Doprava Zdarma
1 116 bodů do věrnostního systému
Cena
11 164 Kč s DPH

Výrobce

Kód produktu
798603

Hmotnost balení
0.72 kg

Na skladě - Centrální sklad (dodání 5 - 6 pracovních dnů)
ks

Lehký a kompaktní objektiv s vynikající kresbou určený pro bezzrcadlové fotoaparáty s bajonetem Fuji X. ... Přečtěte si více

  • vynikající optický výkon
  • 10 lamelová clona vytváří hvězdicový efekt na všech hodnotách clony
  • precizní dílenské zpracování
  • filtrový závit 72 mm
  • minimální zaostřovací vzdálenost 20 cm

Plně manuální, lehký a kompaktní design objektivu NiSi 15mm f/4 spolu s hmotností 470 gramů se perfektně hodí pro bezzrcadlové fotoaparáty. Díky těmto fyzickým vlastnostem si jej snadno vezmete s sebou kamkoli. Díky jedinečnému ultra širokoúhlému úhlu záběru ho oceníte především při fotografování přírody, noční oblohy, při tvorbě street fotografií, akčních fotografií nebo kreativních portrétů.

Objektiv má úžasné zorné pole 112°, které je širší než běžná zorná pole pro ohniskovou vzdálenost 15 mm. Ve skutečnosti odpovídá ohniskové vzdálenosti 14,5 mm.

Tělo s celokovovou konstrukcí zajišťuje objektivu odolnost a bezpečnost dokonce i v náročném prostředí. Ostřící prstenec má kuličkové ložisko, které umožňuje plynulou manipulaci a zajišťuje pohodlné a přesné nastavení. Jak přední, tak zadní část je vybavena matnou povrchovou úpravou, která zabraňuje odrazům a odleskům.

Objektiv disponuje filtrovým závitem 72mm, který podporuje standardní 72mm cirkulární filtry a jiné kruhové filtry s tímto průměrem, samozřejmě lze také použít oblíbené systémy držáků 100m filtrů NiSi. Můžete tak fotografovat a zároveň experimentovat s širokou škálou efektových filtrů.

Optická konstrukce se skládá z 12 členů v 10 skupinách a zahrnuje 1 oboustranný asférický člen a 2 členy s extra nízkým rozptylem světla pro zajištění nejlepšího optického výkonu. Díky této optické konstrukci jsou chromatická aberace, zkreslení a vinětace objektivu minimální.

Objektiv využívá technologii antireflexní vrstvy, aby docházelo k lepší propustnosti světla a minimalizovali se odlesky a rušivé světlo.

Díky 10 rovným lamelám clony dokáže objektiv vytvořit efekt zářící hvězdy v celém rozsahu světelností od f/4 až po f/22, při kterém díky optické konstrukci objektivu nedochází k žádným odrazům. To potvrzuje fakt, že na vytvoření efektu zářící hvězdy není potřeba malá clona.
Minimální zaostřovací vzdálenost je 20 cm, blízké předměty tak na fotografii působí velmi dominantně a jsou doplněny extrémně širokým úhlem záběru.

Vybrané parametry
Hmotnost 470 g
Bajonet objektivu Fujifilm X
Délka 89 mm
Průměr 79 mm
Objektivy pro téma Krajiny, Interiéry, Architektura
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 15 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 15 mm
Maximální clona f/4
Minimální clona f/4
Maximální clona (max. zoom) f/22
Optická konstrukce (prvků/skupin) 12/10
Obrazová stabilizace Ne
Sluneční clona součástí Ano
Počet lamel clony 10
Minimální zaostřovací vzdálenost 20 cm
Typ snímače FF (Fullframe)
Sluneční clona ALC-SH113
Závit filtru 72 mm
Autofocus (AF) Ne
Datum uvedení na trh 2011/06
Auto/Manual focus AF/MF Ruční ostření