PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE:  💰 B+W VÝPRODEJ 💰 VÝPRODEJ 💰

Celestron 1,25" vzpřimovací hranol 45°

Novinky
119 bodů do věrnostního systému
Cena
1 190 Kč

Výrobce

Kód produktu
801568

Obvyklá dostupnost 3 dny - Externí sklad Oehling Group
ks
(7 ks na skladě)

• Amicipův hranol se používá ke vzpřímenému a stranově správnému pozorování s refraktory, Maksutovovými a Schmidt-Cassegrainovými dalekohledy.
• Tento hranol lze použít na všech refraktorech a dalekohledech typu Schmidt-Cassegrain s připojením 1 1/4". připojení.
• Obecně lze říci, že všechny hranoly se zorným úhlem 45° jsou užitečné zejména pro pozorování Měsíce a planet, protože tato nebeská tělesa se vždy pohybují podél ekliptiky. Použití hranolu s úhlem 45° proto vždy zajišťuje pohodlný výhled při rovné poloze hlavy. ... Přečtěte si více

Věděli jste, že většina dalekohledů se hodí jak pro denní pozorování, tak pro astronomii? Pokud máte refraktor nebo katadioptrický dalekohled (nejoblíbenějším příkladem je Schmidt-Cassegrain) a chcete jej používat pro pozemní pozorování, nejužitečnějším doplňkovým příslušenstvím, které si můžete pořídit, je diagonála s přímým obrazem.

Pokud se podíváte do dalekohledu s nainstalovaným standardním zrcadlovým nebo hvězdným diagonálem, zjistíte, že objekty mohou být buď vzhůru nohama, nebo převrácené tak, že vidíte zrcadlový obraz, nebo kombinaci obou. To je v pořádku pro pozorování nebeských objektů, ale může to být trochu matoucí, když se snažíte sledovat loď, která se pohybuje po vodě, nebo orla, který letí ke svému hnízdu.

Naštěstí je tento problém snadno odstranitelný. Jednoduše vyjměte standardní diagonálu z ostřiče nebo vizuální zadní části dalekohledu a nainstalujte Celestron 45º Erect Image Diagonal. Nyní budou objekty po vložení okuláru zobrazeny pravou stranou nahoru a správně zleva doprava. Úhel 45º této hranolové diagonály Amici je velmi pohodlný pro denní pozorování, kdy je dalekohled často ve vodorovné poloze.

Upozornění: Přidáním diagonály se vzpřímeným obrazem k newtonovskému reflektoru nedosáhnete obrazu, který by byl vpravo nahoru a správně zleva doprava. Optická konstrukce newtoniánského dalekohledu bude vždy vytvářet snímky, které jsou otočně rozhozené v orientaci. To neznamená, že nemůžete používat Newtonův reflektor během dne, znamená to jen, že si musíte zvyknout na objekty orientované v nereálné poloze.