Benro FTA28AB1 série 2, TRAVEL ANGEL hliníkový stativ s kulovou hlavou B1

Dostupnost
Produkt již není v nabídce Okamžitá expedice

Výrobce

Kód produktu
784872

Benro TRAVEL ANGEL hliníkový stativ série 2 s 4-sekčními nohami s kulovou hlavou B1. ... Přečtěte si více

Benro stativy série TRAVEL ANGEL jsou nejkompaktnější cestovní stativy které Benro nabízí. Lehký stativ z vysokopevnostní hliníkové slitiny, reverzním skládáním a Twist zámky poskytuje nekompromisní výkon.
Stativy této série jsou určeny pro fotografy, kteří tráví většinu času na cestách a požadují maximálně stabilní stativ při zachování kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti.

BenroHliníkové trubky stativů Benro jsou vyrobeny z vysokopevnostní hliníkové slitiny. Tato lehká slitina je speciálně upravena s cílem zajistit její vysokou pevnost a tuhost. Naše hliníkové díly jsou navíc chráněny kombinací eloxování a vysokoteplotního práškového lakování, která zvyšuje odolnost proti mechanickému poškození a korozi.

Transportní výška stativu je díky reverznímu skládání jen 62,5 cm. Nohy stativu se přetočí směrem k vysunutému středovému sloupku, který obepínají včetně hlavy. Transportní délka stativu tak odpovídá cca délce složené nohy stativu.

BenroU vybraných modelů stativů řady Travel Angel je možné sejmout jednu nohu stativu a použít ji jako monopod. Noha stativu jenž umožňuje tuto funkci je označena modrým proužkem u základny stativu.


BJednoduché a spolehlivé otočné Twist zámky nohou umožňují rychlé a přesné nastavení výšky stativu.

BGumové patky nohou stativu jsou zaměnitelné za kovové hroty, tak aby bylo možné stativ použít i na tvrdých površích jako je led či měkkých jako je koberec či na travnaté ploše, (kovové hroty jsou součástí stativu).

BStředový sloupek je vybaven háčkem na který lze zavěsit závaží (fotografický batoh, brašnu, PET lahev s pitím apod.). Přidáním zátěže na středový sloupek zvýšíte stabilitu stativu a lze jej tak použít i při horších povětrnostních podmínkách.

BStředový sloupek je zaměnitelný za kratší, jenž je součástí balení. Díky záměně středového sloupku a možnosti změny úhlu nohou stativu ve třech krocích docílíte min, výšky stativu okolo 20cm.

BZákladna stativu je vyrobena z magnézia, v základně je umístěna vodováha a ze strany základny je očko pro přichycení popruhu, který naleznete v balení. Základna středového sloupku pro uchycení hlavy je zakončena šrouben s 3/8" závitem, na základnu tak lze připevnit jakoukoli hlavu, slider, jeřáb či příslušenstv s tímto závitem. Základna stativu umožňuje nastavení nohou ve třech úhlech, tím lze stativ používat úplně u zěmě, nebo ve svahu.

BStativy jsou dodávány včetně transportního polstrovaného pouzdra a měkkého vaku. Pouzdro má z jedné strany zipem uzavíratelné kapsy z nichž jedna slouží pro uložení hrotů a krátkého středového sloupku, druhá z kapes slouží pro uložení osobních věcí či jiného drobného příslušenství.

Kódový systém značení stativů Benro:

Benro

Stativ je vybaven kulovou hlavou řady B1

Profesionální kulová hlava Benro série "B". Hlavy jsou vyrobeny ze slitiny hořčíku, pro zachování max. výkonu, nosnosti a nízké hmotnosti. Profesionální kulové hlavy Benro B jsou kompatibilní s celosvětovým systémem Arca-Swiss. Pro fotografování na výšku je hlava z jedné strany vykrojena a umožňuje tak náklon o 90°.

Ovládání hlavy je velmi jednoduché a intuitivní k čemuž napomáhají tři hlavní ovládací prvky.

  • Pan Lock (nejmenší otočný ovladač) - ovladač pro aretaci horizontální roviny. K přesnému nastavení je hlava ocejchována po 15°.
  • Friction Control (střední otočný ovladač) - ovladač pro nastavení minimálního tření hlavy
  • Ball Lock (největší otočný ovladač) - ovladač určený k plnému utažení hlavy

Ovladač pro uvolnění rychloupínací destičky je vybaven systémem P&T Safety Systém. Tento bezpečnostní systém je pojistkou proti nechtěnému povolení a vypadnutí rychloupínací destičky ze základny hlavy.

Rychloupínací destičky Benro PU jsou z vrchní části pogumované, a ve spodní části mají dva dorazové šrouby zabraňující náhodnému vypadnutí.

Na horní straně základny pro rychloupínací destičku je jasně viditelná a čitelná vodováha pro přesné nastavení roviny.

Hlavy Benro se připevňují ke stativům standardním 3/8" závitem.

Vybrané parametry
Hmotnost 2100 g
Průměr nohy maximální 28 mm
Maximální výška (vytažený středový sloupek) 159,5 cm
Nosnost 10 kg
Maximální výška (zatažený stř. sloupek) 134 cm
Min. výška 61 cm
Konverze na monopod Ano
Vodorovný sloupek Ne
Transportní délka 45,5 cm
Materiál Hliník
Počet sekcí nohou 4
Typ zámku nohou Twist
Sortiment Foto a video
Kategorie Stativy příslušenství
Benro FTA28AB1 série 2, TRAVEL ANGEL hliníkový stativ s kulovou hlavou B1