Fujifilm X-Pro3 DURATEC stříbrné

-21%
4 505 bodů do věrnostního systému
Dostupnost
Produkt již není v nabídce Externí sklad Oehling Group

Výrobce

Kód produktu
794850

Hmotnost balení
1.5 kg

Nová vlajková loď od Fujifilmu v aparátech s velikostí snímače APS-C v provedení DURATECT silver. ... Přečtěte si více

 • Atraktivní retro design
 • 26.1MPX snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • Obrazový procesor X-Processor 4
 • Hybridní hledáček 0,5x OVF s 3,69 m-OLED EVF
 • Stavový informační displej
 • 3,0 "skrytý dotykový displej s naklápěním o 180 °
 • Video DCI / UHD 4K při 30 fps
 • Bluetooth a Wi-Fi
 • Duální sloty pro paměťové karty SD
 • Režimy filmové simulace
 • 425bodový hybridní AF systém

 
Kromě jeho zobrazovacích schopností spočívá silná stránka modelu X-Pro3 v propracovaném designu. Unikátní je hybridní hledáček, který kombinuje optický s elektronickým (OLED s 3,69 mil. obrazových bodů). Tyto dva způsoby sledování lze okamžitě měnit pomocí vyhrazené páčky na přední straně fotoaparátu a umožňují výběr si mezi jednoduchostí a rychlostí OVF versus přesností a univerzálností EVF.  X-Pro3 má také zadní LCD displej se skrytou 180 ° výklopnou dotykovou obrazovkou, která má rozlišení 1,62 mil. obrazových bodů. Unikátní koncepce sklopného LCD udržuje 3,0 "obrazovku skrytou směrem k tělu, když není využívána. Případně je při fotografování k dispozici sekundární stavový displej. Tyto kombinace umožňují jednodušší, efektivnější fotografování vhodné zejména pro momentky.

Unikátní

Unikátní skrytá konstrukce LCD se sklápí dolů o 180 ° a odhalí velkou dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 3,0 " a rozlišením 1,62 mil. bodů.  Při transportu nebo snímání přes hledáček je obrazovka skryta do těla fotoaparátu, aby nedošlo k rozptylování nebo zbytečnému poškození. Na zadní straně velké 3,0" obrazovky je menší informatovní stavový displej, který může zvýraznit nastavení expozice nebo grafiku použité simulace filmu.

Duální sloty pro karty SD umožňují flexibilnější a spolehlivější způsoby ukládání snímků.

Horní deska obsahuje řadu číselníků a ovládacích prvků s aretaceni pro rychlé a intuitivní ovládání jako nastavení expozice. Do volby rychlosti závěrky je také začleněn volič ISO, který slouží k potvrzení nastavení citlivosti bez nutnosti zapnutí fotoaparátu, a volič korekce expozice umožňuje zvolit +/- 3 EV v krocích po 1/3. Tímto způsobem lze měnit nastavení před focením, bez nutnosti spuštěného fotoaparátu, nebo se jednoduše na snímání velmi rychle připravit.

Přední a zadní příkazové voliče integrují funkci Push pro snazší použití a výběr nastavení.

Speciální zaostřovací páčka poskytuje během fotografování rychlejší a intuitivnější kontrolu nad výběrem konkrétních zaostřovacích polí.

Integrovaná technologie Bluetooth 4.2 s nízkou spotřebou energie umožňuje bezdrátově sdílet obrázky s mobilním zařízením nebo pomocí zařízení vzdáleně ovládat fotoaparát.

26,1MP snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4 a X-procesor 4

X-Pro3 staví na vysoce univerzálním snímači X-Trans CMOS 4 ve velikosti APS-C s rozlišením 26,1 MPX, který při své BSI skladbě umožňuje plynulé tonální vykreslení, vylepšený výkon při slabém osvětlení i nízkou nativitu ISO 160. Snímač X-Trans využívá "random" pixelové pole, které poskytuje vysoký stupeň kvality obrazu a ostrosti v důsledku vynechání optického nízkoprůchodového filtru. Na rozdíl od konvenčních pixelových vzorů skladba X-Trans více napodobuje klasický analogový film. Vytváří jemné barvy a tonální přechody a zároveň omezuje moaré a aliasing.

Konstrukce snímače zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů, ty pokrývají téměř celou oblast snímače. Systém AF poskytuje rychlejší a přesnější zaostřovací výkon v různých světelných podmínkách. Jako doplněk k zobrazovacím a zaostřovacím funkcím je k dispozici aktualizovaný procesor X-Processor 4, ten umožňuje rychlejší výkon v celém kamerovém systému.

Video v rozlišení UHD a DCI 4K

X-Pro3 nabízí lákavou řadu video funkcí, včetně interního záznamu DCI / UHD 4K rychlostí až 30 fps. Rychlost X-Processoru 4 je velkým přínosem pro celkový výkon videa, umožňuje vysokou rychlost čtení při nahrávání v rozlišení 4K a pomáhá snižovat zkreslení "rolovací závěrky" při filmování pohybujících se objektů. Fotoaparát je vybaven "jack" portem 2,5 mm/ 3,5 mm a adaptérem externího mikrofonu pro pokročilejší audio rozšíření.

Režimy simulace filmu a efekty obilí

X-Pro3 těží z rozsáhlé historie FUJIFILMU v tradiční filmové fotografii a integruje několik režimů filmové simulace. Tyto režimy napodobují vzhled a dojem některých klasických oblíbených kinofilmů, včetně Eterny, která kopíruje vzhled filmového maateriálu s podhodnocenými barvami a bohatšími stíny

Acros, který nabízí hladké tóny, hlubokou černou a jemné detaily

Classic Chrome, který je navržen tak, aby poskytoval tlumené tóny a hlubokou reprodukci barev, podobně jako u datovaného diapozitivu.

K dispozici je také několik dalších efektů pro černobílé i barevné fotografování. Kromě simulace konkrétních typů filmu je k dispozici také režim Grain Effect, který replikuje vzhled starých filmových fotografií s organickým texturovaným vzhledem, což je zvláště patrné při tisku.

Vybrané parametry
Hmotnost 497 g
Set s objektivem nebo tělo Pouze tělo
Bajonet objektivu Fujifilm X
Výška 83 mm
Šířka 141 mm
Hloubka 46 mm
Obrazová stabilizace Ne
Typ snímače APS-C (DX)
Faktor prodloužení 1,5
Efektivní rozlišení 26,1 Mpx
Hledáček Elektronický
Rozlišení videa 4096 × 2160 px (4K)
Maximální ISO 12800 ISO
Minimální ISO 160 ISO
Patice pro blesky Ano
Wi-Fi Ano
Externí mikrofon Ano
Konektor pro sluchátka Ne
Typ akumulátoru NP-W126S
Datum uvedení na trh 2019/10
Rozměr obrazového snímače 23,5 × 15,6 mm
Paměťové karty Secure Digital (SD)