Panasonic Lumix DC-FT7 oranžový

Panasonic Lumix DMC-FT7 oranžový, detail

 • Panasonic Lumix DMC-FT7 oranžový, detail
 • Panasonic Lumix DMC-FT7 displej
 • Panasonic Lumix DMC-FT7 oranžový

Fotoaparát pro vyznavače outdoorových a adrenalinových sportů s extrémní odolností, který odolá velmi nešetrnému zacházení. A ať už se právě nalézáte v prašném prostředí saharské pouště či dokumentujete život pod vodní hladinou,nemusíte se starat o cestu, protože s ním se neztratíte.

Výrobce: Panasonic

Kategorie: Digitální kompakty Panasonic

Dostupnost: Skladem 1ks , u Vás doma do: 9.6., osobně: od 9.6.

Oehling kód: 792068

Zobrazit celou anotaci

Hlídat cenu a dostupnost + Porovnat

Cena s DPH: 9 990 Kč
Cena bez DPH:
8 256,00 Kč

Spočítejte si
měsíční splátku

Kompatibilní příslušenství pro Panasonic Lumix DC-FT7 oranžový (39)

Akumulátory Akumulátory (2)

Secure Digital Secure Digital (37)

Popis produktu Panasonic Lumix DC-FT7 oranžový

 • 21,1Mpx snímač MOS
 • 5 cm velký hledáček s rozlišením 1.170.000 pixelů
 • Optický zoom 28-128 mm
 • Vysoce odolný s vodotěsností do 31m (IPX 8), mrazuvzdorný do -10 °C, nárazuvzdorný s odolností 2m pádu, tlakuodolnost 100 kg a prachotěsný
 • Optická stabilizace POWER.O.I.S. i pro videozáznam
 • 7,6 cm (3") LCD TFT monitor s rozlišením 1.040.000 pixelů
 • Video v rozlišení 4K (3840x2160/4K/30p: 100 Mb/s/4K/25p: 100 Mb/s/4K/24p)
 • Wi-Fi připojení s možností dálkového ovládání fotoaparátu
 • Systém zabraňující zamlžení

 

Odolný kompaktní fotoaparát LUMIX FT7, určený především do náročného terénu či drsného pracovního prostředí. Přístroj je vodotěsný až do hloubky 31 m a nepoškodí ho ani pád z výšky 2 m. Mezi hlavní technické přednosti patří nový elektronický hledáček, snímač s rozlišením 20,4 megapixelů nebo objektiv s 4,6násobným optickým zoomem, začínajícím na širokoúhlém ohnisku 28 m. Panasonic Lumix FT7 je tak skvělým společníkem ve výškách, na zemi i pod vodou. V zaměstnání jej ocení zejména ti, kdo musí při práci používat rukavice – stavbaři atp. Lumix FT7 má totiž velkou a robustní spoušť, která je pro každého pracanta praktickou výhodou.

 • Kromě uvedených vlastností je fotoaparát odolný i proti mrazu (do -10°C) a tlaku (do 100 kg). Tělo působí robustním dojmem, zároveň je ale příjemně kompaktní. Samozřejmostí jsou ovšem i vyspělé fotografické funkce a parametry, aby se uživatel nemusel obávat, že se mu dechberoucí záběr z jeho adrenalinových kousků nepovede. Ať už surfujete na Havaji, potápíte se u korálových útesů nebo létáte v oblacích, na nový Lumix FT7 se můžete spolehnout při fotografování i natáčení.

  Mezi hlavní přednosti patří nový elektronický hledáček s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišením 1,17 megapixelu (Mpx). Obraz je v něm velmi dobře vidět i v protisvětle nebo v prudkém slunci. Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm a vynikající rozlišení 1,04 Mpx.

  Akční fotografování vyžaduje především rychlost, a právě proto zvládá nový Lumix sekvenční snímání s 10 snímky za vteřinu*. Další výhodou je systém Light Speed AF aneb bleskurychlé automatické ostření, které využijete při bungee jumpingu i při potápění mezi žraloky. Dáváte-li přednost videu, oceníte plynulý záznam v ultravysokém rozlišení 4K (a z něj vyplývající funkci 4K PHOTO).

