Samyang 35mm T1,5 VDSLR MK2 Fuji X

-8% Doprava Zdarma
1 420 bodů do věrnostního systému
Cena
14 201 Kč s DPH

Běžná cena
15 454 Kč s DPH

Ušetříte
8% (1 253 Kč)

Výrobce

Kód produktu
796167

Hmotnost balení
1 kg

Na skladě - Centrální sklad (dodání 5 - 6 pracovních dnů)
ks

Nová generace oblíbeného 35mm filmařského objektivu přináší skvělý optický výkon a nové užitečné vlastnosti, které ocení každý videonadšenec. ... Přečtěte si více

Společnost Samyang představila novou řadu oblíbených VDSLR objektivů. Inovovala nejoblíbenější a mezi filmaři nejpoužívanější ohniska 24, 35, 50 a 85 mm, všechny se světelností T/1,5.

Novinky u objektivů Samyang VDSLR MK II

  • utěsnění proti vlhkosti a prachu
  • 9 lamelová clona
  • ohniskové vzdálenosti vyznačené po obou stranách objektivu
  • elegantní design

Optická kvalita objektivů této řady byla zachována a inovací tak prošel design objektivů, odolnost vůči nepříznivému počasí, stupnice čitelná z obou stran objektivu a 9 lamelová clona.

VDSLR objektivy verze MK II zachovávají své kompaktní rozměry, proto jsou oblíbené při snímání z ruky nebo při použití na gimbal stabilizátorech.
I přes své kompaktní rozměry jsou objektivy určeny i pro FF snímače. Všechny 4 objektivy mají asférické členy, které snižují aberaci a vytvářejí jasný a čistý obraz. U objektivu 50mm je použit hybridní asférický prvek který zachovává kompaktní rozměry s max. optickým výkonem.

I při svých nízkých pořizovacích cenách nabízí Samyang objektivy výbornou kvalitu obrazu již od nejnižších hodnot clony. Jsou tak výborně použitelné v horších světelných podmínkách nebo v záběrech, kdy chcete více zvýraznit popředí a rozostřit pozadí snímku.

9 -lamelová clona

Nová 9lamelová clona se nese na vlně aktuálních trendů a nabízí krásný bokeh v pozadí snímků. Při vyšších clonách pak z bodového zdroje světla vytváří 18cípí hvězdicový efekt.

Určen k použití i v horších podmínkách

Druhá generace objektivů Samyang byla na požádání uživatelů opatřena utěsněním proti prachu a vlhkosti a to v nejkritičtějším místě mezi bajonetem objektivu a bajonetem těla fotoaparátu.  Nyní lze s objektivy Samyang VDSLR MK II natáčet i v horších podmínkách jako naopříklad za slabého deště, v mlze při rozbřesku, v prašném prostředí nebo při sněhové přeháňce.

Design

Inovací prošel také design objektivů. Černá matná povrchová úprava působí velmi elegantně a profesionálně. Stupnice zaostření či nastavení clony jsou nyní z obou stran objektivu, což usnadňuje práci pomocným kameramanům kdy je vše dobře čitelné i z jejich úhlu.

Vybrané parametry
Hmotnost 776 g
Bajonet objektivu Fujifilm X
Délka 1378 mm
Průměr 84 mm
Objektivy pro téma Video
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální clona f/1,5
Minimální clona f/1,5
Maximální clona (max. zoom) f/22
Optická konstrukce (prvků/skupin) 12/10
Obrazová stabilizace Ne
Sluneční clona součástí Ano
Počet lamel clony 9
Otočný přední člen Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm
Typ snímače APS-C (DX)
Závit filtru 77 mm
Autofocus (AF) Ne
Datum uvedení na trh 2020/09
Auto/Manual focus AF/MF Ruční ostření