Tamron Tamron

Tamron nabízí široké portfolio objektivů pro digitální i klasické zrcadlovky.

Tamron Co, Ltd je japonská akciová společnost vyrábějící fotografické objektivy, optické komponenty pro komerční a průmyslové využití. Sídlo společnosti Tamron se nachází ve městě Saitama v prefektuře Saitama v Japonsku. Tamron nabízí široké portfolio objektivů pro digitální i klasické zrcadlovky. Jako druhý největší akcionář ve společnosti Tamron je Sony Corporation která si zachovává 11% podíl ve svém držení.

Za více než 60 let zkušeností v oblasti foto-optiky se stal jedním z nejvýznamnějších představitelů na poli výrobce kvalitní foto techniky na světě. Tamron má vždy za cíl vytvořit ideální zoom objektiv, výsledkem tohoto je představitel vysokovýkonného zoom objektivu - Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di-II VC LD Asp. (IF) Macro (Model B003), disponující 15X - největším zoomem na světě a VC - optickým stabilizátorem obrazu. Tamron nabízí v oblasti makrofotografie již dlouhá léta kvalitní objektivy. Legendárního zástupce v této oblasti, makroobjektiv Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1, doplnil zcela nový objektiv Tamron SP AF 60mm F/2.0 Di-II LD (IF) Macro 1:1 (Model G005), jehož konstrukce je určena výhradně pro digitální zrcadlovky s malým snímačem do APS-C formátu a jeho velkým kladem je světelnost s minimální clonou F2, která je v současné době nejlepší na světě pro danou ohniskovou vzdálenost. Nejnovějším přírůstkem do rodiny teleobjektivů je nový Tamron SP AF 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD (Model A005), plnoformátový teleobjektiv s VC - optickým stabilizátorem obrazu a zcela novou technologií - USD (Ultrasonic Silent Drive), unikátní ostřící pohon vyvinutý výrobcem Tamron, jedná se o velmi rychlý a tichý automatický ostřící mechanismus. Tento objektiv disponuje označením SP - Super Performance, tedy objektiv nejvyšší optické kvality, konstrukce je schopna vypořádat se s obrazovými plnoformátovými čipy s rozlišením 24,0 MPix.

Technologie používané společností Tamron

Nízký rozptyl světla (LD) Sklo pro větší objektivy Ostrost

LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým ro-zptylem světla a pomáhají redukovat barevnou vadu, tendenci světla různých barev dopadat v různých bodech ostrosti na rovinu filmu. Barevná vada snižuje ostrost obrazu, ale světlo s extrémně nízkým rozptylem má menší tendenci rozložit (tříštit) paprsek světla do barev duhy. Tato charakteristika umožňuje designérům efektivně vyvažovat barevnou vadu uprostřed pole (osové vady), což bývá problém zejména u velkých ohniskových vzdáleností (nastavení teleobjektivu do krajní polohy), a také mimoosové barevné vady (u okrajů pole), což se stává hlavně u malých ohniskových vzdáleností (širokoúhlé nastavení).

XLD (Extrémně nízký rozptyl světla)
Objektivy s extrémně nízkým rozptylem světla (XLD). Optické prvky vyro-bené ze speciálního prvotřídního skla umožňují návrhářům objektivů Tamron dosáhnout mnohem větší kontrolu nad potlačením chromatické aberace a ve-likosti barevné vady, tedy dvěma hlavními faktory, které omezují kvalitu obrazu snímků. V kombinaci s prvky LD slouží XLD prvky k dosažení sofistikované čočky, která zobrazí nejvyšší možný kontrast do těch nejmenších detailů a zabezpečí vynikající výkon objektivu v celé ohniskové vzdálenosti.

AD (anomální rozptyl světla) pro lepší barevnou kompenzaci
AD sklo je speciální optické sklo používané k dosažení přesnější kontroly barevných vad, a tedy ke zvýšení celkového výkonu objektivu. Sklo tohoto typu poskytuje abnormálně široké pásmo s odlišným rozptylem světla (hod-nota rozptylu světla vztažena k určitému pásmu vlnových délek viditelného spektra) odpovídajícímu určitým vlnovým délkám. Kombinací AD členů z klasického optického skla s různými hodnotami rozptylu světla, rozptyly světla s pásmovými charakteristikami (rozptyly světla závislými na různých vlnových délkách) může být efektivně řízena kompenzace osových barevných vad u teleobjektivů (nebo zoomů v poloze tele) nebo laterální barevné vady u širokoúhlých objektivů (nebo zoomů na minimální ohniskovou vzdálenost) s běžnou optickou konstrukcí.

