PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE:  💰 B+W VÝPRODEJ 💰 VÝPRODEJ 💰

-6% Fuji SLEVA
6 499 bodů do věrnostního systému
Cena
64 990 Kč

Běžná cena
68 990 Kč

Ušetříte
6% (4 000 Kč)

Výrobce

Kód produktu
801061

Hmotnost
1.5 kg

Informovat o dostupnosti Sledovat dostupnost - Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

• 26,1 Mpx
• velikost snímače APS-C
• 6,2K video
• ISO 80-51200
• 425 AF bodů
• 3" výklopný dotykový displej
• elektonický hledáček
• stabilizace obrazu ... Přečtěte si více

 • 26,1MP snímač APS-C X-Trans s technologií BSI
 • 4K 120p, 6,2K 30p, FHD 240p 10bitové video
 • Interní ProRes 422 HQ a F-Log 2
 • Stabilizace obrazu v těle se 7 stupni
 • Elektronický hledáček OLED s 5,76 milionu bodů
 • 3" dotykový displej LCD s variabilním úhlem záběru a 1,62 m body
 • Elektronická závěrka 40 snímků/s, mechanická závěrka 15 snímků/s
 • Hybridní automatické zaostřování s 425 body, AI detekce objektu
 • ProRes a Blackmagic RAW přes HDMI
 • Sloty pro karty CFexpress typu B a SD UHS-II

FUJIFILM X-H2S je multimediální bezzrcadlovka s nově vyvinutým skládaným snímačem X-Trans, zdokonaleným automatickým ostřením a detekcí objektu a působivým záznamem videa v rozlišení 6,2K. Tento fotoaparát, který je vrcholem systému X, v sobě spojuje intuitivnost, design a kvalitu obrazu, kterými je společnost FUJIFILM známá, s novým, rychlým přístupem k aplikacím videa a sériového snímání.

Stacked Sensor a 64bitové zpracování - Snímač BSI X-Trans 5 se skládaným snímačem

První fotoaparát řady X se stacked snímačem, X-H2S, je vybaven 26,1MP snímačem BSI formátu APS-C s technologií X-Trans 5 stacked, která oproti předchozím generacím zvyšuje rychlost čtení a zlepšuje výkon při slabém osvětlení. Jednak jako snímač X-Trans využívá jedinečnou soustavu barevných filtrů, která ze své podstaty minimalizuje moiré a přispívá k přirozenějšímu podání barev; dále konstrukce BSI pomáhá snižovat šum a zlepšuje tonalitu a čistotu; a konečně stohovaná konstrukce výrazně snižuje rolling shutter a další pohybové zkreslení, takže lépe vyhovuje vysokorychlostnímu videu a fotografickým aplikacím.

X-Processor 5

Partnerem nově navrženého snímače je nový motor - X-Processor 5 - který využívá 64bitové zpracování a ve srovnání s modelem X-T4 dosahuje 3x vyšší rychlosti při zpracování videa i fotografií. Na straně videa to umožňuje nahrávání v rozlišení až 6,2K s vysokým datovým tokem, jako je ProRes 422 HQ, nebo s vysokou rychlostí, jako je nahrávání 240 snímků za sekundu při rozlišení Full HD.

Na straně fotografií toto rychlé zpracování znamená rychlejší fotografování, které vyhovuje fotografování pohybujících se objektů. Při práci s elektronickou závěrkou je možné fotografovat rychlostí až 40 snímků za sekundu s vyrovnávací pamětí 140 po sobě jdoucích nekomprimovaných snímků v surovém stavu. Při použití mechanické závěrky je možné fotografovat rychlostí až 15 snímků za sekundu spolu s možností pořídit až 1000 nezpracovaných snímků v jedné sérii.

Z tohoto zpracování těží jak video, tak i fotografie, a to i díky propracovanému systému automatického ostření s podporou umělé inteligence, pomáhá dosáhnout 14stupňového dynamického rozsahu a umožňuje široký rozsah citlivostí od ISO 160-12800.

Výkonné funkce videa

Interní záznam 4K 120p a 6,2K 30p
Fotoaparát X-H2S se zálibou ve videu disponuje dobře propracovaným systémem záznamu, který jej řadí do kategorie "hybridních" fotoaparátů a který si vede stejně dobře jak při záznamu videa, tak při natáčení. Interní 4:2:2 10bitový záznam je možný jak v rozlišení DCI/UHD 4K při rychlosti až 120p, tak v rozlišení Full HD při rychlosti až 240p, stejně jako v otevřeném nastavení 3:2 6,2K, které je vhodné pro anamorfní aplikace. Podporována je také řada kodeků, včetně H.265 a tří úrovní ProRes: 422 HQ s vysokým datovým tokem, standardní 422 a více komprimovaný 422 LT. Rovněž je možné nepřetržitě nahrávat až 90 minut při všech snímkových frekvencích a rozlišeních.
Externí záznam v surovém stavu
Pomocí portu HDMI plné velikosti je možné po spárování s kompatibilním externím rekordérem nahrávat surové video. Možné je nahrávání ve formátu ProRes RAW i Blackmagic RAW, spolu s možností práce s profily F-Log nebo F-Log 2, přičemž oba formáty podporují práci v rozlišení až do otevřené brány 6,2K.

