické snímky nebo videosekvence, hodnotný nástroj pro plnou kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, odstínem, zřetelností a sytostí barev. Předvolba Ploché zachovává všechny detaily obrazu a bohaté tonální informace ve světlech i stínech a zaručuje tak naprostou svobodu při postprodukci. Parametr Zřetelnost umožňuje přesné nastavení kontrastu pro rozlišení jemných struktur. Mezi další tvůrčí funkce patří časosběrné snímání, které umožňuje vytvářet za pomoci jednoduchých operací v menu časosběrné videosekvence s jemnými expozičními přechody. A při použití sériového snímání můžete fotografovat
i časem závěrky 4 s a delšími, a získat tak vynikající snímky světelných stop. Počet pořiditelných snímků je omezen pouze kapacitou paměťových karet a výdrží baterie.

Rozšíření vašich tvůrčích možností: objektivy NIKKOR a blesky Nikon

Při fotografování fotoaparátem Nikon D7200 máte k dispozici kompletní nabídku objektivů Nikon formátu DX a rovněž širokou nabídku objektivů formátu FX. Objektivy NIKKOR se svým výjimečně vysokým rozlišením jsou oceňovány profesionálními fotografy ve všech oblastech fotografie. Objektivy formátu DX kompaktních rozměrů jsou výhodou, pokud chcete využívat teleobjektivy nebo cestovat nalehko. Při volbě režimu výřezu 1,3× můžete rozšířit účinek DX objektivů na teleobjektiv o 30 %. Pro možnost tvůrčí zábleskové fotografie je fotoaparát Nikon D7200 kompatibilní s řadou blesků Nikon a nejlepším systémem zábleskového osvětlení v oboru - systémem kreativního osvětlení Nikon. Díky funkci řídicí jednotky vestavěného blesku fotoaparátu můžete bezdrátově odpalovat a ovládat až dvě skupiny blesků Nikon. Kompaktní blesky jako Nikon SB-700 vám například umožní dosáhnout vyváženějších snímků za obtížného osvětlení. A pokud pořizujete videosekvence nebo statické snímky z blízkých vzdáleností, můžete vyzkoušet blesk Nikon SB-500
s vestavěným LED světlem s vysokou intenzitou.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů: pořizuje snímky s širokým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací.
 • Systém EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků.
 • Automatické zaostřování profesionální úrovně: 51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II. Nabízí pracovní rozsah již od −3 EV (ISO 100, 20 °C).
 • Široký rozsah citlivostí ISO: umožňuje s jistotou fotografovat při dostupném osvětlení s využitím standardního rozsahu citlivostí ISO 100-25 600.
 • Rychlé sériové snímání: nabízí snímací frekvenci až 6 sn./s při použití formátu DX a až 7 sn./s při použití výřezu 1,3×. V jedné sérii lze pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG.²
 • Neomezené sériové snímání: při použití sériového snímání můžete fotografovat i časem závěrky 4 s a delšími, a zaznamenat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie.
 • Časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání): přístroj umožňuje pořizovat časosběrné videosekvence s plynulými expozičními přechody.
 • Snadná propojitelnost: podpora Wi-Fi1 a NFC (Near Field Communication) umožňuje snadné sdílení.
 • Funkce D-Movie: fotoaparát nabízí záznam Full HD videosekvencí ve formátu DX frekvencí až 25p/30p, resp. při použití režimu výřezu 1,3× frekvencí až 50p/60p. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat veškerá nastavení pro videosekvence na jediném místě.
 • Zvuk na úrovni Hi-Fi: vynikající možnosti pro ovládání zvuku dovolují získat stopáž videosekvencí s profesionálním zvukem.
 • Výřez 1,3×: prodlužuje dosah teleobjektivů, nabízí rychlejší sériové snímání a poskytuje širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli.
 • Systém Picture Control 2.0: nabízí sedm volitelných předvoleb Picture Control. Systém zjednodušuje postprodukci pomocí předvolby Ploché, která zaručuje získání maximálního dynamického rozsahu, a nabízí parametr Zřetelnost pro jemné doladění úrovně detailů.
 • Jasný hledáček: zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a nabízí vynikající viditelnost v exteriéru i v podmínkách tvrdého protisvětla.
 • Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely. Umožňuje přizpůsobit vyvážení barev a jas v libovolném směru.
 • Vysoká pevnost a odolnost: konstrukce fotoaparátu je velmi pevná, prachotěsná a odolná proti vlhkosti. Závěrka je testovaná na 150 000 pracovních cyklů.
 • Vestavěný blesk: nabízí inteligentní i-TTL řízení záblesku a funkci řídicí jednotky.
 • Energeticky úsporná konstrukce: fotoaparát umožňuje pořídit až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí3 na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie Nikon EN-EL15.
 • Paměťová média: dva sloty pro kartu SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.
 • Dodávaný software: nabízí pokračování tvůrčího procesu po pořízení snímků. Speciální software Nikon poskytuje rozsáhlé možnosti importování, třídění, úprav a sdílení snímků a videoklipů.