  Do všech snímků či záznamů lze vložit geografické souřadnice (geotagging) a díky Wi-Fi je možné je snadno sdílet přes WhatsApp, Instagram či Facebook.

  K dalším přednostem patří časosběrné snímání a mnoho dalších kreativních funkcí, mimo jiné 22 filtrů nebo vynikající režim pro tvorbu horizontálních i vertikálních panoramat.

  A pokud se chystáte na noční aktivity, například na lezení nebo zkoumání jeskyň, lze fotoaparát využít dokonce i jako kapesní svítilnu. Fotografické funkce přitom vůbec nemusí být zapnuté.

  *Max.11 záběrů.

  FUNKCE A TECHNICKÉ ÚDAJE

  1. Vodotěsné provedení až do hloubky 31 m
  Nový LUMIX FT7 je ještě odolnější než jeho předchůdci, což znamená, že se dokáže potopit až do hloubky 31 m. Kromě toho je odolný proti prachu, nevadí mu pád z výšky 2 m, je mrazuvzdorný do -10 stupňů a vydrží tlak až 100 kg. Proti vzdušné vlhkosti, prachu a písku ho chrání hermeticky uzavřené tělo s gumovým těsněním a prvky z tvrzeného skla. Samotný kryt přístroje je dostatečně pevný, aby odolal tlaku ve zmíněné hloubce, test odolnosti při pádu byl proveden pomocí metodiky MIL-STD 810F Method516.5-Shock. Mrazuvzdornost výrobci zkoušeli na všech komponentech včetně optické soustavy.

  Tím ale outdoorové funkce fotoaparátu nekončí – je mimo jiné vybaven kompasem a výškoměrem. Zkrátka univerzální přístroj pro adrenalinové aktivity všeho druhu, bez problémů použitelný po celý rok. Na jaře si ho můžete brát na rybaření v horských říčkách, v létě na potápění a surfing, na podzim na horské výpravy a v zimě na lyžování či snowboarding.

  2. Nový elektronický hledáček a displej na zadní straně s vysokým rozlišením
  Panasonic LUMIX FT7 je vybaven elektronickým hledáčkem typu LVF (Live View Finder) s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišením 1,17 megapixelu. Díky kvalitnímu zobrazení je nyní mnohem jednodušší fotografovat v protisvětle nebo v prudkém slunci. Užití hledáčku také šetří energii, což může být v terénu hodně důležité. Hledáček má stejně jako snímač poměr stran 4:3. Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm, poměr stran 3:2 a vynikající rozlišení 1,04 megapixelu se 100% pokrytím scény. Mezi zobrazením na displeji a v hledáčku lze snadno přepínat samostatným tlačítkem. Displej je krytý temperovaným sklem.

  3. Rozlišení 4K – nová fáze vývoje v natáčení i fotografování
  LUMIX FT7 natáčí kvalitní videozáznamy v ultravysokém rozlišení QFHD 4K, tj. 3840x2160 frekvencí 30p / 25p (50Hz Area) nebo 24p ve formátu MP4*. Samozřejmě lze rozlišení snížit i na Full-HD neboli 1920 x 1080 bodů s frekvencí 60p / 50p(50Hz Area) ve formátu MP4 (MPEG-4 / H.264) s průběžným automatickým ostřením.

  Rozlišení 4K ovšem ocení nejen milovníci videa, ale i fotografové, protože je s ním spojená i oblíbená funkce 4K PHOTO. V tomto režimu fotoaparát natáčí videozáznam ve 4K frekvencí 30 obr/s a každé okénko tohoto záznamu lze uložit jako samostatný snímek s cca 8 megapixely. Navíc jsou k dispozici tři různé režimy 4K PHOTO: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. Režim 4K Burst Shooting funguje jako běžné sekvenční snímání s rychlostí 30 obr/s. K dispozici je navíc i funkce Post Focus, při níž fotoaparát během natáčení průběžně přeostřuje a fotograf následně může vybrat záběr, jehož zaostření mu vyhovuje. To ocení například milovníci makrofotografie, kde záleží i na milimetrových odchylkách.

