Panasonic Lumix DC-S5 + 20-60mm

-14%
4 937 bodů do věrnostního systému
Dostupnost
Produkt již není v nabídce Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

Výrobce

Kód produktu
801325

• 24,2MP Full-Frame snímač CMOS
• L-Mount bajonet
• Video UHD 4K60, 10bitový záznam
• V-Log, HDR a technologií Dual Native ISO
• OLED LVF s rozlišením 2,36 milionu bodů
• Pětiosá stabilizace obrazu s korekcí až 6,5 kroku EV
• ISO 100-51200, snímání rychlostí až 7 snímků za sekundu
• Režim vysokého rozlišení 96 Mpx, dva sloty pro karty SD
• Set s objektivem Lumix S 20-60mm f/3,5-5,6 (S-R2060) ... Přečtěte si více

 • 24,2 megapixelů
 • Systém L-Mount
 • Funkce záznamu videa v kvalitě 4K
 • V-Log
 • 5-osý duální optický stabilizátor 2 (stabilizátor obrazu)
 • Hledáček OLED Live View (2 360 000 bodů)
 • Monitor Free angle s 1 840 000 bodů
 • Odolný proti vodě a prachu
 • Wi-Fi, Bluetooth

Perfektní pro hybridní focení

Tato hybridní full-frame bezzrcadlovka nabízí výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování i záznamu videa v celém spektru citlivosti, to vše v ergonomickém těle navrženém pro tvůrce obsahu, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu.

Full-Frame snímač CMOS s rozlišením 24,2 MP a technologií Dual Native ISO

Optimalizovaný snímač CMOS poskytuje výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování i během záznamu videa. Technologie Dual Native ISO nabízí vyšší flexibilitu použití za zhoršených světelných podmínek, nedochází tak k jinak obvyklému navyšování úrovně šumu.

Víc než fotografie

Je jedno, zda pro fotografování, nahrávání a přehrávání videa používáte všechny dotykové funkce 3,0palcového LCD free-angle displeje (1,84 mil. bodů) či OLED LVF hledáček, s tímto fotoaparátem máte pokaždé jistotu dobrého výsledku. Funkce Timelapse a Stop-Motion vám dodají potřebnou porci kreativity. Fotografie v režimu vysokého rozlišení (High Resolution Mode) můžete nyní ukládat přímo jako JPEG (ekvivalent 96 MP obrazu) a získat tak extrémní detail obrazu všude tam, kde je rozlišení tím nejdůležitějším.

Profesionální možnosti pro video

Potřeby tvůrců obsahu se liší, LUMIX S5 nabízí režimy záznamu 4K 60p 4:2:0 10-bit a 4K 30p 4:2:2 10-bit — plus 4K 8-bit s neomezenou délkou doby záznamu videa. V nastavení 10-bit je výstup 4:2:2 10-bit HDMI podporován se současným využitím externího disku / SD karty, takže můžete zůstat flexibilní a kreativní, ať už se vydáte kamkoli.

Pracovní nástroj tvůrců obsahu

S fotoaparátem LUMIX S5 máte na dosah ruky neomezené možnosti tvorby a celou řadu funkcí, které vám pomohou vyprávět příběhy novým a kreativnějším způsobem. Funkce V-Log a V-Gamut jsou dodávány předinstalované. S dynamickým rozsahem 14+ EV a širokým rozsahem barevného gamutu se tento fotoaparát může poměřovat s nejlepšími profesionálními kamerami.

Pokročilá technologie zaostřování

Vylepšený systém automatického zaostřování fotoaparátu LUMIX S5 nabízí výhody kontrastní funkce AF a zlepšený výkon sledování. Spolehlivý aktualizovaný systém nabízí vysokou rychlost, přesnost funkce AF a hluboké znalosti učení při rozpoznávání těla, hlavy, obličeje a očí lidí i zvířat.

Dual Image Stabilisation

Stabilizace obrazu je pro tvůrce obsahu na cestách nepostradatelnou funkcí. 5osý duální I.S. II systém kombinuje stabilizaci v těle fotoaparátu se stabilizací objektivu a poskytuje pětiosou kompenzaci až 6,5 clon. S fotoaparátem LUMIX S5 tak máte jistotu, že vždy získáte snímek, jaký jste chtěli.