Vylepšené automatické ostření a stabilizace obrazu

Hybridní automatické zaostřování s umělou inteligencí s hlubokým učením
Díky vylepšenému zpracování je výkon automatického ostření znatelně rychlejší a inteligentnější. Tento hybridní zaostřovací systém využívá 425 bodů s fázovou detekcí a je nyní citlivý až do -7 EV pro práci ve skutečně špatných světelných podmínkách. Také díky podpoře hlubokého učení, adaptivnímu algoritmu AI, je tento systém ostření lépe uzpůsoben k automatické detekci a sledování různých typů objektů. Oproti předchozím zaostřovacím systémům byly funkce detekce obličeje a očí fotoaparátu X-H2S zdokonaleny pro větší přesnost a zohlednění jedinečných rysů, jako jsou brýle, zakrytí obličeje a linie vlasů. Rovněž byla rozšířena škála rozpoznávaných typů objektů o auta, letadla, vlaky, motocyklisty, ptáky, koně, psy, kočky a další.

Stabilizace obrazu v těle
Vestavěná pětiosá stabilizace obrazu s posunem snímače pomáhá minimalizovat výskyt chvění fotoaparátu až o 7 stupňů. Tento systém funguje ve spojení s většinou objektivů řady X, včetně objektivů bez stabilizace, a přináší výhody při práci s delšími časy závěrky a při fotografování v obtížných světelných podmínkách. Digitální stabilizaci obrazu lze navíc použít i při záznamu videa, což dále pomáhá stabilizovat záběry, zejména při záznamu z ruky.

Praktický a odolný design

 • Velký elektronický hledáček OLED s ostrým rozlišením 5,76 milionu bodů a 0,8násobným zvětšením pro jasné, jasné a detailní zobrazení v úrovni očí.
 • Zadní 3,0" LCD displej má vysoké rozlišení 1,62 m bodů a dotykové rozhraní pro intuitivní ovládání. Také jeho variabilní úhlová konstrukce znamená, že obrazovku lze vyklopit do strany, naklonit nahoru nebo dolů a zavřít s obrazovkou k tělu kvůli ochraně.
 • Monochromatický 1,28" displej LCD na horní desce je jednoduchým prostředkem pro rychlou kontrolu nastavení snímání.
 • Dva sloty pro paměťové karty zahrnují jeden slot CFexpress typu B a jeden slot SD UHS-II pro flexibilní ukládání souborů. Slot CFexpress typu B by měl být upřednostněn pro záznam videa s vyšším datovým tokem a rychlé sériové snímání a slot SD je vhodnou alternativou pro zálohování nebo méně rychlé snímání.
 • Baterie NP-W235 poskytuje přibližně 720 snímků na jedno nabití při práci s EVF v úsporném režimu nebo přibližně 580 snímků v normálním režimu.

Připojení

 • Plnohodnotný port HDMI typu A pro výstup videa na externí rekordér nebo monitor.
 • Port USB 3.2 Gen 2 Type-C podporuje tethering, přenos dat a nabíjení baterie ve fotoaparátu.
 • 3,5mm porty pro sluchátka a externí mikrofon pro lepší kontrolu nad záznamem zvuku.
 • Synchronizační port PC pro synchronizaci blesku.
 • 2,5mm port dálkového ovládání pro použití kabelových dálkových ovladačů.
 • Integrované připojení Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrátové sdílení snímků do mobilního zařízení nebo použití zařízení k dálkovému ovládání fotoaparátu.

Režimy simulace filmu

Režimy simulace filmu umožňují reprodukovat vzhled a pocit několika typů filmů FUJIFILM, včetně filmů Provia, Velvia, Astia, Classic Chrome, Classic Neg, Nostalgic Neg, Pro Neg Hi, Pro Neg. Standard, Eterna, Eterna Bleach Bypass, Acros, Monochrome a Sepia. Kromě toho lze nastavit efekt Zrno a také efekt Color Chrome pro jemné doladění vzhledu snímků.

Vybrané parametry
Hmotnost 660 g
Set s objektivem nebo tělo Pouze tělo
Bajonet objektivu Fujifilm X
Výška 95 mm
Šířka 136 mm
Hloubka 93 mm
Obrazová stabilizace Ano
Typ snímače APS-C (DX)
Faktor prodloužení 1,5
Efektivní rozlišení 26 Mpx
Hledáček Elektronický
Rozlišení videa 4096 × 2160 px (4K)
Maximální ISO 51200 ISO
Minimální ISO 80 ISO
Patice pro blesky Ano
Wi-Fi Ano
Externí mikrofon Ano
Konektor pro sluchátka Ano
Typ akumulátoru NP-W235
Datum uvedení na trh 2022/06
Rozměr obrazového snímače 23,5 × 15,6 mm
Paměťové karty Secure Digital (SD), SDHC, SDXC, CFexpress typ B