PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE:  💰 B+W VÝPRODEJ 💰 VÝPRODEJ 💰

Nikon TRA-3 adaptér pro připojení dalekohledu na stativ

Novinky
99 bodů do věrnostního systému
Cena
990 Kč

Výrobce

Kód produktu
780636

Informovat o dostupnosti Sledovat dostupnost - Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

• Pro montáž dalekohledu na stativ
• Volné ruce/neunavující použití
• Tenký sloupek pro velké objektivy
• Ideální pro objektivy do 56 mm
• Dlouhý drážkovaný šroub
• Standardní upevnění 1/4"-20 ... Přečtěte si více

Pomocí stativového adaptéru pro binokulární dalekohledy Nikon TRA-3 můžete na závěs můstku upevnit jakýkoli binokulární dalekohled s integrovanou stativovou paticí 1/4"-20 pro bezpečné a neunavující použití bez použití rukou a s výrazně sníženými vibracemi. Velký šroub s palcem umožňuje instalaci na dalekohled bez použití nářadí a na základně má závitovou objímku 1/4"-20 pro foto/video/polní stativy, hlavy a rychloupínací destičky. Středový sloupek adaptéru je dlouhý a tenký, aby poskytoval potřebnou vůli pro použití s dalekohledy s většími objektivy o průměru až 56 mm při zachování plného (nebo téměř plného) rozsahu interpupilárního nastavení. 

Hodnocení adaptéru pro dalekohledy TRA3

Názor odborníka

Rostislav Vančura
Rostislav Vančura
Specialista na dalekohledy a mikroskopy

"Příslušenství od Nikonu k uchycení dalekhledu na prakticky libovolný stativ. Držák je hodně subtilní a tak nepřekáží při změně mezipupilární vzdálenosti, tedy jednoduše řečeno, když dalekohled roztahujeme na šířku svých očí. S kompatibilitou je to jednoduché. Je kompatibilní s prakticky každým dalekohledem, který po sundání krytky ze středového pantu má dostupný klasický 1/4 palcový závit.

Upevnění na stativovou hlavu je možné přes 4 pozice opět 1/4 palcových závitů, dostatek pozic umožňuje dostatečnou variabilitu pro nalezení vhodné pozice třeba z hlediska vyvážení. Dokážu si však docela živě představit situaci, kdyby přišel vhod jeden 3/8 závit, klidně by to mohl být jeden z řady 4 pozic závitů. Držák by tak byl určitě variabilnější a umožňoval přímé uchycení na monopody, které nemají otočný 1/4 - 3/8 závit. Škoda, detail co by nic nestál, ale většina uživatelů v tom asi hledat problém nebude."

Protože ďábel tkví v detailech oproti jiným adaptérů při práci v terénu oceníte dvě věci. Konzole se šroubem je delší a není tak zanořená, To oceníte u dalekohledů, které mají málo místa mezi objektivy pro neohrabané, zmrzlé prsta nebo při práci v rukavicích. Při práci v zimě v rukavicích navíc oceníte navíc i drážkovaný šroub, který se snadno utahuje.

Jednoduchý, pevný, funkční, skladný .. co chtít víc.

Shrnuté výhody a nevýhody adaptéru, tak jak se mi jevily při používání

  • Lehký
  • Funkční
  • 4 pozice pro uchycení na stativovou hlavu
  • Drobný kus příslušenství, které můžete mít stále v kapse pouzdra stativu
  • Ostře drážkovaný šroub k utažení dalekohledu
  • Chybí pozice s 3/8 palcovým závitem

Pomohlo vám mé hodnocení? Moji práci oceníte nákupem produktu u nás. Děkuji.