Kompaktní a odolné tělo fotoaparátu

LUMIX S5 je se svými 714 gramy o 30 % lehčí než model S1. Je zároveň menší než model GH5, a přitom s nekompromisní kvalitou fotografií i videa. Disponuje prémiovým designem, kvalitní konstrukcí a tělem z hořčíkové slitiny. Je odolný proti prachu a dešti a vy se tak můžete soustředit jen na svoji práci*, ať už jste kdekoli.
* Toto označení však nezaručuje, že k takovému poškození nedojde, pokud bude grip s baterií vystaven přímému kontaktu s prachem a vodou.

Kompletní technická specifikace zde.

Návod k obsluze Panasonic Lumix S5

Před uvedením do činnosti fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5

Firmware vašeho fotoaparátu/objektivu

Aktualizace firmwaru mohou být poskytnuty s cílem zlepšit možnosti fotoaparátu nebo přidat jeho funkčnost. Pro plynulejší snímání, doporučujeme aktualizovat firmware fotoaparátu/objektivu na nejnovější verzi.

 • Nejnovější informace o firmwaru nebo stahování/aktualizaci firmwaru, naleznete na následující webové stránce podpory: https://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/
  (Stránka je k dispozici pouze v angličtině)
 • Pokud chcete zkontrolovat verzi firmwaru fotoaparátu/objektivu, připevněte objektiv na fotoaparát a zvolte [Firmware Version] (Verze firmwaru) v menu nastavení [Setup] ([Others] (Ostatní)). Firmware lze také aktualizovat v možnosti [Firmware Version] (Verze firmwaru).
 • Firmware můžete také aktualizovat pomocí smartphonu. Podrobnější informace naleznete v části [Help] (Pomocí) v „LUMIX Sync“.
 • Tento dokument poskytuje vysvětlení pro firmware fotoaparátu verze 1.0.

Péče o fotoaparát Panasonic Lumix DC-S5

Při používání fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5 dávejte pozor na to, aby vám nespadl, nebouchli jste jím ani na něj nepůsobili nadměrnou silou. V opačném případě může dojít k poruše nebo poškození fotoaparátu a objektivu.

Pokud se na displej přilepí zrnka písku, prachu nebo tekutin, setřete je suchým hadříkem.
– V opačném případě může displej nesprávně reagovat na dotykové operace.

Nevkládejte prsty do otvoru v těle fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5, ke kterému se připevňuje objektiv. Obrazový snímač je velmi citlivé zařízení; mohli byste tak zapříčinit jeho nesprávné fungování nebo jej poškodit.

Pokud zatřesete vypnutým fotoaparátem Panasonic Lumix DC-S5, může dojít k pohybu jeho obrazových snímačů a můžete zaslechnout rachotivý zvuk. Zvuk je způsoben vestavěným stabilizátorem obrazu. Není to porucha.

Odolnost proti potřísnění fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5 (Splash Resistant)

Odolnost proti potřísnění fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5 je termín, který popisuje extra úroveň ochrany tohoto fotoaparátu, který poskytuje vůči minimálnímu množství vody nebo prachu.
Taková odolnost nezaručuje, že při přímém kontaktu s vodou nedojde k poškození fotoaparátu. Abyste minimalizovali možnost poškození, ujistěte se, že jsou přijata následující opatření:

 • Odolnost proti potřísnění funguje v kombinaci s objektivy, které byly speciálně navrženy tak, aby tuto funkci podporovaly.
 • Ujistěte se, zda jsou všechny kryty, kryty zásuvek a kryty konektorů bezpečně zavřené.
 • Při odpojení objektivu nebo jeho krytu nebo otevření krytu, zabraňte vniknutí písku, prachu a vlhkosti dovnitř fotoaparátu.
 • Pokud byl fotoaparát vystaven vodě, otřete ji pomocí suché jemné utěrky.

Kondenzace fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5, při zamlžení objektivu, hledáčku nebo displeje

 • Pokud dojde k náhlé změně teploty nebo vlhkosti může to způsobit kondenzaci. Snažte se předcházet kondenzaci, protože tato může způsobit vznik rzi nebo plísní na objektivu, hledáčku a displeji nebo může způsobit poruchu fotoaparátu.
 • Pokud došlo ke kondenzaci, vypněte fotoaparát Panasonic Lumix DC-S5 a vyčkejte alespoň 2 hodiny, než ho znovu zapnete. Jakmile se teplota fotoaparátu přizpůsobí okolní teplotě, zamlžení se přirozeným způsobem ztratí.

