Samyang 24mm T1,5 VDSLR MK2 MFT

-2%
1 815 bodů do věrnostního systému
Cena
18 156 Kč s DPH

Běžná cena
18 502 Kč s DPH

Ušetříte
2% (346 Kč)

Výrobce

Kód produktu
796173

Hmotnost balení
0.84 kg

Na skladě - Centrální sklad (dodání 5 - 6 pracovních dnů)
Předpokládaný datum odeslání 24.06.2024
ks

Nová generace oblíbeného filmařského objektivu přináší skvělý optický výkon a nové užitečné vlastnosti, které ocení každý videonadšenec. ... Přečtěte si více

Společnost Samyang představila novou řadu oblíbených VDSLR objektivů. Inovovala nejoblíbenější a mezi filmaři nejpoužívanější ohniska 24, 35, 50 a 85 mm, všechny se světelností T/1,5.

Novinky u objektivů Samyang VDSLR MK II

  • utěsnění proti vlhkosti a prachu
  • 9 lamelová clona
  • ohniskové vzdálenosti vyznačené po obou stranách objektivu
  • elegantní design

Optická kvalita objektivů této řady byla zachována a inovací tak prošel design objektivů, odolnost vůči nepříznivému počasí, stupnice čitelná z obou stran objektivu a 9 lamelová clona.

VDSLR objektivy verze MK II zachovávají své kompaktní rozměry, proto jsou oblíbené při snímání z ruky nebo při použití na gimbal stabilizátorech.
I přes své kompaktní rozměry jsou objektivy určeny i pro FF snímače. Všechny 4 objektivy mají asférické členy, které snižují aberaci a vytvářejí jasný a čistý obraz. U objektivu 50mm je použit hybridní asférický prvek který zachovává kompaktní rozměry s max. optickým výkonem.

I při svých nízkých pořizovacích cenách nabízí Samyang objektivy výbornou kvalitu obrazu již od nejnižších hodnot clony. Jsou tak výborně použitelné v horších světelných podmínkách nebo v záběrech, kdy chcete více zvýraznit popředí a rozostřit pozadí snímku.

9 -lamelová clona

Nová 9lamelová clona se nese na vlně aktuálních trendů a nabízí krásný bokeh v pozadí snímků. Při vyšších clonách pak z bodového zdroje světla vytváří 18cípí hvězdicový efekt.

Určen k použití i v horších podmínkách

Druhá generace objektivů Samyang byla na požádání uživatelů opatřena utěsněním proti prachu a vlhkosti a to v nejkritičtějším místě mezi bajonetem objektivu a bajonetem těla fotoaparátu.  Nyní lze s objektivy Samyang VDSLR MK II natáčet i v horších podmínkách jako naopříklad za slabého deště, v mlze při rozbřesku, v prašném prostředí nebo při sněhové přeháňce.

Design

Inovací prošel také design objektivů. Černá matná povrchová úprava působí velmi elegantně a profesionálně. Stupnice zaostření či nastavení clony jsou nyní z obou stran objektivu, což usnadňuje práci pomocným kameramanům kdy je vše dobře čitelné i z jejich úhlu.

Vybrané parametry
Hmotnost 636 g
Bajonet objektivu MFT
Délka 122 mm
Průměr 84 mm
Objektivy pro téma Video
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální clona f/1,5
Minimální clona f/1,5
Maximální clona (max. zoom) f/22
Optická konstrukce (prvků/skupin) 13/12
Obrazová stabilizace Ne
Sluneční clona součástí Ano
Počet lamel clony 9
Otočný přední člen Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 25 cm
Typ snímače MFT
Závit filtru 77 mm
Autofocus (AF) Ne
Datum uvedení na trh 2020/09
Auto/Manual focus AF/MF Ruční ostření
Samyang 24mm T1,5 VDSLR MK2 MFT