PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE:  💰 B+W VÝPRODEJ 💰 VÝPRODEJ 💰

Novinky
6 799 bodů do věrnostního systému
Cena
67 990 Kč

Výrobce

Kód produktu
801645

Hmotnost
1.5 kg

Informovat o dostupnosti Sledovat dostupnost - Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

• Objektivy s bajonetem RF/plný formát
• Rozsah clony: f/1,8 až f/22
• Systém automatického zaostřování Nano USM
• Optický stabilizátor obrazu s účinností až 5,5 kroku EV
• Optické prvky s velmi nízkým rozptylem
• Povrchová úprava Air Sphere
• Tlačítka funkcí objektivu a řídicí kroužek
• Zaoblená clona s 9 lamelami ... Přečtěte si více

Fotografujte s nízkým clonovým číslem a nechte se inspirovat. S objektivem RF 135mm F1.8L IS USM dosáhnete ostrých detailů při fotografování portrétů, módy, svateb a sportu a zdokonalíte svůj styl.

Staňte se expertem na hloubku ostrosti

Vtiskněte fotografiím osobitý styl a fotografujte s nízkým clonovým číslem pomocí inspirujícího objektivu. Objektiv RF 135mm F1.8L IS USM vás bude motivovat, abyste se dostali za hranici běžného fotografování a zachytili mimořádně ostré detaily. Díky technologii RF s přesnou optikou, pokročilé stabilizaci obrazu a kvalitě provedení řady L můžete mít vše – staňte se expertem na hloubku ostrosti.

Všestranný teleobjektiv s vysokou světelností

Zachyťte krásné portréty a detaily vyznačující se vynikajícím oddělením objektu. Díky použití delší ohniskové vzdálenosti 135 mm a rychlé devítilamelové clony f/1,8 dosáhnete pozoruhodné kontroly hloubky ostrosti a nádherného rozostření.

Skvělá kvalita obrazu v celém záběru

Díky třem prvkům ze skla UD a povrchovým úpravám ASC a Super Spectra můžete počítat s tím nejostřejším obrazem. Fluorová vrstva na předním prvku chrání před prachem a nečistotami.

Vynikající výkon za slabého osvětlení

Fotografujte i při nepříznivých světelných podmínkách díky optickému stabilizátoru obrazu s rozsahem 5,5 EV, který se u kompatibilních fotoaparátů řady EOS R se stabilizací integrovanou v těle fotoaparátu zvýší až do rozsahu 8 EV.

Intuitivní ovládání

Ponořte se do okamžiku a splyňte s ním díky dvěma uživatelským ovládacím tlačítkům objektivu a ovládacímu kroužku objektivu, který umožňuje jemné doladění, ovládání zásadních nastavení a korekci "focus breathing" při ostření během natáčení videa1.

Silný, tichý a spolehlivý

Můžete s ním fotografovat v jakékoliv situaci, dokonce i z těsné blízkosti, a to až do vzdálenosti 0,7 m (zvětšení 0,26×). Jedná se o objektiv řady L s pokročilým utěsněním proti povětrnostním vlivům. Díky motoru Nano USM je také prakticky neslyšný.

Hodnocení objektivu Canon RF 135mm f/1,8 L IS USM

Názor odborníka

Stanislav Jakubčík
Stanislav Jakubčík
Specialista na výměnné objektivy

"Plnoformátový objektiv Canon RF 135mm f/1,8 L IS USM je přirozeným pokračovatelem objektivů Canon EF 135mm f/2 L USM. Na svého pokračovatele si počkal úctyhodných 26 let! I tehdy byl objektiv velmi dobře oceňovaný v porovnáním s objektivy roku 1996. Stejné superlativy sklidí i tento objektiv pro bajonet Canon RF. Objektiv má o 1/3 EV světelnější clonu a opticky je skutečně brilantní. Na 135 mm využijete i optický stabilizátor, který vykazuje mimořádný účinek stabilizace až 5,5 kroku EV a s využitím vestavěného stabilizátoru (IBIS) bezzrcadlovek Canon R dosahuje účinku až 8 EV.

Pokud hledáte vynikající portrétní objektiv a nebo fotografujete sport, svatby a jiné významné události a objektiv není mimo váš rozpočet, určitě by neměl chybět ve vaší výbavě. Ono upřímně řečeno, objektiv s podobnými parametry od jiných výrobců ještě chvíli nebudou. Canon všechny snahy o zpětný inženýring zašlapává soudní cestou a výhrůžkami snad u všech myslitelných výrobců objektivů. Takže ještě chvíli potrvá (napsáno 23. 11. 2022), než se dočkáme RF skla od Sigmy nebo Tamronu. Jak momentálně pozorujeme pro mnoho fotografů je přechod od zrcadlovek Canon na bezzrcadlovky často i impulsem k kompletnímu odchodu k Sony a nebo Panasonicu. Přeci jen potřeby objektivů jsou různé a ty Canon při nejlepší vůli ani neobsáhne a možnost využít objektivů třetích stran je pro většinu fotografů významná přidaná hodnota.

To nic nemění na tom, že objektiv Canon RF 135mm f/1,8 L IS USM se opravdu povedl a technicky mu nelze vytknout prakticky nic. Samozřejmostí je již i utěsnění objektivu a odolnost proti povětrnostním vlivům. Bokeh a ostrosti při nízkých clonách a všechny optické dovedností tohoto objektivu mu dávají docela slušný předpoklad, že se s ním fotografové budou setkávat dalších 26 let."

Objektiv bez kompromisu za cenu kterou si Canon může dovolit.

Pro a proti objektivu po týdenním testu

 • Optická stabilizace obrazu
 • Utěsnění proti povětrnostním vlivům
 • Automatické zaostřování
 • Přepínač AF/MF na objektivu
 • Clonový kroužek
 • Tlačítko pro přidržení zaostření
 • Ovládací kroužek
 • Dodávaná clona
 • Plně manuální ostření
 • Velká světelnost f/1,8
 • Pro plnofotmátový obrazový snímač
 • 9 lamel clony
 • Cena

Pomohlo vám mé hodnocení? Moji práci oceníte nákupem produktu u nás. Děkuji.

Vybrané parametry
Hmotnost 935 g
Bajonet objektivu Canon RF
Délka 130 mm
Průměr 89 mm
Objektivy pro téma Portréty, Sport
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 135 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 135 mm
Maximální clona f/1,8
Minimální clona f/1,8
Maximální clona (max. zoom) f/22
Optická konstrukce (prvků/skupin) 17/12
Obrazová stabilizace Ano
Sluneční clona součástí Ano
Počet lamel clony 9
Otočný přední člen Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm
Typ snímače FF (Fullframe)
Sluneční clona ET-88B
Závit filtru 82 mm
Autofocus (AF) Ano
Datum uvedení na trh 2022/11
Auto/Manual focus AF/MF Automatické zaostřování