Vždy nejdříve proveďte zkušební snímek fotoaparátem Panasonic Lumix DC-S5

Před důležitými událostmi, při kterých budete používat fotoaparát (například na svatbách), vždy udělejte zkušební záběry, abyste zjistili, zda jsou snímky a zvuk zaznamenány správně.

Žádné odškodnění za nezdařené snímky

Nemůžeme vykompenzovat nezdařené snímky, pokud ve snímání zabránili technické problémy s fotoaparátem nebo paměťovou kartou.

Respektujte autorská práva

Neoprávněné používání záznamů, které obsahují díla s autorskými právy, na jiné než osobní účely, je zakázáno zákonem. Záznam některých materiálů může být omezen dokonce i pro účely osobního užívání.

Upozornění týkající se používání fotoaparátu Panasonic Lumix DC-S5

Fotoaparát Panasonic Lumix DC-S5

Fotoaparát uchovávejte co nejdále od elektromagnetických zařízení (jako jsou mikrovlnné trouby, televizory, herní konzole atd.).

 • Pokud fotoaparát Panasonic DC-S5 používáte v blízkosti televizoru nebo na televizoru, jeho elektromagnetické záření může rušit obraz a/nebo zvuk.
 • Fotoaparát Panasonic DC-S5 nepoužívejte v blízkosti mobilních telefonů. Mohlo by to nepříznivě ovlivnit obraz a/nebo zvuk.
 • Panasonic DC-S5 nepoužívejte v blízkosti reproduktorů nebo silných motorů, jejichž silná magnetická pole by mohla poškodit zaznamenané údaje a zkreslovat obraz.
 • Elektromagnetické záření může nepříznivě ovlivňovat činnost fotoaparátu a způsobovat zkreslení obrazu a/nebo zvuku.
 • Pokud je činnost fotoaparátu Panasonic DC-S5 nepříznivě ovlivněna magnetickým polem jiného zařízení a fotoaparát přestane fungovat správně, vypněte jej a vyjměte baterii nebo odpojte síťový adaptér. Potom baterii opět vložte nebo připojte síťový adaptér a zapněte fotoaparát.

Fotoaparát Panasonic DC-S5 nepoužívejte v blízkosti rozhlasových vysílačů nebo vedení vysokého napětí.

 • Zaznamenávání snímků v blízkosti rozhlasových vysílačů nebo vedení vysokého napětí může mít negativní vliv na kvalitu snímků a zaznamenaného zvuku.

Používejte pouze dodávané přívody a kabely.
Pokud používáte volitelné příslušenství, používejte vodiče a kabely dodané s tímto příslušenstvím.
Kabely a přívody neprodlužujte.

Na fotoaparát nestříkejte prostředky proti hmyzu ani jiné těkavé látky.

 • Pokud se fotoaparát Lumix S5 dostane do kontaktu s takovými chemikáliemi, kryt fotoaparátu se může uvedenými látkami poškodit a povrchová úprava se může začít olupovat.

Zabraňte dlouhodobějšímu kontaktu fotoaparátu s produkty z gumy, PVC nebo podobných materiálů.

Čištění fotoaparátu Panasonic Lumix S5

Před čištěním vyjměte z fotoaparátu baterii nebo redukci stejnosměrného napájení nebo odpojte síťový přívod ze zásuvky síťového napájení. Povrch fotoaparátu otřete měkkým suchým hadříkem.

 • Když je fotoaparát Panasonic Lumix S5 velmi znečištěný, můžete jej očistit navlhčeným hadříkem a pak ho otřít suchým hadříkem.
 • Na čištění nepoužívejte rozpouštědla jako např. benzín, ředidla, alkohol, kuchyňské saponáty a podobně. Mohly by způsobit poškození krytu fotoaparátu, případně by se mohla začít olupovat jeho povrchová úprava.
 • Před použitím chemicky napuštěné čisticího hadříku si pozorně přečtěte pokyny, které jsou k němu přibaleny.