Poznámky

 1. Aby bylo možné používat funkci Wi-Fi, stačí jen stáhnout do chytrého zařízení aplikaci Wireless Mobile Utility. Tato aplikace je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS a Android a lze ji zdarma stáhnout ze serverů Google Play a Apple App Store. Android, Google, Google Play, YouTube a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.
 2. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 100 a použití 16GB paměťové karty SDHC SanDisk Extreme PRO UHS-I (95 MB/s). Kapacita vyrovnávací paměti se mění v závislosti na zaznamenávané scéně.
 3. Podle standardů CIPA.

Parametry k produktu Nikon D7200 + 18-105VR

Název parametrů Hodnoty parametrů
Set s objektivem nebo tělo: Set s objektivem
Datum uvedení na trh: 2015/02
Kompatibilita pam. karet: SD , SDXC , SDHC
Stativový závit: 1/4
Výdrž akumulátoru: 1110
Typ akumulátoru: EN-EL15
Hmotnost bez aku a karty: 675 g
Materiál: Magneziové tělo
České menu: Ano
Konektor pro sluchátka: Ne
Konektor exter. mikrofonu: Ano
HDMI: Ano
USB : Ano
Wi-Fi: Ano
Vestavěný GPS: Ne
Synchronizace blesku: 1/250
Synchrokontakt PC: Ne
Patka pro externí blesk : Ano
Směrné číslo: 12
Vestavěný blesk : Ano
Otočný displej: Ne
Výklopný displej: Ne
LiveView: Ano
Rozlišení displeje: 1228800 px
Velikost displeje (cm): 8 cm
Velikost displeje: 3.2 "
Zvětšení obrazu v hledáčku: 0.94 %
Dioptrická korekce plus: 1 + D
Dioptrická korekce mínus: -2 - D
Pokrytí hledáčku: 100 %
Typ hledáčku: optický
Počet ostřících bodů: 51
Max. počet snímků v bracketingu: 3
Bracketing expoziční: Ano
Minimální ISO : 100 ISO
Maximální ISO : 25600 ISO
Sériové snímání: 6 sn./s
Nejdelší expoziční čas: 30 s
Nejkratší expoziční čas (s): 1/8000
scénicke režimy (sport, makro ...: Ano
P/A/S/M: Ano
Rozlišení videa: 1920 x 1080 px (HD)
Snímkování videa: 60 fps
Ozvučené video: Ano
Videosekvence: Ano
DPOF (přímý tisk): Ano
Ukládání RAW + JPEG: Ano
JPEG (JPG): Ano
RAW (NEFF, DNG): Ano
Max. rozlišení fotografie : 6.000 × 4.000
Koeficient prodloužení: 1.5
Typ bajonetu: Nikon F
Stabilizátor obrazu: Ne
Poměr stran snímače: 3:2
Čištění senzoru: Ano
Formát senzoru: APS-C
Rozměr senzoru: 23,5 × 15,6 mm
Typ senzoru: CMOS
Rozlišení : 24.2 Mpx
Vhodné pro využití: Poloprofesionální
Šířka: 135.5 mm
Hloubka: 76 mm
Délka: 106.5 mm
Hmotnost: 765 g

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto produktu

Napište komentář
Nikon D7200 + 18-105VR mohou nahradit tyto výrobky

Firmware Nikon D7200 + 18-105VR

Tento produkt zatím nemá dostupné žádné aktualizace firmware.

Máte tento produkt?

Pošleme vám e-mail, když bude nová verze firmware.


