Handevision Ibelux 40mm T0,9 Video APS-C Sony E

8 246 bodů do věrnostního systému
Cena
82 465 Kč s DPH

Výrobce

Kód produktu
795689

Hmotnost balení
1.62 kg

Na skladě - Centrální sklad (dodání 5 - 6 pracovních dnů)
Předpokládaný datum odeslání 26.06.2024
ks

Precizně zpracovaný nejsvětelnější objektiv na světe pro bajonet Sony E. ... Přečtěte si více

 • Vhodný pro APS-C obrazový snímač od Sony, ne pro Full frame
 • Nejsvětelnější sériový objektiv na světě
 • Krajinářský a portrétní objektiv s pevným ohniskem odpovídající asi 60 mm pro plný formát
 • Úhel záběru 41°
 • Umožňuje fotografovat s přirozeným světlem - za soumraku, při svíčkách
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost 75 cm
 • 4K rozlišení
 • Bez potřeby blesku pro přirozené fotografie např. expresivní portréty s brilantní kresbou
 • vyvinuto 100% v Německu
 • 10 skleněných optických prvků/čoček v celokovovém těle
 • Precizní, plynulý, celokovový šnekový převod
 • Vestavěná vysouvací sluneční clona
 • Pro fotoaparáty s bajonety Sony E

 

Světelnost a preciznost světa Handevision Ibelux

Nejsvětelnější sériový objektiv na světě

Se světelností T0,9 je HandeVision IBELUX 40 mm / 0,9 v současnosti nejsvětelnějším objektivem pro systémové kamery na světě! Díky tomu je možné pořizovat optimální fotografie téměř v jakýchkoliv světelných podmínkách - dokonce i za nejhorších světelných podmínek, jako je v sále nebo v uzavřených místnostech. Snadno vytvoříte působivé náladové obrázky při svíčkách. Problémy s expozicí na svatbách nebo na večírcích jsou tak již minulostí.

Pevná ohnisková vzdálenost pro cenné detaily

Vzhledem k mírně menšímu zornému úhlu ve srovnání se standardní ohniskovou vzdáleností poskytuje objektiv optimální úhel záběru. Objektiv odpovídá asi 60 mm přepočteno na plný formát 35 mm. Díky své malé hloubce ostrosti jedinečnému bokeh  je objektiv zvláště vhodný pro zvýraznění požadovaného hlavního objektu na pozadí příjemně rozostřeného pozadí. Snadno tak vytvoříte živé fotografie s nestálým pozadím. Zaostření a nastavení expozice se u objektivu HandeVision IBELUX 40 mm / 0,85 provádí ručně. Limit minimálního zaostření 75 cm usnadňuje použití v interiéru při fotografování náladových snímků. Objektiv je vybaven filtrovým závitem 67 mm, takže ně něj snadno načroubujete běžné fotografické filtry a příslušenství.
Praktické využití má integrovaná sluneční clona, která je v případě potřeby okamžitě k dispozici. Objektiv je určený pro snímač rozměru APS-C, ne pro Full Frame.

Vícenásobné povrstvení čoček pro optimální obrazové výsledky

Propracovaná optická konstrukce s 10 vícevrstvými optickými členy v 8 skupinách zajišťují zvláště dobrý zobrazovací výkon. Vícenásobné povrstvení zabraňuje odrazům, zlepšuje prostupnost světla, přináší brilantní barvy a vysoký kontrast .

Německý vývoj - vynikající kvalita

Model HandeVision IBELUX 40 mm / 0,9 byl vyvinut v Německu 100% specialistou na optiku IB/E Optics. Co se týká mechaniky objektivu je velká váha kladena na vysoce kvalitní materiály (mosaz, ocel, hliník), jehož výsledkem je robustní a odolný celek. Převody optických členů v kulisách objektivu mají hedvábně hladký chod a perfektní přesnost.

Speciálně vyvinutý pro videografii

Tento objektiv byl vyvinut pro videografii a fotografii. Clonu lze plynule nastavovat od 0,9 do 22 a zaostření se nastavuje taktéž snadno a plynule. To umožňuje plynulou úpravu ostrosti pro videozáznamy. Clonový kroužek a zaostřovací kroužek jsou opatřeny kroužkovým kolem a jsou tak optimalizovány pro použití se zaostřovacími tahovými zařízeními (sledujte zaostřovací systémy). Měřítka vzdálenosti a clony jsou uspořádány po stranách pro lepší čitelnost.

Použití objektivu APS-C na fotoaparátu se snímačem full frame

Objektivy, které byly vyvinuty pro fotoaparáty se senzory APS-C, lze částečně (hlavně pomocí adaptéru) použít u fotoaparátů s obrazovým snímaček plného formátu. Díky výrazně menšímu zobrazovému kruhu objektivů APS-C okraje přirozeně vinětují a jsou zobrazeny černě. Použitelná oblast snímku vyfotografovaného fotoaparátem s plným formátem (full frame) odpovídá oblasti fotoaparátu se snímačem APS-C. Takže při následném zpracování musí být obrázky oříznuty. Použití objektivů APS-C na fotoaparátech s plným formátem je tedy pro zkušené fotografy pro kreativní tvorbu možné, ale nedoporučuje se.

Vybrané parametry
Hmotnost 1150 g
Bajonet objektivu Sony E
Délka 128 mm
Průměr 74 mm
Objektivy pro téma Portréty, Všeobecné využití, Produktová fotografie
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 40 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 40 mm
Maximální clona f/0,9
Minimální clona f/0,9
Optická konstrukce (prvků/skupin) 10/8
Obrazová stabilizace Ne
Počet lamel clony 10
Minimální zaostřovací vzdálenost 75 cm
Typ snímače APS-C (DX)
Závit filtru 67 mm
Autofocus (AF) Ne
Auto/Manual focus AF/MF Ruční ostření
Handevision Ibelux 40mm T0,9 Video APS-C Sony E