Znečištění obrazového snímače fotoaparátu Panasonic Lumix S5

Fotoaparát Panasonic S5 umožňuje výměnu objektivu. Proto se může stát, že při výměně objektivu se dovnitř fotoaparátu dostanou nečistoty. V závislosti na podmínkách fotografování se může stát, že se nečistoty na obrazovém snímači projeví na zaznamenaných snímcích.
Abyste předešli přilnutí prachu a nečistot na vnitřní části fotoaparátu, nevyměňujte objektiv v prašném prostředí a při uskladnění fotoaparátu na něj vždy nasaďte kryt fotoaparátu nebo objektiv.
Před připevněním krytu fotoaparátu z něj otřete případné nečistoty.

Funkce redukce prachu fotoaparátu Panasonic Lumix S5

Fotoaparát Lumix DC-S5 je vybaven funkcí redukce prachu, která z přední části obrazového snímače setřese částice prachu a nečistot. Tato funkce se aktivuje automaticky po zapnutí fotoaparátu, pokud je znečištění prachem výrazné, v menu nastavení [Setup] ([Others] (Jiné)), použijte funkci [Sensor Cleaning] (Čištění obrazového snímače).

Odstranění nečistot z obrazového snímače fotoaparátu Lumix DC-S5

Obrazový snímač DC-S5 je velmi jemné a citlivé zařízení, proto pokud je nezbytné obrazový snímač vyčistit, vždy postupujte podle následujících kroků.

 • Prach z povrchu obrazového snímače vyfoukejte speciálním balónkem s kartáčkem, který lze zakoupit v obchodě. Prach vyfoukejte jemně, nevyvíjejte nadměrný tlak vzduchu.
 • Foukací balónek s kartáčkem nevkládejte dál než po uchycení objektivu.
 • Dávejte pozor, aby se foukací balónek s kartáčkem nedotkl obrazového snímače, protože by ho mohl poškrábat.
 • Na čištění obrazového snímače fotoaparátu nepoužívejte žádné jiné nástroje než foukací balónek s kartáčkem.
 • Pokud prach nebo nečistoty nelze odstranit foukacím balónkem, obraťte se na prodejce nebo společnost Panasonic.

Čištění hledáčku fotoaparátu Panasonic DC-S5

Pokud je hledáček znečištěný, sejměte okulár pomocí komerčně dostupného foukacího balónku, odfoukněte nečistoty z povrchu hledáčku, pak ho jemně otřete měkkým, suchým hadříkem.

 • Okulár není možné vyjmout, proto při čištění hledáčku dávejte pozor, aby se neuvolnil.
 • Pokud se okulár náhodně vyjme, obraťte se na prodejce nebo společnost Panasonic.

Displej/Hledáček fotoaparátu Panasonic DC-S5

 • Na displej nevyvíjejte nadměrný tlak. Mohlo by to mít za následek nerovnoměrné zobrazování barev nebo poruchu displeje.
 • Na výrobu displeje a hledáčku byla použita mimořádně přesná technologie. Může se však stát, že některé body na zobrazovací ploše budou tmavé nebo jasně vysvícené (červené, modré nebo zelené).
  Není to porucha.
  Přestože se na výrobu displeje fotoaparátu Panasonic DC-S5 a hledáčku použila vysoce kontrolovaná přesná technologie, některé obrazové body mohou být neaktivní nebo trvale vysvícené. Tyto body nemají vliv na zaznamenaný obraz na paměťové kartě.
Vybrané parametry
Hmotnost 714 g
Set s objektivem nebo tělo Set s objektivem
Bajonet objektivu Leica L/Panasonic L
Výška 97 mm
Šířka 133 mm
Hloubka 82 mm
Obrazová stabilizace Ano
Typ snímače FF (Fullframe)
Faktor prodloužení 1
Efektivní rozlišení 24,2 Mpx
Hledáček Elektronický
Rozlišení videa 3840 × 2160 px (4K)
Maximální ISO 204800 ISO
Minimální ISO 50 ISO
Patice pro blesky Ano
Wi-Fi Ano
Externí mikrofon Ano
Konektor pro sluchátka Ano
Typ akumulátoru DMW-BLK22
Datum uvedení na trh 2020/09
Rozměr obrazového snímače 35,6 × 23,8 mm
Paměťové karty Secure Digital (SD)
Panasonic Lumix DC-S5 + 20-60mm