Pouzdra na objektivy jsou koncipovány ve dvou typech, pevná ochranné pouzdra na objektiv a měkká ochranná pouzdra. Pevná ochranná pouzdra mají polstrování a případně i oka pro uchycení na fotografický batoh. Takové pouzdro slouží jako rychle přístupná kapsa pro často používané objektivy. Měkká pouzdra slouží jako lepší ochrana objektivů pro transport v brašně nebo fotobatohu. Takové měkké pouzdro chrání před prachem a poškrábáním.

Výběr pouzdra záleží na rozměru objektivu, filtr pouzder uvádí vnitřní rozměr pouzder a tak si jednoduchým změřením můžete udělat přesný výběr vhodných pouzder. Při výběru se nebojte vybrat i pouzdro s těsným rozměrem, jaký jste změřili u objektivu. Pouzdro se trošku vytáhne a lépe a pevněji tak v pouzdru sedí. Myslete na to, pokud potřebujete obal na objektiv s reverzně nasazenou sluneční clonou, tedy obrácenou clonou pro zkrácení její konstrukce pro praktičtější transport, počítejte s maximálním průměrem koncového průměru sluneční clony.

Rychlé info
B.I.G. PM20 neoprénové pouzdro na objektiv 20 x 9 cmB.I.G. PM20 neoprénové pouzdro na objektiv 20 x 9 cm

B.I.G. PM20 neoprénové pouzdro na objektiv 20 x 9 cm

Není skladem
346 Kč
285,95 Kč bez DPH
Vnitřní délka pouzdra 20 cm
Vnitřní průměr pouzdra 9 cm
Pouzdro vhodné pro: širokorozsahové objektivy 28-300, světelné základní zoom objektivy 24-70,24-105, teleobjektivy se stabilizací obrazu 70…