PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE:  💰 B+W VÝPRODEJ 💰 VÝPRODEJ 💰

Sony Alpha A7 IV (ILCE-7M4) tělo

Akce -12%
6 632 bodů do věrnostního systému
Cena
66 320 Kč

Běžná cena
74 990 Kč

Ušetříte
12% (8 670 Kč)

Výrobce

Kód produktu
799997

Informovat o dostupnosti Sledovat dostupnost - Informujte mě prosím, jakmile bude zboží opět k dispozici.

Sony Alpha A7 IV je všestranný fotoaparát, který vysoce překračuje rámec běžných fotoaparátů.
... Přečtěte si více

  • Fotoaparát s Full frame snímačem a bajonetem Sony E
  • Video 4K 60p v 10 bitovém rozlišení, S-Cinetone
  • Rozlišení 33 MPx
  • 5-osá stabilizace obrazu
  • ISO 100-51200
  • 759 hybridních AF bodů
  • 3" dotykový displej

Za hranice základů - Pro novou generaci tvůrců.

Díky přelomovému výkonu záznamu fotografií i videí je fotoaparát α7 IV ideální hybridní model, který přináší dechberoucí obraz s možností okamžitého odeslání a distribuce obsahu. Fotoaparát α7 IV je navržen tak, aby vdechl život do uměleckých vizí moderních tvůrců.

Základ ještě nikdy nebyl tak dobrý

Připravte se na inspiraci. Realistické rozlišení fotoaparátu α7 IV a pozoruhodné automatické ostření založené na umělé inteligenci doplňují prvotřídní funkce špičkových obrazových technologií.

Nový 33MP - plnoformátový obrazový snímač CMOS se zadním osvětlením

Nový, 33,0 megapixelový obrazový snímač Exmor R CMOS fotoaparátu α7 IV poskytuje výjimečný výkon a vynikající kvalitu obrazu a také vysokorychlostní čtení, vysokou citlivost, nízký šum a vysoce přesnou reprodukci barev.

Úroveň zpracování obrazu díky procesoru BIONZ XR

Fotoaparát α7 IV využívá nejnovější obrazový procesor, který nabízí značně vylepšený výkon a dokonalejší kvalitu obrazu a reprodukci barev. Vysoké rychlosti zpracování poskytují pohodlné souvislé fotografování a také citlivé ovládání při přenosu dat.

Vyšší rozlišení, lepší reprodukce barev - 33MP obrazový snímač a obrazový procesor posouvají hranice kvalitního obrazu
Kromě toho, že se v porovnání s fotoaparátem α7 III pyšní vyšším počtem pixelů a rozlišením, představuje fotoaparát α7 IV, vybavený snímačem Exmor R, evoluci původní obrazové technologie společnosti Sony a nabízí vylepšení, která sahají za hranice pouhých čísel. Vychutnejte si novou gradaci barev a vykreslení detailů a přirozené struktury lidské pleti.

Nádherné snímky s méně šumu
Procesor BIONZ XR staví na schopnostech snímače se zadním osvětlením a v kombinaci s dokonalými detaily a strukturou odhaluje ještě vyšší subjektivní rozlišení, dokonce i v rozsahu střední a vysoké citlivosti. Dosahuje působivě nízkých úrovní šumu v rámci celého rozsahu citlivosti ISO 100–51200 (s možností rozšíření na ISO 50–204800 pro fotografie a ISO 100–102400 pro videa).

Široký dynamický rozsah 15 kroků
Fotoaparát α7 IV těží z výhod plného dynamického rozsahu 15 kroků a využívá obrazových dat z 33,0 megapixelů snímače k vykreslení pozoruhodně jemných detailů v krajinách a scenériích. Tato úchvatná kvalita obrazu je založena na bezkonkurenčním zážitku pořizování fotografií nebo videí se společností Sony v čele.

