Benro Tortoise 24C + GX30 karbonový stativ s kulovou hlavou

839 bodů do věrnostního systému 5 letá záruka
Cena
8 390 Kč

Výrobce

Kód produktu
798817

Informovat o dostupnosti Sledovat dostupnost - Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

Maximálně stabilní karbonový stativ ze série Benro Tortoise s nízkoprofilovou hlavou s funkcí duálního panorama. ... Přečtěte si více

 • Maximální stabilita mezi cestovními stativy
 • Nosnost 14 kg
 • Arca kompatibilní
 • 4 sekční nohy
 • 8 vrstvý karbon
 • Ergonomické Twist zámky nohou
 • Nízkoprofilová dual panoramatická hlava Benro GX

Benro Tortoise je série stativů nabízejí tu nejstabilnější oporu pro vaši fototechniku. Stativ je určený pro ty, kteří hledají kompaktní lehký cestovní stativ s vysokou nosností a stabilitou.
Společně v setu s robustními kulovými hlavami řady Benro GX a funkcí dual pano, máte k dispozici to nejlepší od výrobce Benro!

Stabilita především

Díky konstrukci bez středového sloupku je stativ Benro Tortoise extrémně stabilní a lehký. Absence středového sloupku snižuje riziko otřesů, které se úměrně zvyšuje s vytažením středového sloupku do nejvyšších hodnot. Pro ještě větší stabilitu je možné zavěsit zátěž na háček, jenž je umístěn pod základnou kulové hlavy.

Novy stativu jsou vyrobeny z 8 vrstvého karbonu. Díky tomu je hmotnost stativu výrazně snížena a současně zachována vynikající stabilita a torzní tuhost. Přiznaná struktura karbonu křížených vláken podtrhuje celkově elegantní a jednoduchý design tohoto stativu.

Úžasně polohovatelný

V případě, že fotografujete ve svahu, nebo chcete být jen co nejníže u země, oceníte možnost nastavení nohou do 3 přednastavených hodnot 23°, 55° a 80°.  Díky Auto-Hold Leg Trigger lze nohy stativu do různých úhlů snadno a rychle nastavit a uzamknout.

Základna stativu

Malá hliníková základna stativu pojí nohy pevně a s největší jistotou. Současně nabízí tři 1/4" závity pro připojení příslušenství jako jsou externí monitory, flex ramena, mikrofony atp. Závit pro uchycení hlavy do základny disponuje jak 1/4" tak 3/8" závitem. Mimo jakékoli hlavy tak na stativ můžete připevnit slidery, držáky blesků, světla atp.

K zemi jako přibitý

Nohy stativu jsou zakončeny vyjímatelnými gumovými patkami, které jsou chytře pokoseny, taky aby stativ udržely bez pohybu v jakémkoli zvoleném náklonu nohou. V případě, že fotografujete na nezpevněném povrchu, oceníte ocelové hroty jenž jsou součástí balení.

Rychlá manipulace díky Twist zámkům

Aretace výšky nohou stativu je řešena rychlými Twist otočnými zámky, jenž lez jen s lehkostí ovládat dvěma prsty. Díky své ergonomii skvěle zapadají do jednoduchého a čistého designu stativů Benro série Tortoise.

Součástí balení je mimo zmiňovaných ocelových hrotů také praktická brašna s ramenním popruhem.

Nízkoprofilová hlava Benro GX 30

 • nízkoprofilový design
 • nosnost 30 kg
 • duální panoramatický režim
 • ocejchované stupnice pro přesnou manipulaci
 • systém ARCA
 • o 30% silnější dvojitá aretace náklonu oproti předchozímu modelu

 


Benro kulové hlavy řady GX jsou hliníkové, nízkoprofilové hlavy, které jsou určeny i pro extrémní zatížení.

Navíc jsou vybaveny dvěma panoramatickými základnami, první z nich je standardně ve spodní části, pod kulovou hlavou a druhá, nově pod rychloupínací destičkou. Obě mají přesně ocejchované stupnice, díky čemuž hlavu snadno nastavíte při pořizování panoramatických fotografií. Pohyb obou základem je o 360° a lze je zaaretovat v libovolné pozici.
Velký kulový čep, kterými hlavy řady GX disponují, usnadňuje manipulaci se zatíženou hlavou.
Rychloupínací destička Benro PU56 je kompatibilní se systémem Arca a lze s ní v základně hlavy posouvat o ca 1,5 cm vpřed a vzad, to oceníte v případě potřeby jemného doladění do ideální pozice např. při makrofotografii.
Rychloupínací destička je chráněna proti náhodnému vysmeknutí z hlavy svou konstrukcí a také bezpečnostním P&T safety systémem, jak je u Benro hlav již tradicí.
Pod rychloupínací destičkou, v základně hlavy je integrovaná vodováha.
Otočné ovladače hlavy mají nově kónický tvar, ovladače padnou krásně mezi prsty a nastavení hlavy je vždy rychlé a přesné.
Oproti předchozímu modelu nízkoprofilové hlavy, má halva Benro GX až o 30% účinější aretaci náklonu pomocí dvou ovladačů. To oceníte zejména při max. zatížení této vynikající hlavy.

Nízkoprofilové hlavy Benro GX
  nosnost hmotnost výška
Benro GX25 25 kg 340 g 85 mm
Benro GX30 30 kg 380 g 85 mm
Benro GX35 35 kg 400 g 90 mm

Klíčové vlastnosti kulových hlav Benro GX:

Dvě panoramatilcké základny s otáčením o 360°a vlastní aretací Kalibrační značení pro přesné nastavení Velká kule usnadňuje manipulaci se zatíženou hlavou O 30% silnější dvojitá aretace náklonu oproti předchozímu modelu

Vybrané parametry
Hmotnost 1510 g
Průměr nohy maximální 28,6 mm
Nosnost 14 kg
Maximální výška (zatažený stř. sloupek) 130 cm
Min. výška 19 cm
Vodorovný sloupek Ne
Transportní délka 54 cm
Materiál Uhlíkové vlákno
Počet sekcí nohou 4
Typ zámku nohou Twist
Sortiment Foto a video
Kategorie Stativy příslušenství