Recenze Nikon D7200 + 18-105VR

 • Nikon D7200, 5.5.2015 cz

  DigiNeff Nikon D7200 je už třetí generace sedmitisícovké řady, náležící ke střední třídě digitálních zrcadlovek. Má 24megový čip bez změkčovacího low pass filtru a zaslouží si kvalitní optiku. Je schopen plnit většinu úkolů kladených na DX zrcadlovku. Vyniká rychlostí ostření i záznamu a výtečnou obrazovou kvalitou. Cenově si stojí proti konkurenci velmi dobře. Zájemcům o rozsáhle vybavenou a cenově rozumně posazenou zrcadlovku ho lze rozhodně doporučit k úvaze. Jeho hlavním konkurentem asi bude o 4 tisíce levnější D7100, neřku-li rovnou D700, který je dosud v prodeji za 18 tisíc. Lepší jistě je, otázkou ale zůstává, jak kdo vyjádří to vylepšení finančně.

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200: přesvědčivé zrcadlo, 29.6.2015 cz

  Digimanie.cz Nikon D7200 je novou zrcadlovkou ve vyšším mainstreamu APS-C (nebo nižším high-endu). Staví na základech velmi úspěšné řady D7x00 a posouvá ji opět o kousek dál. Ergonomicky je to úplně jiná úroveň ve srovnání s řadami D3x00 a D5x00, na vše důležité tu jsou tlačítka, která většinou spolupracují s oběma otočnými voliči. Tudíž se krásně nastavuje ISO i jeho automatika, ostřící režimy, vyvážení bílé, kvalita záznamu i rozlišení. Asi jediným vážnějším ergonomickým nedostatkem je malý grip (málo hluboké vybrání těla mezi gripem a objektivem). Hledáček je na svou třídu dostatečný, žádný zázrak ani průšvih, proti low-endovým zrcadlovkám se už dá i používat pro manuální ostření. K tomu je ale stejně lepší live-view, který má vysokou obnovovací frekvenci i při maximálním zvětšení.

  + Excelentní snímač (nízký šum, vysoký DR, solidní rozlišení)
  + Velmi dobrá ergonomie ovládání (s výjimkou gripu)
  + Rozsáhlé možnosti nastavení expozice (Auto ISO a korekce expozice v režimu M)
  + Výborný AF systém (nadprůměrné sledování, solidní citlivost v noci)
  + Možnost doladění AF (micro adjustment)
  + Slušná výdrž na baterii

  - Malý grip
  - Nedostatečné "automatické" video (komplikované ovládání clony, podprůměrný AF)
  - Průměrný buffer (relativně brzký zásek i při RAW, nejen při RAW+JPEG)
  - Live view má velmi vysokou spotřebu elektrické energie

  Přejít na recenzi

 • Test fotoaparátu Nikon D7200, 20.4.2015 cz

  Fotoaparát.cz Podle mého názoru Nikon D7200 přináší vedle konektivity jen kosmetické změny, ale jde o příjemné inovace. V oblasti nastavení videa je změn více, všechny pozitivní a možná nejpodstatnější změnou je možnost nastavení automatické citlivosti. Na poli konektivity jde o změny zásadní, což najdete výše. Kvalita výstupu je skvělá, ovládání také.

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200, 12.6.2015 en

  PCmag_com D7200 je nejlepší DSLR v řadě Nikon DX, ale dle našich editorů není na roven Canon 7D Mark II pro zachycení akcí.

  + 51-bodový AF systém
  + Dva sloty pro SD karty
  + Pentaprismatický hledáček
  + Vynikající systém ovládání
  + Režim 1,3x crop k dispozici
  + Rychlá start
  + Volitelný bateriový grip k dispozici
  + Ostrý zadní LCD
  + Sensor nemá optický low-pass filtr
  + Velmi vysoká kvalita obrazu ISO
  + Synchronizace blesku 1/250 sekundy a 1/8.000 s nejkratčí čas závěrky
  + Solidní nastavení video režimu
  + Vestěvená Wi-Fi a NFC

  - 6sn./s je nejpomalejší rychlost ve třídě
  - Na 5sn./s omezený buffer pro fotografování ve formátu RAW
  - Absence PC synchronizačního soketu

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200 Review, 1.6.2015 en

  Dpreview.com D7200 není vyčnívajícím fotoaparát proti jeho předchůdci: pravděpodobně je na trhu velmi konkurenceschopný. Pokud vás oslovuje DSLRpro fotografování statických snímků, pak je D7200 jasnou volbou: jeho ovládací prvky, prvotřídní kvalita obrazu a vynikající funkce AF tracking, jsou rychlé a příjemné k použití a další vyčnívají funkcemi jsou jeho citlivý AF při nízkém osvětlení, Active D-Lighting, a Wi-Fi připojení na internet.