Rychlé navození atmosféry pomoci deseti přednastavení

Výběrem z deseti přednastavení tvůrčího vzhledu a osmi parametrů dokáže rychle vytvoříte atmosféru pro své snímky, videa a streamy. A jelikož nejsou nutné žádné následné úpravy, svou vizi můžete sdílet ihned po pořízení.

10bitové snímky ve formátu HEIF pro plynulé gradace

Kromě tradičních formátů RAW a JPEG můžete snímat také ve formátu HEIF (High Efficiency Image File). Plynulá 10bitová barevná hloubka zajišťuje realistickou reprodukci oblohy a objektů na portrétech, kde je jemná a přirozená gradace naprosto zásadní.

Pětiosá optická stabilizace obrazu - Kompenzace rychlosti závěrky až 5,5 kroku díky jednotce stabilizace
Vysoce přesná jednotka stabilizace fotoaparátu α7 IV a gyroskopické snímače spolupracují s algoritmy stabilizace obrazu a dosahují kompenzace rychlosti závěrky až 5,5 kroku
pro maximalizaci výkonu obrazového snímače s rozlišením 33,0 MP.

Blesky Sony spolupracují se systémem rozpoznání obličeje

Nové blesky Sony plně komunikují s fotoaparátem α7 IV, díky čemuž mohou využívat možností rozpoznání obličeje a přizpůsobit expozici pro přirozený vzhled tónů pokožky. Synchronizace vyvážení bílé barvy a měření blesku P-TTL až do vysoké rychlosti kontinuálního snímání spolehlivě exponují i rychle se pohybující objekty při rychlých změnách osvětlení, což nabízí kreativní možnosti za všech podmínek.

Externí ovládání blesků - Pro větší požitek z fotografování můžete nyní ovládat kompatibilní blesky a bezdrátové rádiové ovladače připojené k fotoaparátu α7 IV přímo z uživatelského rozhraní fotoaparátu.

Vylepšené rychlé hybridní automatické ostření

Systém automatického ostření v kombinaci s automatickým ostřením s fázovou detekcí a detekcí kontrastu se dočkal vylepšení vyšší rychlosti, přesnosti a výkonu. Díky systému 4D FOCUS pokrývá oblast automatického ostření přibližně 94 % oblasti snímku díky systému automatického ostření se 759 body.

Fotografování rychlostí 10 sn./s s uvolněním vyrovnávací paměti

Mechanická i elektronická závěrka vám v režimu sledování AF/AE umožní pořídit přes 800 snímků
rychlostí až 10 sn./s, a to díky vyrovnávací paměti fotoaparátu α7 IV, procesoru BIONZ XR a vylepšené rychlosti zápisu na paměťovou kartu.

Chytré sledování založené na umělé inteligenci

Algoritmus pro rozpoznávání objektů využívá data o barvách, vzoru (jas), a vzdálenosti objektu (hloubka) k rychlému zpracování prostorových informací v reálném čase. K rozpoznání a sledování očí a tváří objektu (člověka, zvířete nebo ptáka) používá umělou inteligenci. Stačí si vybrat objekt na sledování a o vše ostatní se postará fotoaparát.

Vylepšené automatické ostření na oči v reálném čase - Udržuje zabírané oko ostré tak, abyste se mohli soustředit na kompoziciVysoká rychlost obrazového procesoru poskytuje lepší výkon automatického ostření na oči v reálném čase, dokonce i když se objekt dívá jinam. Můžete také použít funkci Sledování dotykem, čímž zahájíte sledování jakéhokoli objektu v záběru v reálném čase, a pouhým dotykem obrazovky současně zahájíte automatické ostření na oči v reálném čase, pokud je rozpoznáno oko.

Snadné fotografování domácích mazlíčků - Rychlé a přesné ostření vhodné pro obtížné fotografování zvířat
Pokud před snímáním zvolíte nastavení rozpoznání objektu „Animal“ (Zvíře), fotoaparát automaticky rozpozná oči zvířete a bude je sledovat. Pořídíte tak fotografie a videa divoké zvěře i domácích mazlíčků. Díky spolehlivému sledování a přesnému ostření funguje rozpoznání pohybu očí zvířete ještě lépe – i když je jeho tvář vzhůru nohama.

