Pouzdra na objektivy jsou koncipovány ve dvou typech, pevná ochranné pouzdra na objektiv a měkká ochranná pouzdra. Pevná ochranná pouzdra mají polstrování a případně i oka pro uchycení na fotografický batoh. Takové pouzdro slouží jako rychle přístupná kapsa pro často používané objektivy. Měkká pouzdra slouží jako lepší ochrana objektivů pro transport v brašně nebo fotobatohu. Takové měkké pouzdro chrání před prachem a poškrábáním.

Výběr pouzdra záleží na rozměru objektivu, filtr pouzder uvádí vnitřní rozměr pouzder a tak si jednoduchým změřením můžete udělat přesný výběr vhodných pouzder. Při výběru se nebojte vybrat i pouzdro s těsným rozměrem, jaký jste změřili u objektivu. Pouzdro se trošku vytáhne a lépe a pevněji tak v pouzdru sedí. Myslete na to, pokud potřebujete obal na objektiv s reverzně nasazenou sluneční clonou, tedy obrácenou clonou pro zkrácení její konstrukce pro praktičtější transport, počítejte s maximálním průměrem koncového průměru sluneční clony.

Rychlé info
Lowepro Lens Case 7x8 cmLowepro Lens Case 7x8 cm

Lowepro Lens Case 7x8 cm

Obvyklá dostupnost 3 dny
26 Kč
Vnitřní délka pouzdra 8 cm
Vnitřní průměr pouzdra 7 cm
Nejmenší ze série 11 pouzder na objektivy Lowepro. Odlehčené materiály, pevná konstrukce, nové rozměry reflektující vývoj na trhu výměnných…
Rychlé info
Kalahari KAKORO L-S5Kalahari KAKORO L-S5

Kalahari KAKORO L-S5

Obvyklá dostupnost 5 dnů
34 Kč
Vnitřní délka pouzdra 5 cm
Vnitřní průměr pouzdra 7 cm
Pouzdro délky 5 cm o průměru 7 cm z pravé hovězí kůže chránící objektivy před poškrábáním. Tento typ pouzder je vyráběn pro objektivy od…
Rychlé info
Walimex set neoprénových pouzder na objektivy Set S+LWalimex set neoprénových pouzder na objektivy Set S+L

Walimex set neoprénových pouzder na objektivy Set S+L

Informovat o dostupnosti
409 Kč
Vnitřní délka pouzdra 10 cm, 19 cm
Vnitřní průměr pouzdra 7 cm, 10 cm
Set dvou neoprénových pouzder na objektivy, s uzavíratelným víkem. Vyrobeno z lehkého, měkkého a voděodolného materiálu.