Super výkon pro náročné fotografy
Řada Tamron SP (Super Performance) je řada ultra výkonných objektivů navržených a vyrobených tak, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria požadovaná profesionálními fotografy a dalšími uživateli, kteří chtějí nejvyšší možnou obrazovou kvalitu. Hlavní a jedinou prioritou při konstrukci objektivů řady SP je nejvyšší možná kvalita a výkon v dané třídě, a to bez prioritního omezení cenou. Proto mají objektivy SP tak působivý design podtrhující jedinečné technologie, které se skrývají uvnitř. Řada SP patří k absolutní špičce a získala si skvělou pověst mezi uznávanými fotografy, kteří požadují jen to nejlepší.

Speciální sklo pro vyšší výkon a lepší kompaktnost objektivů
XR sklo (Extra Refractive Index - s mimořádným indexem lomu) umí lámat světelné paprsky pod ostřejšími úhly, takže snižuje fyzickou délku objektivu, zatímco zvyšuje obrazový výkon pomocí minimalizace optických vad. Ob-jektivy tak mohou být celkově kratší, kompaktnější a lehčí při stejných, či dokonce lepších optických parametrech oproti starším modelům. XR sklo je nákladnější než běžné sklo, přináší však zlepšení optického výkonu a umožňuje vznik nových objektivů s vynikajícím designem nesoucích právě označení XR. XR sklo díky své vynikající schopnosti lámat světlo umožňuje vývoj objektivů s kratším tubusem se stejnou světelností (hodnota clony), ja-kou mají objektivy s dlouhým
tubusem - a to dokonce s menším průměrem objektivu. Díky tomuto principu Tamron zkrátil délku celého optického systému a vyrábí lehčí, kompaktnější objektivy se stejnou světelností. Poskytuje také větší rozsah ohniskových vzdáleností
u objektivů, které jsou tak mnohem lépe přenosné a využitelné při snímání z ruky.

Hybridní asférické členy poskytující vrcholnou obrazovou kvalitu
Tamron používá několik hybridních asférických členů u objektivů 18-250mm, 17-50mm VC, 17-50mm, 28-75mm, 28-300mm (XR Di a VC) a dalších objektivů nesoucích označení Aspherical. Tato nová optika umožňuje dosáhnout vrcholné kvality obrazu a zároveň produkovat objektivy, které nabízejí obdi-vuhodné rozsahy ohnisek v úžasně kompaktním těle. Zdokonalováním těchto nejmodernějších technologií pro sériovou výrobu Tamron posunul kupředu stav optického designu a v podstatě eliminoval sférickou aberaci a distorze obrazu u sérií objektivů s vysoce výkonným zoomem. Díky efektivnímu použití hybridní asférické technologie může jeden člen nahradit skupinu několika čoček, aniž by se zhoršil výkon. Vznikají tak značně kompaktní objektivy s velkým rozsahem ohnisek, které poskytují vysokou úroveň kvality obrazu v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a při všech hodnotách clony.
Díky použití unikátní výrobní technologie Tamron, a to v oblasti hybrid-ních asférických členů (dříve bylo nutné použít skupinu několika čoček), nebylo nikdy dříve možné dosáhnout tak vysoké kvality a přitom zachovat kompaktnost výrobku.

Nová povrchová úprava eBAND
(Extended Bandwidth & Angular-Dependency)
Tato nová technika povrchové úpravy vyvinutá Tamronem využívá povrcho-vou úpravu pomocí nanotechnologie (1nm = 1/1,000,000mm) s ultra-nízkým indexem lomu, s rozměry menšími než vlnová délka viditelných světelných paprsků. Tato povrchová úprava spolu se sofistikovanými vícevrstvými povr-chovými úpravami přináší velice dobré vlastnosti odrazů a odlesků světla, účinně snižuje nežádoucí výskyt záblesků a stínů na absolutní minimum, a tím zajišťuje ostré a jasné snímky.
*eBAND povrchová úprava je použita pro model F004 (90mm).