Automatické ostření na oči ptáků v reálném čase - Podpora detekce očí ptáků u fotografií a videozáznamůPoprvé v rámci řady α je k dispozici detekce očí ptáků při pořizování fotografií a videí – jednoduše změňte nastavení objektu na „Bird“ (Pták). Fotoaparát je tak rychlý a přesný, že vám umožní automaticky sledovat jednotlivé ptáky, ať už sedí, nebo jsou v letu, to vše se skvělým zaostřením, které si poradí s rychlými či nepředvídatelnými pohyby.

Natáčení videí překonává možnosti

Plynulá a přirozená videa v rozlišení 4K 60pNyní můžete díky novému snímači obrazu a širokému dynamickému rozsahu fotoaparátu α7 IV natáčet videa v rozlišení 4K 60p s plným čtením pixelů a bez technologie pixel binning a pořídit plynulé záznamy rychle se pohybujících objektů.

Převzorkování na rozlišení 7K pro expresivní a detailní snímky

Při záznamu videí v rozlišení 4K při rychlostí 30p vytváří funkce převzorkování na rozlišení 7K Full-Frame velmi detailní formát 4K s vysokým rozlišením. Vyberte režim, který vám nejvíce vyhovuje, a o zbytek se postará fotoaparát.

  • Lepší kvalita díky 10bitovému záznamu 4:2:2
  • Kromě komprese Long GOP podporuje kódování All-Intra
  • Úžasná kvalita a menší velikost díky formátu XAVC HS

Zvolte si svůj styl pro expresivnější filmové záznamy

Podpora režimů S-Cinetone™ a Tvůrčí vzhled a křivky S-Log3
Pomocí barevné matice S-Cinetone založené na technologiích vyvinutých při vývoji kamer CineAlta, jako je model VENICE, dosáhnou vaše snímky nádherných odstínů pokožky bez nutnosti následných úprav. S přednastavenými funkcemi tvůrčího vzhledu budete moci vytvářet zajímavou vizuální atmosféru nebo využít plného dynamického rozsahu křivky gamma S-Log3 (15 kroků) pro plynulejší pracovní postupy.

Nová dechberoucí kompenzace
Fotoaparát a7 IV využívá paralelního vývoje objektivů a fotoaparátů, takže poskytuje inovativní kompenzaci dechu dostupnou pouze u objektivů s bajonetem E od společností Sony. Působivých výsledků můžete docílit minimalizací posunu zorného pole, ke kterému může dojít, když při natáčení videí změníte zaostření – široká nabídka objektivů s bajonetem E vám otevře nové kreativní možnosti.

Mapa zaostření, na které je znázorněna hloubka ostrosti
Za účelem reakce na požadavky profesionálních tvůrců umožňuje zbrusu nová funkce mapy zaostření snadnou vizualizaci hloubky ostrosti při snímání. Při používání jsou informace o ostření (mapa hloubky) v reálném čase překryty na displeji s živým náhledem, takže snadno uvidíte, které oblasti jsou zaostřené a rozostřené.

Funkce AF Assist s podporou hladkých přechodů
Tato funkce vám umožní plynule přepínat mezi automatickým a manuálním zaostřováním. Zaostření v průběhu snímání docílíte otočením ostřícího kroužku do režimu manuálního ostření a zaostřením na jiný objekt. Automatické ostření se zapne po zastavení kroužku.

Jemně ladění ostření pro skutečnou tvůrčí svobodu
Funkce jemného ladění ostření, která je k dispozici například u fotoaparátů α1 a α7S III, nabízí možnosti tvorby videí, například zaostření v průběhu snímání, rychlé přepnutí objektu automatického ostření a nastavitelnou citlivost sledování objektu.

