Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe Nikon Z

-13%
4 480 bodů do věrnostního systému
Cena
44 806 Kč s DPH

Běžná cena
51 528 Kč s DPH

Ušetříte
13% (6 722 Kč)

Výrobce

Kód produktu
799894

Hmotnost balení
2.5 kg

Obvyklá dostupnost 30 dnů Sledovat dostupnost - Sklad externího dodavatele
ks

Zcela vyjímečný manuální makroobjektiv s poměrem zobrazení 2:1 vhodný pro fotoaparáty s Full frame snímačem. ... Přečtěte si více

Standardní makroobjektivy mívají delší ohniskovou vzdálenost obvykle od 60 do 120 mm. Delší ohnisko v makro scéně vyplní celé pole a okolní prostředí objektu tak není zachyceno vůbec, nebo jen z malé části. Objektiv Laowa 24 mm umožňuje zacílit objektiv na fotografovaný objekt velmi z blízka, a to až 2 cm od konce objektivu, přičemž zobrazí velké množství detailů díky schopnost zachytit široký úhel a a proto dává dobře vyniknout i detailům v pozadí snímku. Díky těmto unikátní vlastnostem, můžete pořídit záběry, které běžnými makroobjektivy nikdy nedosáhnete.

Poměrně častý problém makrofotografie je, že malé fotografované objekty při focení běžným makroobjektivem s poměrem zobrazení 1:1 nejsou na snímku dostatečně velké a potřebné detaily nejsou viditelné. Díky poměru zobrazení 2:1 nabízí Laowa 24mm dostatek detailů, které mnohdy nejsou viditelné ani pouhým okem, navíc je zachytíte společně s okolním prostředím.

Proč 24mm?

Široký úhel záběru také znamená větší hloubku ostrosti. Fotografovaný předmět je blízko u objektivu, hloubka ostrosti je při tomto ohnisku větší než u běžných makroobjektivů a ostrost se prolíná až do pozadí za fotografovaný objekt. Velká hloubka ostrosti v makrofotografii je výhodou při fotografování ve studiu, stejně tak i v exteriéru.

Např. objektivem Laowa 24mm můžete pořídit dokonalé makro včetně zachycení okolního prostředí, ve kterém motýl běžně žije. Přičemž, méně rozmazané pozadí působí přirozeněji a lépe vykresluje skutečnost okamžiku.

Podivný design?

Pokud se podivujete nad zvláštním vzhledem objektivu, má své opodstatnění. Běžné makroobjektivy mnohdy nedovolují přiblížit se a komponovat dle svých představ. Jejich  ohnisko a ostřící vzdálenost jsou jasně dány. Přitom jsou situace a místa, která takto vyfotit ani nelze, nebo jen velmi obtížně, např. žába skrývající se v mezi lupeny hlouběji v křoví. Laowa 24 mm je ca 40 cm dlouhý objektiv, který můžete do křoviska zasunou, nebo prostrčit mezi lupeny a vyfotografovat tak zcela odlišné makrofotografie. Stejně tak opravdu malý průměr objektivu nepůsobí na fotografované živé tvory tak nepřirozeně, jako když před ně zalehnete s běžným makroobjektivem osazeným kruhovým bleskem.

Z pohledu filmové tvorby nabízí Laowa 24mm rovněž neuvěřitelné možnosti a vždy jste omezeni jen vaší kreativitou a nápaditostí. Představte si, že můžete objektiv prostrčit mezi svíčky narozeninového dortu, nebo poloprázdné lahve. Aktuálně není na trhu podobný objektiv, který by vám toto umožňoval.

Správné světlo je u makra také zásadní a u běžných makroobjektivů které mají průměr čočky obvykle přes 60mm může docházet díky jejich rozměrům ke stínění, kdy světlo jenž by mělo být na fotografovaném objektu končí na objektivu. Laowa 24 mm má na svém konci průměr objektivu jen 20 mm, veškeré dostupné světlo tak máte prakticky k dispozici.
A aby bylo světla opravdu dostatek, je objektiv vybaven LED diodami pro přisvícení objektu i v těch nejtemnějších místech a prostorách. Světlo je napájeno přes microUSB konektor na objektivu.

Dokonalost tohoto objektivu podtrhuje i to, že přední část objektivu je vodotěsná. S objektivem můžete fotografovat ve sklenici piva, v akváriu apod.

Objektiv byl zkonstruován tak, aby přinesl každému fotografovy či kameramanovy novou úžasnou perspektivu. Povolte uzdu své kreativitě a vytvořte snímky, které předtím nikdo neviděl.

Vybrané parametry
Hmotnost 474 g
Bajonet objektivu Nikon Z
Délka 408 mm
Průměr 38 mm
Objektivy pro téma Makro
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální clona f/14
Minimální clona f/40
Maximální clona (max. zoom) f/40
Optická konstrukce (prvků/skupin) 27/19
Obrazová stabilizace Ne
Sluneční clona součástí Ne
Počet lamel clony 7
Minimální zaostřovací vzdálenost 47 cm
Typ snímače FF (Fullframe)
Autofocus (AF) Ne
Datum uvedení na trh 2018/09
Auto/Manual focus AF/MF Ruční ostření
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe Nikon Z