Stanislav Jakubčík
Stanislav Jakubčík
Specialista na výměnné objektivy

"Polarizační filtr se šroubuje na přední filtrový závit objektivu a slouží k odstranění odlesků a k zvýraznění barevnosti a kontrastu snímku. Filtr odfiltruje odlesky od všech předmětů, které se lesknou a nemusí to být jen plochy vodní hladiny nebo skleněných ploch. K byť jen drobným odrazům dochází téměř od všech povrchů, to má za následek výsledné nekontrasty a opary ve snímku, které nemusíte pouhým okem vidět, ale fotoaparát je zachytí 100%."

Benro CPOL 49mm SHD ULCA WMC SLIMBenro CPOL 49mm SHD ULCA WMC SLIM
Rychlé info Akce -58%

Benro CPOL 49mm SHD ULCA WMC SLIM

Skladem (okamžitě)
794 Kč 1 893 Kč
656,20 Kč bez DPH
Zlatá série exkluzivních cirkulárních polarizačních filtrů Benro pro profesionální využití.

Polarizační filtry pro fotoaparáty

Polarizační filtry pro fotoaparáty

Polarizační filtry mají schopnost zvýšit sytost barev a snížit odrazy. Jsou důležitým nástrojem, který by neměl chybět v brašně každého fotografa. Na rozdíl od digitálních úprav fotografií nelze polarizační filtry napodobit pomocí softwaru. Poskytují jedinečné výhody, ale pochopení jejich vlivu na fotografii často vyžaduje rozsáhlé experimentování. Tento návod si klade za cíl urychlit proces učení tím, že vysvětlí, jak a proč mohou polarizační filtry vylepšit nebo v některých případech naopak znehodnotit různé typy scén.


Polarizační filtry se umísťují před objektiv fotoaparátu a fungují tak, že blokují sluneční světlo, které se přímo odráží směrem k fotoaparátu pod určitými úhly. To je výhodné, protože to umožňuje, aby zbývající světlo bylo rozptýlenější a živější. Vyžaduje však také delší expoziční čas, protože část světla je vyřazena. Úhel, pod kterým filtr blokuje světlo, lze upravit otáčením polarizátoru a sílu efektu lze měnit změnou polohy fotoaparátu vůči slunci.