  Nicméně, pokud máte zájem o natáčení videa nebo statických snímků v živém náhledu je na tom řada funkcí a použitelnosti o dost hůř. V tomto jsou bezzrcadlovky menšími, lehčími soupeři. Takže i když se podařilo zlepšit skutečně skvělý fotoaparát, Nikon D7200 není tak univerzální jako by to bylo kdysi. Pokud silné stránky D7200 překrývají vaše potřeby, je to impozantní nástroj.

  + Dosud nejlepší kvalita obrazu APS-C: Dobrý JPEG a rozsáhlý RAW dynamický rozsah
  + Prvotřídní výkon při nízkém osvětlení
  + Působivý výkon AF sledování objektu v hledáčku
  + Všechny body AF kontinuálně pracují až do -3EV
  + Široká plocha AF s hustým 51-bodovým pokrytím
  + Dobře implementová Auto ISO funkce, k dispozici také v režimu M
  + Bodové měření spojené s bodem AF
  + Interval fotografování a časosběrné funkce, s vyhlazování expozice
  + Rychlá a poměrně jednoduchá implementace Wi-Fi
  + Velmi dobrá ergonomie a design rozhraní
  + Vynikající životnost baterie
  + Přiměřeně malý, lehké DSLR tělo v této třídě

  - Nedostatek okrajových bodů AF křížového typu
  - 6sn./s Raw k dispozici pouze v 12-bit barevné hloubce, obětuje vyšší dynamický rozsah
  - Chybí náhled expozice v LiveView
  - Film autofokus je příliš rychlý a nervózní
  - LiveView autofocus je příliš neohrabaný a pomalý pro použití v mnoha aplikacích
  - Wi-Fi aplikACE JE spíše omezenÁ (a chování nekonzistentní)
  - Sekundární snímač AF méně přesný než standardní snímače AF
  - Fotoaparát je objemný ve srovnání s Mirrorless soupeři

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200: první třída v APS-C, 20.03.2015 de

  CHIP_de Závěr: Nikon D7200 prokázal že je silnou DSLR se svěžím vybavením a vysokou kvalitu obrazu ve formátu APS-C. ... Také autofocus a praktické funkce WLAN ... Avšak je sporné odůvodnit nákup zrcadlovky majitelů předchozího modelu.

  + Nízká hlučnost
  + Vysoká ostrost
  + Výdrž baterie
  + Rychlý autofokus
  + WIFI

  - Pomalý kontrastní autofokus (LiveVieW)
  - Full HD videa při 60 snímcích za sekundu pouze z crop 1,3 factorem
  - Málo novinek od předchozího modelu

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200 review, 19. 07. 2015 en

  techradar_com D7200 kombinuje vynikající rozlišení APS-C zrcadlovky s dobrým designem a kvalitní konstrukcí, zlepšené kontinuální snímání, vyrovnávací pamětí, Wi-Fi a NFC. ...

  + Vestavěné Wi-Fi
  + 24.2Mpix snímač bez lowpass filtru
  + Robustní tělo

  - Pevná obrazovka
  - Nedotyková obrazovka
  - Nastavení nejvyšší citlivosti pouze JPEG

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200 Review, 13.4.2015 en

  PhotographyBlog.com Spíše než změnu designu a způsob jakým funguje D7200 učinil Nikon několik dílčích aktualizací, které vylepšují fotoaparát tak aby byla ještě přitažlivější než jeho předchůdce. Fotoaparát je navržen pro nadšence, což znamená, že to musí být dobrý v široké škále různých záležitostí ....

  ... Celkově lze říci že Nikon vyprodukoval velký fotoaparát s širokou škálu aplikací a využití pro nadšené fotograf ...

