Plně manuální, vysoce světelný objektiv pro fotoaparáty s APS-C snímačem, kde nabízí ideální portrétní ohnisku ca 75 mm. ... Přečtěte si více
7Artisans 50mm f/1.8 pro Fuji X (APS-C)
V kombinaci s fotoaparáty Fujifilm APS-C je tento 50mm objektiv ideální pro portrétování. Po přepočtu na full-frame odpovídá ohnisku 80 mm, což je klasický úhel záběru pro přirozené portréty od hlavy až k patě. Při cloně f/1.8 vytvoří krásně rozostřené pozadí i za horších světelných podmínek.
Optická konstrukce: 6 členů v 5 skupinách. Objektiv je lehký, kovový a kompaktní, se závitem 52 mm pro filtr. Clona i ostření probíhají manuálně, clonový kroužek je odaretovaný, plynulý.
Vlastnosti:
-
50 mm APS-C (80 mm FF ekvivalent)
-
vysoká světelnost f/1.8
-
portrétní bokeh
-
manuální ostření a ovládání clony
-
kovové tělo
-
filtr: 52 mm
-
kompaktní provedení
Technické parametry:
-
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
-
Úhel záběru: 32°
-
Clona: f/1.8
-
Konstrukce: 6 členů / 5 skupin
-
Lamely clony: 12
-
Min. zaostření: 50 cm
-
Materiál těla: kov
-
Rozměry: 40 × 55 mm
-
Hmotnost: 167 g
-
Filtr: 52 mm
-
Bajonet: Fuji X (APS-C)
| Hmotnost | 167 g |
|---|---|
| Bajonet objektivu | Fujifilm X |
| Délka | 40 mm |
| Průměr | 55 mm |
| Objektivy pro téma | Portréty, Svatby, Cestování, Halový sport, Video, Produktová fotografie |
| Typ objektivu | Pevný |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Maximální clona | f/1,8 |
| Minimální clona | f/1,8 |
| Maximální clona (max. zoom) | f/16 |
| Optická konstrukce (prvků/skupin) | 05.06.2022 |
| Obrazová stabilizace | Ne |
| Počet lamel clony | 12 |
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Typ snímače | APS-C (DX) |
| Závit filtru | 52 mm |
| Automatické ostření (AF) | Ne |
| Automatické / manuální ostření (AF/MF) | Ruční ostření |
| Sortiment | Objektivy a filtry |
| Kategorie | Objektivy pro zrcadlovky |