  Při natáčení videozáznamů lze samozřejmě využít i zoom s 4,6x přiblížením a optickým stabilizátorem. Funkce Auto Wind Cut eliminuje většinu ruchů zvenčí, které do záznamu nepatří.

  Díky funkci High Speed Video si užijí milovníci zpomalených záběrů – přístroj umožňuje natáčet v rozlišení HD (1280x720) rychlostí 120 obr/s. K dispozici je i možnost časosběrných záběrů a funkce Stop Motion.

  * Max. 29 min 59 s.

  4. Nový snímač High Sensitivity MOS – kvalitní obraz a rozlišení 20,4 MPix
  Panasonic LUMIX FT7 je vybaven velmi kvalitním snímačem High Sensitivity MOS s vynikajícím rozlišením 20,4 Mpx. V kombinaci s obrazovým procesorem zvládá snímač sekvenční snímání rychlostí 10 obr/s* v plném rozlišení s mechanickou závěrkou, resp.  5 obr/s s průběžným přeostřováním. Další výhodou je systém Light Speed AF aneb bleskurychlé automatické ostření.
  Fotoaparát je vybaven objektivem LUMIX se 4,6x zoomem, který začíná na širokém ohnisku 28 mm (ekvivalent ohniskové vzdálenosti při přepočtu na klasický fotoaparát činí 28-128 mm). Díky technologii Intelligent Resolution je k dispozici i inteligentní digitální zoom, s nímž se celkový rozsah zvětší na 9,1násobek. O ostrý obraz v horším světle se stará stabilizátor POWER O.I.S.

  *Max. 11 snímků.

  5. Další funkce a parametry
  - Wi-Fi 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n)

  Wi-Fi připojení usnadňuje fotografování a zároveň umožňuje okamžité a snadné sdílení snímků na internetu. Stačí do telefonu nebo tabletu s Androidem nebo iOS nainstalovat aplikaci Panasonic Image a následně mobilní zařízení propojit s fotoaparátem. Poté lze displej telefonu či tabletu použít jako dálkový ovladač Lumixu nebo jeho prostřednictvím uploadovat fotografie a záznamy, případně k nim přidávat geografické informace.

  - Dobíjení ze sítě nebo z USB portu
  Baterii lze dobíjet nejen z běžné elektrické sítě, ale také z USB portu na počítači nebo notebooku, případně z powerbanky.

  - Motivové programy a filtry
  V režimu Creative Control je k dispozici celkem 22 kreativních filtrů a efektů: Expressive, Retro, Old Days, High Key, Low Key, Sepia, Monochrome, Dynamic Monochrome, Rough Monochrome, Silky Monochrome, Impressive Art, High Dynamic, Cross Process, Toy Effect, Toy Pop, Bleach Bypass, Miniature Effect, Soft Focus, Fantasy, Star Filter, One Point Color a Sunshine.

  Při zapnutí filtru se jeho účinek zobrazí na displeji, takže se uživatel může rozhodnout, zda ho chce použít nebo ne. Většinu filtrů lze použít i při natáčení videozáznamů. Funkce Creative Panorama umožňuje pořizovat panoramatické snímky na šířku i na výšku, panorama se skládá samo z překrývajících se záběrů. V panoramatickém režimu lze použít následující filtry a efekty: Expressive, Retro, Old Days, High Key, Low Key, Sepia, Monochrome, Dynamic Monochrome, Rough Monochrome, Silky Monochrome, Impressive Art, High Dynamic, Cross Process, Bleach Bypass, Soft Focus, Fantasy, Star Filter and One Point Color.

  - Kapesní svítilna
  V případě potřeby poslouží fotoaparát jako kapesní svítilna, aniž by bylo nutné zapínat fotografické funkce.

  - Kompatibilita s paměťovými kartami SDXC UHS-I
  Panasonic LUMIX FT7 je kompatibilní s paměťovými kartami SDXC UHS-I, které slouží k rychlému zápisu dat například při natáčení videozáznamů ve 4K.

