Při fotografování se neobejdete bez kvalitního přepravního pouzdra, tašky nebo jiného obalu, kejsu. Možností je opravdu nepřeberné množství, pro různé situace a různé způsoby přepravy. Zavazadlo ať už je jakéhokoli pojetí, je vyberete s ohledem na rozměry a množství fototechniky případně další výbavy na cesty. Jiné zavazadlo vybere svatební fotograf a jiné člověk při několika denním přechodu přes hory, zcela jiné při expedici směřující přes půl světa. Někdy je větší prioritou operativnost a rychlost dosahu fototechniky jindy absolutní odolnost při nejtvrdších povětrnostních podmínkách. 

Fotobatohy

Pro přenášení většího množství fototechniky a nebo pokud má batoh sloužit i na osobní věci. V nabídce je široká škála od turistických po městské batohy rozdílného uspořádání, vstupních otvorů a rozměrů. Snadno si ta vyberete foto batoh pro každou myslitelnou příležitost. Pro ty z vás kteří vybíráte ve fotobatozích poprvé určitě překvapí nespočet různých řešení batohů a přístupu do něj. K fototechnice lze přistupovat ze strany zad, z přední strany a nebo z boku. Batohy mohou být vybaveny vyjímatelnou vložkou, takže jsou použitelné jako běžný batoh a po vložení fotovložky jako fotobatoh.

Poslední dobou vstupuje mezi důležitá kritéria výběru i design, často je prvek vzhledu upřenostněn před funkčností, ale může být mnoho situací, kdy není vhodné, aby fotograf vypadal jako zrovna na cestě z čundru. V takovém případě oceníte stylové městské batohy, které působí nenápadně i jako úkryt drahé fototechniky a jsou i stylovým doplňkem. 


Výhody fotobatohu

Volné ruce
Rozložení hmotnosti do zad a beder
Variabilita
Velký objem


Nevýhody fotobatohu

Pomalejší přístup k fototechnice

Sling batohy

Speciální kategorie fotobatohů, jejichž společným jmenovatelem je hlavní nesení přes jedno rameno a rychlý přístup k fototechnice. Sling fotobatohy bývají obvykle menšího objemu, jsou to takové fotobrašny na zádech a z obou kategorií si berou výhody řešení. Sling fotobatoh vám uvolňuje ruce a na boku jinak kymácející se brašnu pohodlně nesete na jednom nebo obou ramenech v závislosti na konstrukci. Po přetočení na ramenu máte rychlý přístup k fototechnice, stejně jako u fotobrašny. 


Výhody sling batohů

Akceschopnost
Pohodlné nesení fototechniky

Nevýhody sling batohů

Menší objem než klasický fotobatoh

Fotobrašny

Fotografická brašna je mezi fotografy nejrozšířenější způsob jak nosit a chránit svoji fototechniku. Kvalitní fotobrašna spolehlivě ochrání fotoaparáty a objektivy před poškozením a zaručí že budete mít vždy hned po ruce vše potřebné. U brašen jsou obvyklé dva způsoby uspořádání fototechny, nastojato a naležato, každému vyhovuje něco jiného. Velký výběr je i designu brašen a největší fotobrašny jsou vybaveny i úchyty na fotografický stativ, běžnou výbavou je i pláštěnka.

Výhody fotobrašny

Rychlý přístup k výbavě


Nevýhody fotobrašny

Není vhodná na dlouhé transporty