Výkonná stabilizace obrazu v aktivním režimu

Spolehlivá podpora pro natáčení videa z ruky
Do vysoce přesné jednotky stabilizace fotoaparátu, gyroskopických snímačů a sofistikovaných algoritmů je zabudována stabilizace aktivního režimu pro natáčení videa. Přesně rozpozná požadované množství kompenzace a aplikuje stabilizaci, která poskytuje stabilní snímání videa s rozlišením 4K bez jakýchkoli kompromisů týkajících se kompaktní velikosti a mobility fotoaparátu α7 IV.

Nádherné snímky s lepší stabilizací obrazu
Jelikož fotoaparát α7 IV zaznamenává gyroskopická data a data objektivu jako metadata, můžete použít software Catalyst Browse/Prepare a zbavit se chvění fotoaparátu a provádět úpravy stabilizace obrazu i po snímání.

Digitální zvukové rozhraní pro kvalitní zvuk

Univerzální patice (MI) umožňuje připojení bez kabelu a přímý přenos digitálního zvukového signálu pro vysoce kvalitní zvuk bez degradace a zároveň zajišťuje napájení a eliminuje starosti týkající se baterií do mikrofonu.

Integrovaná redukce šumu větru mikrofonu

Pomocí nově vyvinuté technologie na zpracování signálu (pokud je redukce šumu větru nastavena na možnost „Auto (Automatická)“ a je rozpoznán šum větru) bude šum výrazně omezen, aniž by byly ovlivněny jiné zvuky.

Nová éra obrazové komunikace

Během okamžiku proměňte svůj fotoaparát α7 IV na webovou kameru
Chcete-li proměnit Full-Frame fotoaparát α7 IV na vysoce výkonnou webovou kameru, stačí jej připojit přes rozhraní USB. Není třeba žádné komplikované pokročilé nastavení, fotoaparát stačí připojit k počítači nebo smartphonu přes USB, zvolit možnost „Live Stream (USB Streaming)“ (Živé streamování (Streamování přes USB)) a můžete začít.

Vylepšený výběr a pracovní postup úprav

Součástí fotoaparátu α7 IV je řada jednotlivých vylepšení týkajících se výběru a úprav snímků, což přispívá k celkově plynulejšímu pracovnímu postupu, který umožňuje efektivní správu většího množství dat.

Rozdělujte snímky pro rychlejší přístup a výběr

Rozdělovač snímků lze vložit mezi snímky za účelem rychlého nalezení požadovaných scén; černé pozadí s šedou šipkou značí novou scénu nebo část.

Přidávání značení videí (základní značky)

K zaznamenanému videu lze přidat dva typy snímkových značek, které jsou použity jako „základní značky“ nebo vlaječky, k označení oblíbených záběrů nebo scén a hlavní volič lze během přehrávání použít pro rychlou navigaci z jedné značky ke druhé.

Mnoho možností pro výběr souborů k přenosu

Soubory k přenosu lze zvolit na základě kritérií, jako je hodnocení, snímkové značky, stav ochrany nebo formát souboru. Jednotlivé soubory lze přenášet ručně pomocí tlačítka pro vlastní nastavení.

Vybrané parametry
Hmotnost 659 g
Set s objektivem nebo tělo Pouze tělo
Bajonet objektivu Sony E
Výška 96 mm
Šířka 131 mm
Hloubka 80 mm
Obrazová stabilizace Ano
Typ snímače FF (Fullframe)
Faktor prodloužení 1
Efektivní rozlišení 33 Mpx
Hledáček Elektronický
Rozlišení videa 3840 × 2160 px (4K)
Maximální ISO 204800 ISO
Minimální ISO 50 ISO
Patice pro blesky Ano
Wi-Fi Ano
Externí mikrofon Ano
Konektor pro sluchátka Ano
Typ akumulátoru NP-FZ100
Datum uvedení na trh 2021/10
Rozměr obrazového snímače 35,6 × 23,8 mm
Paměťové karty Secure Digital (SD), SDHC, SDXC, CFexpress typ A