  Vodotěsné a prachotěsné provedení
  Vodotěsné a prachotěsné provedení odpovídá standardu IPX8 a IP6X. Za dodržení instrukcí uvedených v tomto dokumentu funguje fotoaparát pod vodou v hloubce do 31 m po dobu maximálně 60 minut. (*1)

  Odolnost proti otřesům
  Fotoaparát rovněž vyhovuje standardům MIL-STD 810F Method 516.5-Shock. Úspěšně prošel testem pádu ze 2 m na překližkovou desku tloušťky 3 cm. Ani při pádu z větší výšky by ve většině případů nemělo dojít k poškození. (*2)

  Odolnost proti tlaku
  Fotoaparát v testu prokázal, že odolá tlaku 100 kg. (*3)

  To neznamená, že za žádných okolností nemůže dojít ke zničení nebo poškození fotoaparátu.

  *1 Vysvětlení: fotoaparát lze používat pod vodou po omezenou dobu pod určitým tlakem v souladu s návodem k použití společnosti Panasonic.
  *2 MIL-STD 810F Method 516.5-Shock je testovací standard Ministerstva obrany USA, v jehož rámci se testuje pád zařízení z výšky 122 cm 26 možnými způsoby (8x na roh, 12x na hranu, 6x na plochu). Při testu se používá 5 různých sad zařízení. Testovací metoda společnosti Panasonic je založena na zmíněném standardu MIL-STD 810F Method 516.5-Shock, ovšem výška pádu se změnila ze 122 na 200 cm a zařízení padalo na překližkovou desku tloušťky 3 cm. Tímto testem prošel fotoaparát úspěšně. (Na kosmetické změny, např. poškození laku nebo drobné tvarové deformace v místě pádu, nebyl brán zřetel.)
  *3 Podle testovací metody společnosti Panasonic.

  Ovládání fotoaparátu
  • Po nárazu nebo pádu neručíme za vodotěsné provedení. Pokud k něčemu takovému dojde, doporučuje se nechat přístroj prohlédnout společností Panasonic a ověřit, zda je stále vodotěsný.
  • V případě kontaktu s čistícím prostředkem, mýdlem, horkou vodou, přísadou do koupele, opalovacím krémem či olejem, chemikáliemi apod. fotoaparát neprodleně otřete.
  • Vodotěsnost se týká jen sladké a mořské vody.
  • Na selhání způsobené špatným zacházením či nesprávným způsobem ovládání se nevztahuje záruka.
  • Vnitřní část fotoaparátu není vodotěsná. Pokud do ní pronikne voda, způsobí selhání.
  • Příslušenství v základním balení není vodotěsné.
  • Paměťová karta a baterie nejsou vodotěsné. Nesahejte na ně mokrou rukou. Nevkládejte mokrou kartu či baterii do fotoaparátu.
  • Nenechávejte fotoaparát delší dobu na místech s velmi nízkou nebo velmi vysokou teplotou (přes 40 stupňů). V takovém případě hrozí poškození vodotěsného provedení.

 

Parametry k produktu Panasonic Lumix DC-FT7 oranžový

Název parametrů Hodnoty parametrů
Barva: Oranžová
Rozlišení : 21.1 Mpx
Minimální zoom: 28 mm
Maximální zoom: 128 mm
Typ kompaktu: Outdoor
Datum uvedení na trh: 2018/06

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto produktu

Napište komentář
Obsah balení

 • fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FT7
 • akumulátor DMW-BCM13E
 • nabíječka
 • USB kabel
 • AV kabel
 • poutko na ruku
 • CD-ROM se software

Recenze Panasonic Lumix DC-FT7 oranžový

U tohoto produktu zatím nevíme o žádných recenzích na odborných portálech.

Našli jste recenzi o které ještě nevíme?

Pošlete nám na ni odkaz

Zajímá vás tento produkt?

Pošleme vám e-mail, když se dozvíme o nové recenzi.


Košík: (0)

Váš košík je prázdný

Přihlásit seZaslat zapomenuté heslo

Pokud nemáte účet,
zaregistrujte se zde

Registrovat