Rozšířená BBAR povrchová úprava objektivů Technologie: Klíč k dosažení nejvyšší kvality obrazu
Tamron používá techniky pokročilé vícevrstvé povrchové úpravy k potlačení odrazů a rozptylu světla na povrchu optických členů, které vedou ke snížení propustnosti světla, a za nepříznivých podmínek mohou způsobit záblesky a stíny na obrázcích, které snižují kontrast a mohou omezit kvalitu obrázku. BBAR (Broad-Band, Anti-Reflection) technika vícevrstvé povrchové úpravy také pomáhá zajistit nejlepší možné vyvážení barev pro živé a přesné barevné ztvárnění. Tamron vyvinul vlastní zdokonalenou verzi BBAR vícevrstvé povrchové úpravy, která úspěšně zvyšuje propustnost světla v obou vlnových délkách (delších i kratších) a použila ji do všech svých nejnovějších objektivů.

Konstrukce odolná proti vlhkosti
Konstrukce odolná proti vlhkosti pomáhá zabránit vniknutí vlhkosti do objektivu.
*Konstrukce odolná proti vlhkosti je použita u modelu A007 (24-70mm), A009 (70-200mm) a F004 (90mm).

Představení "VC" Unikátní systém stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation)
Systém optické stabilizace VC od společnosti Tamron je založen na systému 3 cívek, kde řídicí cívky elektromagneticky aktivují skupinu VC čoček kompen-zujících otřesy prostřednictvím tří keramických kuliček. Kompenzační čočky jsou v objektivu upevněny pouze těmito kuličkami, důsledkem čeho je dosažen jejich plynulý pohyb bez tření a odporu. Díky tomu pomáhá pořizovat stabilní záběry a vytváří dojem, jako by byl obraz doslova nalepen přímo v hledáčku fotoaparátu. Tato mechanická konstrukce je jedním z tajemství kompaktních objektivů Tamron.
* Stabilizace obrazu VC je použita u modelů B005 (17-50mm), A007 (24-70mm/kromě bajonetu Sony), B011 (18-200mm), B008 (18-270mm/kromě bajonetu Sony), A20 (28-300mm), A005 (70-300mm/kromě bajonetu Sony), A009 (70-200mm/kromě bajonetu Sony) and F004 (90mm/kromě bajonetu Sony).

Pořízeno na základě stejných podmínek pomocí vibračního stolu

 

Vnitřní zaostřovací systém (IF)
Vnitřní zaostřovací systém (Internal Focusing) poskytuje fotografům několik praktických výhod. Jednou z nich je nehybný přední prstenec se závitem pro filtr, který usnadňuje umístění polarizačních a přechodových filtrů, a poskytuje tak snadnější ovládání. Délka objektivu se během zaostřování nemění. IF systém dosahuje co nejkratší minimální zaostřovací vzdálenosti (MFD) v celém rozsahu zaostřování. Systém navíc dodatečně zlepšuje optické charakteristiky v rozích obrazu, kde minimalizuje světelnou ztrátu a potlačuje vadu, která je závislá na pozici zaostření.

 

Zámek zoomu (ZL)
Mechanizmus zamknutí zoomu (Zoom Lock) je velmi praktickou funkcí, dnes již naprosto nutnou pro všechny fotografy závislé na zoom objektivech. Uzamknutí objektivu v nejkompaktnější (transportní) pozici poskytuje ochranu proti nežádoucímu vyjetí tubusu při jakémkoliv nošení fotoaparátu vybaveného objektivem. Objektiv je tak lépe chráněn a zároveň připraven k dalšímu použití.

Mechanizmus Multiple-Cam pro hladké stabilní zoomování a přesné zaostřování v celém rozsahu ohniskových vzdáleností
Výroba kompaktních, vysoce kvalitních výkonných zoom objektivů se stala skutečností teprve tehdy, když Tamron vylepšil konstrukci těla objektivu, která umožňovala stabilní a hladké vysunutí tubusu objektivu. Mechanizmus „Multiple Cam Zoom" byl vyvinut designéry společnosti Tamron a zahrnuje několik přesných čoček vysoustružených do jediného cylindrického povrchu pomocí naprosto přesného automatického stroje. Tato klíčová součástka umožňuje snadné vysouvání a zasouvání tubusů zoomových objektivů a dovoluje dosáhnout poměrně kompaktních rozměrů v širokoúhlém nastavení a dodržet přesné vysunutí v nastavení teleobjektivu.