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200 Review, 15.4.2015 en

  ePhotozine Nikon D7200 je menší aktualizací již tak impozantní digitální jednooké zrcadlovky, se zlepšením v řadě důležitých oblastí, včetně zvýšení ISO, (s impozantní volbou ISO 102.400), lepším grafickým výkonem, lepší výkon ostření, který je rychlý a přesný a to i za nízké hladiny osvětlení. Další zlepšení jsou v počtu nepřetržitých snímků ....
  Nicméně bude mnoho lidí, kteří budou zklamáni, že Nikon neni schopen nabídnout DX fotoaparát rychlejší než 6/7 snímků za sekundu při kontinuální fotografování, zvláště když to byla nejvyšší rychlost původního D7000 v roce 2010. Zvláště při porovnání konkurence obou tradičních digitálních zrcadlovek ....

  + 24,1 megapixelový snímač bez OLPF
  + Nepřízním počasí odolné tělo z hořčíkové slitiny
  + Vynikající kvalita a detail obrazu
  + Velmi dobrý výkon šumu
  + 51 zaostřovacími poli
  + 2 letá záruka
  + Rychlý
  + Vestavěný HDR
  + Vestavěný Wi-Fi/NFC
  + Dva sloty pro paměťové karty
  + Lepší životnost baterie

  - Zkreslení se setovým objektivem 18-105mm VR
  - Rychlost snímání nezvýšena od D7000
  - Velmi málo možností Limitované Wi-Fi aplikace

  Přejít na recenzi

 • Test Nikon D7200, 19. 07. 2015 de

  dkamera.de Ve třech základních bodech, Nikon D7200 má (dle praxe) následující vylepšení oproti svému předchůdci D7100. Za prvé, má podstatně delší série snímků ve formátu RAW. Místo pouhých devíti snímků v řadě u Nikonu D7100 (testováno) je u D7200 možné udělat přesně 19 snímků. Byl přepracován autofokus. Ten může nyní zaměřuje i při ještě menším množstvím světla. Posledním hlavní bodem zlepšení je video záznam. Technologie Nikonu D7200 umožňuje uložit video v snímkovací frekvenci až 60 snímků za sekundu, bohužel však pouze s omezeními.

  + Velmi dobrá kvalita obrazu a vysoké rozlišení až do hodnoty ISO 1600
  + Poměrně velmi dobrá kvalita obrazu ve vysokém rozsahu ISO (od ISO 1600)
  + Velmi dobře udělaný a utěsněný kryt hořčíku s dobrou ergonomií
  + 3,2-palcový (1.229.000 pixely) displej s vysokým rozlišením s dobrými úhly pohledu
  + Automatické zaostřování s 51 body AF a 15 senzory křížového typu
  + Autofokus pracuje až do maximální clony F8
  + Možné jemné doladění autofokusu
  + Poměrně rychlý autofokus (0,28 sec.), krátká doba prodlevy spouště (0,04 sec.)
  + Vysoká rychlost v režimu sériového snímání (v laboratoři v JPEG: 6,0 snímků / pro 100 snímků v řadě)
  + Velká vyrovnávací paměť umožňuje 19 po sobě jdoucích snímků při 5 snímcích/s ve formátu RAW
  + Velmi rychlý start (0,36 sekundy) a prodlevy do prvního snímku (0,19 sekundy)
  + Menu disponuje mnoho nastavení
  + K dispozici pět programovatelných tlačítek
  + K dispozici expoziční bracketing a intervalové funkce
  + Manuální ostření s obrazovou lupou
  + Záznam ve formátu RAW + JPEG
  + Filtrové efekty a 16 scénických programů ("barevné kresby", "při svíčkách", ...)
  + Individuálně konfigurovatelné režimy fotografování (U1, U2)
  + Dva sloty pro paměťové karty s různými možnostmi ukládání dat (např. záložní)
  + Nahrávání Full HD videa s až 60 snímků za sekundu (1080p60)
  + Velmi dobré až vynikající kvalitu obrazu v režimu videa, bez moaré artefaktů
  + Vestavěný stereo mikrofon s dobrou kvalitou zvuku a nastavitelnou úrovní
  + Výstup na sluchátka a připojení externího mikrofonu k dispozici
  + Wi-Fi pro bezdrátový přenos dat a dálkové ovládání přes mobilní zařízení
  + Kompatibilní se všemi testovanými paměťovými kartami až do 256GB

