Samyang AF 24mm f/1,8 FE pro Sony E

-1%
1 253 bodů do věrnostního systému
Cena
12 536 Kč s DPH

Běžná cena
12 602 Kč s DPH

Ušetříte
1% (66 Kč)

Výrobce

Kód produktu
799098

Hmotnost balení
0.4 kg

Na skladě - Centrální sklad (dodání 5 - 6 pracovních dnů)
Předpokládaný datum odeslání 30.07.2024
ks

Širokoúhlý objektiv s vysokou světelností, vhodný pro astro, krajinu, či architektonickou fotografii. ... Přečtěte si více

  • Objektiv vhodný pro astro fotografii
  • Vysoká světelnost f/1,8
  • Utěsnění proti prachu a vlhkosti
  • 9 lamelová clona
  • STM krokový motor

Objektiv AF 24mm f/1.8 FE váží pouhých 230 g a je dlouhý jen 7,1 cm. Díky své velikosti a skvělé cloně je to dokonalý objektiv pro fotografy krajiny na cestách. Objektiv je navržen pro snímače full frame, ale skvěle funguje také se snímači APS-C.

Nové funkce optimalizované pro astrofotografii

Objektiv AF 24mm f/1.8 FE je vybaven novým režimem „Custom Mode“ s LED indikátorem pro astrofotografii. Tento režim lze ovládat prostřednictvím nového tlačítka Focus Hold. Klikáním na tlačítko přímo nastavujete zaostření na nekonečno. Jelikož tovární nastavení může být vždy trochu jiné v závislosti na těle fotoaparátu, tak tuto funkci oceníte. Umožní vám uložit a používat přesnou hodnotu zaostření na nekonečno přizpůsobenou vašemu fotoaparátu.
Pokud se hodnota zaostření neshoduje, rozsvítí se červená LED dioda. Pokud pak stisknete tlačítko, hodnota zaostření se automaticky přizpůsobí uložené hodnotě a barva LED diody se změní z červené na zelenou.
Vzhledem k prostředí, v jakém se astrofotografie pořizují, se jedná o extrémně užitečnou funkci, protože fotografové musí trávit hodně času v tmavém prostředí.

Optická konstrukce se skládá z 11 členů v 8 skupinách a zahrnuje 7 speciální členy (2 ASP, 3 HR, 2 ED). Tato konstrukce vám umožňuje vyjádřit svou kreativitu. Objektiv se perfektně hodí na tvorbu astrofotografií, protože poskytuje ohromující kvalitu snímků s minimální sférickou aberací a komatem.

Objektiv je vybaven nejnovějším krokovým motorem STM, který umožňuje ovládat skupinu větších a těžších ostřících čoček tišeji a přesně.

Kruhová clona s 9 lamelami vám zajistí krémový, jemný a přirozeně vypadající bokeh a umožní vám snadno izolovat objekt od pozadí.

Na 5 místech se nachází i těsnění proti nepříznivým vlivům počasí, které objektiv chrání před prachem, mírným deštěm a sněhem a umožňuje mu poskytovat ohromující snímky i v horších světelných podmínkách.

Vybrané parametry
Hmotnost 230 g
Bajonet objektivu Sony E
Délka 72 mm
Průměr 65 mm
Objektivy pro téma Krajiny, Architektura
Typ objektivu Pevný
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální clona f/1,8
Minimální clona f/1,8
Maximální clona (max. zoom) f/22
Optická konstrukce (prvků/skupin) 11/8
Obrazová stabilizace Ne
Sluneční clona součástí Ano
Počet lamel clony 9
Otočný přední člen Ne
Minimální zaostřovací vzdálenost 19 cm
Typ snímače FF (Fullframe)
Závit filtru 58 mm
Autofocus (AF) Ano
Datum uvedení na trh 2021/04
Auto/Manual focus AF/MF Automatické zaostřování
Samyang AF 24mm f/1,8 FE pro Sony E