"Integrated Focus Cam" Design pro optimální vnitřní zaostřování
Vestavěný Focus Cam je přesná mechanická součástka, která optimalizuje koordinaci pohybu systému vnitřního zaostřování (IF) s mechanizmem Multiple Cam Zoom. Tento jedinečný Focus Cam zaostřovací komponent je navržen tak, aby zaručil hladké a přesné polohování vysoce sofistikovaných vnitřních elementů v objektivu a koordinoval je s odpovídajícím ovládáním vnějšího zoomu a zaostřování, které zahrnuje uživatelské rozhraní.

Vývoj technologií plastů
Kvůli nejvyššímu výkonu a odolnosti bez zvyšování hmotnosti Tamron často využívá speciální plastové materiály pro nejrůznější důležité mechanické součásti objektivů. Tamron vyvinul pokročilé vlastní metody pro výrobu těchto moderních polykarbonátových materiálů na velice vysoké úrovni, a opakované testy prokázaly jejich odolnost, trvanlivost a rozměrovou stabilitu v těch nejtvrdších podmínkách. Polykarbonát tohoto kalibru je materiál, který volíme pro výrobu vysoce přesných součástek, které vyžadují sílu a odolnost při hrubém používání.

Piezo Drive
Exkluzivní inovace z dílny Tamron, Piezo Drive (PZD), je moderní piezo motor automatického zaostřování (AF), který je založen na nejnovější technologii prin-cipu stálých vln. Využívá vysoko-frekvenční napětí pro otáčení keramických piezoelektrických elementů, což způsobuje rotační otáčení kovového hrotu rotoru. Rotor proto zaostřuje rychle, tiše a s velkou přesností. Generované ultrazvukové vlny, jaké jsou použité v inovativním PZD od Tamronu, mají řadu výhod. Motory jsou menší, lehčí, a také rychlejší a tišší než stejnosměrné mo-tory, a tím se zvyšuje výkon AF. Ve srovnání se svými předchůdci tento systém umožňuje mnohem větší flexibilitu v designu čoček a snižuje celkovou velikost a hmotnost objektivu.
* PZD je použit u modelu 18-270mm VC PZD (B008).

Ultrazvukový ostřicí motor
Ultrazvukový ostřicí motor USD (Ultrasonic Silent Drive) je důmyslným vylepšením automatic-kého zaostřovacího systému Tamron. Už i tak mimořádnému zaostřování (AF) dodal rychlost a přesnost, která je potřebná pro zachycení každého okamžiku vysokorychlostní sportovní akce. Prakticky bezhlučný provoz uspokojí i náročné potřeby pro diskrétní fotografování. Vyspělá tech-nologie motoru a nově vyvinutý software způsobí, že piezoelektrický keramický prvek vygeneruje dvě vysokofrekvenční ultrazvukové vibrace na stator motoru. To způsobí, že kovový rotor se otáčí pomocí odrazových vln, použije-li se napětí na konkrétní frekvenci. Tento pokročilý, elektronicky řízený systém automatického zaostřování je propojen s přesným spirálovitým ostřením, které pohybuje objektivem tak, aby byl vždy v úrovni
zaostřovacího pole. Výsledek: pozoruhodná
nová úroveň rychlosti automatického ostření
AF, přesnost, hladkost a ticho.
* Krokový motor je použit u modelu 18-200mm VC (B011).

Krokový motor
Pohon krokového motoru umožňuje jemné vyladění ovládání úhlové rotace. Protože pohání zaostřovací mecha-nismus přímo bez přechodné redukční převodovky, poskytuje také nádherně klidný výkon.
*Krokový motor je použit u modelu 18-200mm VC (B011).

Sofistikované výrobní technologie Tamron
Výrobní procesy společnosti Tamron jsou certifikovány podle náročné normy ISO 9001, mezinárodně uznávaného důkazu té nejpřísnější kontroly kvality. Super výkonné objektivy Tamron se vyrábějí v továrně, která je pověstná svými schopnostmi, je široce respektována pro svou neochvějnou politiku produkce té nejvyšší kvality a úplného uspokojení požadavků svých zákazníků.

Produkty výrobce

1 2 3 16 Další

Košík: (0)

Váš košík je prázdný

Přihlásit seZaslat zapomenuté heslo

Pokud nemáte účet,
zaregistrujte se zde

Registrovat