  - Pomaalé zaostřování v režimu LiveView
  - Nelze změnit clonu během záznamu videosekvence
  - 60 snímků za sekundu je možný pouze při Full-HD v režimu 1,3 crop

  Přejít na recenzi

 • Nikon D7200, vylepšení výborného, 28. 04. 2015 sk

  ephoto.sk Tak, či onak, Nikon D7200 je vynikajúci fotoaparát. Nemá žiadnu slabinu (snáď až na buffer), aj keď je stále čo zlepšovať. Jeho silnými vlastnosťami sú vyváženosť, výborná ergonómia a najmä špičková obrazová kvalita. Takto má vyzerať poriadna zrkadlovka. Od redakcie získava ocenenie TOP.

  + kovové utěsněné tělo
  + tiché zrcadlo a uzávěrka
  + WiFi s NFC
  + hledáček
  + citlivější AF
  + větší vyrovnávací paměť
  + Time Lapse
  + vylepšení intervalometru
  + Auto ISO v manuálnom modu
  + plná podpora CLS
  + podpora starších AF a manuálních objektivů
  + 1/8000 s., X-sync 1/250 s.

  - nemá group AF
  - nezvýšila sa snímková frekvence
  - nemá výklopný displej
  - aplikáce pro chytré zařízení

  Přejít na recenzi

 • Nikon DX AF-S Nikkor 18–105 mm 1:3,5–5,6G ED VR v testu, 8.7.2013 cz

  Fotografování.cz Nikon DX AF-S Nikkor 18–105 mm 1:3,5–5,6G ED VR je kompaktní setový objektiv s výborným poměrem ceny a výkonu či užitné hodnoty. Poskytuje celkově výbornou kvalitu obrazu. Testovací snímky vykazují minimální třepení hran, velmi dobrý kontrast, objektiv se podílí i na zachování neutrální reprodukce barev, minimalizovaná je i vinětace a barevná aberace. Distorze obrazu u obou hraničních hodnot ohniskové vzdálenosti je sice zřetelná, nikoli však za únosnou míru pro objektiv daného typu. Automatické zaostřování je rychlé a tiché, bezproblémové i za slabšího osvětlení, efektivní funkčnost vykazoval také systém optické stabilizace obrazu.

  Přejít na recenzi

 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR test vyměnitelného objektivu, 11.11.2015 en

  ePhotozine Ve většině případů nejsou levné zoomové objektivy příliš zajímavé, pokud jde o specifikaci a výkon. V tomto případě mě 18-105mm překvapil v dosahované kvalitě, zejména na 18mm a na optimálních clonách v celém rozsahu zoomu.

  Ti, kteří nepotřebují větší světelnost nebo větší rozsah zoomu tomu tento objektiv poskytne vynikající výsledky. Za cenu tohoto objektivu je vynikající volbou.

  + Užitečný rozsah "vycházkového" zoomu
  + Decentní optický výkon
  + Velmi dobrá hodnota
  + Dobře fungující VR
  + Nízká hmotnost

  - AF znatelně pomalejší na teleobjektivu konci zoomu
  - Chromatická aberace na 105mm a cloně pod f/11

  Přejít na recenzi

 • Nikon AF-S NIKKOR DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR, 28.5.2012 cz

  Digimanie.cz Nikkor 18-105mm VR vám sice dech nevyrazí, ale potěší jeho příjemná cena a zejména to, že je v setu nabízen k většině levnějších zrcadlovek Nikonu a je tedy velmi snadné jej sehnat ještě výhodněji. Navíc nemá žádnou vadu natolik velkou, že by se nedala odstranit v RAWu, takže kdo si trochu pohraje, má vynikající základ pro kvalitní snímky.

  + Dostatečný zoom
  + Solidní optický výstup v celém ohniskovém rozsahu
  + Možnost manuálního doostření bez přepínání

  - Výrazná vinětace
  - Plastový bajonet
  - Pomalé ostření

  Přejít na recenzi

Našli jste recenzi o které ještě nevíme?

Pošlete nám na ni odkaz

Zajímá vás tento produkt?

Pošleme vám e-mail, když se dozvíme o nové recenzi.


Košík: (0)

Váš košík je prázdný

Přihlásit seZaslat zapomenuté heslo

Pokud nemáte účet,
zaregistrujte se zde

Registrovat